Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Zo Slovákov bodoval len Hossa, asistoval pri výhre 3:0

Hokejisti Detroitu uspeli v nedeľňajšom domácom súboji zámorskej NHL, keď gólom Jonathan Ericsson päť sekúnd pred treťou sirénou zdolali obhajcu Stanleyho pohára Los Angeles Kings 3:2.

(Zdroj: TASR/AP)

DETROIT. Hokejisti Chicaga pokračujú v zámorskej NHL vo výborných výkonoch a sú jediným tímom súťaže, ktorý ešte neprehral v riadnom hracom čase. Vo svojom dvanástom stretnutí v ročníku vyhrali Blackhawks na ľade Nashvillu 3:0, čo bola ich desiata výhra v tejto sezóne a štvrtá v rade. Asistenciou sa na úspechu Chicaga podieľal Marián Hossa. Brankár Corey Crawford kryl 17 striel domácich a dosiahol šiesty shutout v kariére.

Darí sa aj Bostonu, z desiatich zápasov získali Bruins 17 bodov a o jeden vylepšili svoj najlepší vstup do súťaže ešte zo sezóny 1978/79. V nedeľu Bruins zdolali Buffalo na jeho ľade 3:1.

V súboji slovenských obrancov mal väčšiu radosť Zdeno Chára, ktorý odkorčuľoval vyše 24 minút a bol najvyťaženejším mužom stretnutia. Úspechom neskončila ani jedna z jeho štyroch striel, jeho spoluhráča Antona Chudobina raz ohrozil aj Andrej Sekera.

Detroit gólom Jonathana Ericssona päť sekúnd pred treťou sirénou zdolal obhajcu Stanleyho pohára Los Angeles Kings 3:2. Red Wings poslal do vedenia v 6. min Daciuk a v 18. min pridal druhý gól Brunner. Ešte pred koncom I. tretiny skorigoval Kopitar a 53 sekúnd pred koncom tretej dvadsaťminútovky vyrovnal Martinez.

Rozhodnutie priniesol presný zásah švédskeho obrancu tesne pred koncom riadneho hracieho času. Detroit uspel už v treťom zápase v rade, pre Kings je to druhá prehre po sebe. Za Red Wings absolvoval 11:42 min útočník Tomáš Tatar, na brankára Quicka vyslal dve strely.

New York Rangers zdolali vysoko 5:1 Tampu Bay, ktorá prehrala štvrtýkrát v rade. Mariána Gáboríka gólovo zastúpili spoluhráči, slovenský krídelník sa prezentoval počas takmer 18 minút štyrmi streleckými neúspešnými pokusmi.

Piaty zápas v rade vyhral tím New Jersey Devils, ktorý zdolal Pittsburgh aj v druhom vzájomnom zápase v závere týždňa (3:1). Edmonton vyhral v Columbuse 3:1, aj keď na strely prehral 14:40.

Detroit - Los Angeles 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Daciuk (Zetterberg, Kronwall), 18. Brunner (Zetterberg, I. White), 60. J. Ericsson - 20. Kopitar (Scuderi, Vojnov), 60. Martinez (Clifford)

New York Rangers - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Hagelin (Nash, Girardi), 16. Callahan, 30. Hagelin (M. Staal), 53. Asham (McDonagh), 60. Nash (Hagelin, Girardi) - 35. Lecavalier (Hedman, Killorn)

Buffalo - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 39. Ennis (Stafford) - 28. Marchand (A. Ference), 48. P. Bergeron (C. Bourque, Peverley), 60. Lucic (Krejčí, Seidenberg)

Pittsburgh - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 41. J. Neal (Kunitz, Malkin) - 14. Clarkson (Henrique), 32. Kovaľčuk (Matteau), 34. Clarkson (Eliáš, Židlický)

Columbus - Edmonton 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 50. Umberger (Ťutin, Dubinsky) - 14. Hemský (T. Hall), 57. Pääjärvi (Gagner, Šmíd), 60. Gagner (Nugent-Hopkins)

Nashville - Chicago 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 27. Kruger, 28. J. Toews (Keith, MARIÁN HOSSA), 45. P. Kane (Bolland, Rozsíval)