Mali porazilo v boji o bronz Ghanu

(Autor: TASR/AP)
TASR|9. feb 2013 o 21:04

Futbalisti Mali zvíťazili v sobotňajšom zápase o 3. miesto v juhoafrickom Port Elizabethe nad Ghanou 3:1 a z Afrického pohára národov 2013 si odnášajú bronzové medaily.

PORT ELIZABETH. V 21. minúte otvoril skóre Mahamadou Samassa, krátko po zmene strán zvýšil na 2:0 kapitán Mali Seydou Keita. Neskôr sa ukázalo, že jeho zásah bol víťazný, keďže v 82. minúte ešte znížil Kwadwo Asamoah, no na poslanie zápasu do predĺženia už sa "čierne hviezdy" nezmohli.

Naopak, v ich zúfalej snahe o vyrovnanie sa hráčom Mali ešte raz otvorila dokorán súperova obrana a Sigamary Diarra v druhej minúte nadstaveného času definitívne rozhodol.

V nedeľu o 19.00 h sa v Johannesburgu pobijú o trofej fináloví aktéri Nigéria a Burkina Faso.