Denver jasne zdolal Chicago

(Autor: SITA/AP)
SITA|8. feb 2013 o 08:49

Basketbalisti Bostonu dosiahli v zámorskej NBA vo štvrtok šieste víťazstvo v rade, keď zdolali zraneniami zdecimovaný tím Los Angeles Lakers 116:95.

BOSTON. Presvedčivým víťazstvom nad odvekým rivalom Los Angeles Lakers potvrdili basketbalisti Bostonu, že bez zraneného Rajona Ronda im to ide napodiv lepšie ako s ním. Odkedy si elitný rozohrávač pretrhol väz kolena, Celtics vyhrali šesť zápasov za sebou, zatiaľ či dovtedy ťahali rovnako dlhú šnúru prehier. Kľúčom k štvrtkovému výsledku 116:95 bolo 24 bodov lídra tímu Puala Piercea, výdatná pomoc lavičky (spolu 46 bodov) a tiež vylúčenie rekonvalescenta v drese Lakers Dwighta Howarda za šesť faulov päť minút pred koncom.

To už však hostia zaostávali o 25 bodov, keď záverečný úsek tretej štvrtiny prehrali 3:14. Už v druhej nastala veľká chvíľa pre Kevina Garnetta, ktorý presnou strelou z otočky cez brániaceho hráča dosiahol ako 16. hráč histórie NBA 25 000. bod. "Som si istý, že jedného dňa sa rozvalím vo svojom hojdacom kresle s cigarou v ústach a budem spomínať na to, čo som dosiahol. Vtedy to pre mňa nadobudne nejaký význam," poznamenal jubilant Garnett.

V druhom štvrtkovom stretnutí vyhral Denver nad Chicagom ešte výraznejším rozdielom 128:96. Najväčšou hrozbou pre Nuggets bol striedajúci ostrostrelec hostí Daequan Cook so štyrmi úspešnými trojkami a celkovo 19 bodmi, a to bolo málo. "V tretej štvrtine nás sfúkli z ihriska. Nastrieľali nám 37 bodov a bolo po zápase. Loptu dostali všade tam, kde ju potrebovali," konštatoval tréner hostí Tom Thibodeau.