Hokejisti prehrali s Nórmi 2:4

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|9. feb 2013 o 16:36

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v sobotňajšom stretnutí na Turnaji troch krajín v Stavangeri s domácim Nórskom 2:4 a na podujatí obsadila 2. miesto.

Nóri sa po výhrach nad Švajčiarmi a Slovákmi stali víťazmi turnaja. Slováci odohrali s domácimi hráčmi vyrovnaný súboj, v ktorom o výsledku rozhodla druhá tretina.

V nej boli aktívnejší domáci hráči a strhli vedenie na svoju stranu. V 21. vzájomnom zápase vyhralo Nórsko tretíkrát.

Slovensko - Nórsko 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 29. Kudroč (Brejčák, Hudáček), 38. Radivojevič (Kudroč, Slovák) - 21. Olimb (Rosseli Olsen, Dahl-Andersen), 28. Kaunismäki (Zuccarello, Bastiansen), 30. Zuccarello (Skröder, Trygg), 60. Röymark

Vylúčení: 10:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tysland, Söstumoen - Kilian, Waldejer (všetci Nór.), 3519 divákov.

Slovensko: Janus - Mezei, T. Slovák, J. Brejčák, Kudroč, Vydarený, Švarný, Ďaloga, J. Mikuš - Radivojevič, Špirko, Marcel Hossa - Bartek, Kukumberg, L. Hudáček - Vandas, J. Mikúš, Ölvecký - Gašparovič, T. Marcinko, Marcel Haščák - Majdan

Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Sörvik, Kaunismäki, Solberg, Martinsen - Zuccarello Aasen, Bastiansen, Skröder - Rosseli Olssen, K. A. Olimb, Dahl-Andersen - Holtet, K. Forsberg, Röymark - Dahlström, Röst, Spets

Slováci začali súboj aktívne, na nórskej strane vynikal v prvej dvadsaťminútovke najmä prvý útok. Obaja brankári Janus a Haugen boli pozorní. V 7. min ukázal svoju rýchlosť Libor Hudáček, ale chýbalo mu presnejšie zakončenie.

V závere 18. min sa pobili pred nórskou bránkou Juraj Mikúš a Marcel Hossa s dvojicou Alexander Bonsaksen a Niklasom Roestom. Tesne pred prvou prestávkou sa ocitol pred Haugenom Gašparovič, ale nemieril presne.

Nórom vyšiel úvod druhej časti hry. V 21. min dostal puk do priestoru pred bránkou Olimb a zblízka sa nemýlil. Nóri ožili a pred Janusom boli veľmi nepríjemní. V 28. min pridal druhý presný zásah po kombinácii celého útoku Kaunismäki.

Už o 66 sekúnd znížil na rozdiel gólu tvrdou strelou Kristián Kudroč, aby o ďalšiu minútu vrátil Nórom dvojgólový náskok Zuccarello Aasen. Domáci hrali aktívne, Slováci sa len veľmi ťažko dostávali cez ich pozornú defenzívu. V 37. min upravil na 3:2 Branko Radivojevič, ktorý zužitkoval presnú Kudročovu prihrávku.

Slováci sa snažili o vyrovnanie, v hľadisku ich podporovala aj stovka fanúšikov. Zverencov Vladimíra Vůjtka pribrzďovali vylúčenia, počas ktorých hrozili Nóri. Janus vychytal čisté šance Holösa, Zuccarella Aasena, Holteta i Skrödera. Slovenskí hráči niekoľkokrát neúspešne ohrozili pozorného Haugena.

Záverečnú minútu hrali Slováci power-play, ktorá im však nevyšla a Röymark 25 sekúnd pred sirénou stanovil do prázdnej bránky na konečných 4:2.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejisti prehrali s Nórmi 2:4