Višňovský dvakrát asistoval, jeho tím prehral

Ani dva asistencie Višňovského jeho mužstvu nepomohli a na svojom ľade podľahli Caroline 4:6.

(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Ani premiérové dva kanadské body v sezóne 2012/2013 aj v novom mužstve slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského nepomohli klubu New York Islanders v pondelkovom domácom zápase proti Caroline.

Skúsený bek, ktorý absolvoval prvú polovicu sezóny v Slovane Bratislava a k tímu „ostrovanov“ sa pripojil pred necelým týždňom, sa podieľal na dvoch presných zásahoch svojho klubu v presilových hrách.

Islanders pred vlastnými fanúšikmi viedli 1:0, 2:1 aj 3:2, ale v prvej polovici III. tretiny inkasovali tri góly prehrali 4:6. Raz sa do streleckej listiny zapísal aj útočník hostí Alexander Siomin, pre ktorého to bol dvojstý presný zásah v kariére v NHL. Newyorské mužstvo dosiahlo všetky góly v početnej výhode a prvýkrát od októbra 1978 prehralo v stretnutí so štyrmi presnými zásahmi v presilovke. Predtým 14. októbra 1978 v zápase proti Torontu dalo štyri presilovkové góly a prehralo 7:10.

Philadelphia viedla v Toronte 1:0 už v 38. sekunde, ale domáci Maple Leafs piatimi gólmi otočili vývoj duelu. Ešte v I. tretine vyrovnal Phaneuf, v druhej dvadsaťminútovke skórovali Orr, Frattin, C. MacArthur a v 42. min zvýšil už na 5:1 Van Riemsdyk. Bodku za stretnutím dal 32 sekúnd pred treťou sirénou T. McGinn. Hrdinom domáceho mužstva sa stal brankár Ben Scrivens, ktorý v 24. min nahradil zraneného Jamesa Reimera a do konca zápasu zneškodnil 32 z 33 striel súpera.

Premiérový gól za Columbus strelil útočník Brandon Dubinsky, ktorý predchádzajúcich šesť sezón absolvoval v NY Rangers. Dvadsaťšesťročný center skóroval už v 43. sekunde a naštartoval Blue Jackets na cestu za víťazstvom 6:2 nad San Jose.

V tíme Sharks strelil už desiaty gól v skrátenej sezóne Patrick Marleau. San Jose po vynikajúcom úvode ročníka o siedmimi víťazstvami akoby strácalo dych, pretože prehralo už piaty duel v sérii. Už 120. bitku v kariére absolvoval krídelník Columbusu Jared Boll, ktorý sa stretol v pästnej výmene s Mattom Pelechom. Boll v pondelok prekonal klubový rekord Jodyho Shelleyho (119 bitiek). Dva góly domácich v rozpätí ôsmich sekúnd dosiahli v III. tretine Václav Prospal a Mark Letestu, ktorí vyrovnali klubové maximum dvojice Jakub Voráček - Nikita Filatov z októbra 2008.

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles Kings triumfoval na ľade St. Louis 4:1, v bránke domáceho kolektívu sa nepredstavil Jaroslav Halák, šancu chytať dostal Brian Elliott.

V dvoch pondelkových dueloch sa nerozhodlo v riadnom hracom čase. O triumfe Minnesoty rozhodol v samostatných nájazdoch kapitán Mikko Koivu. Rovnako kapitán zabezpečil víťazstvo Phoenixu v Colorade, v poslednej minúte predĺženia strelil gól Shane Doan.

Výsledky pondelkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - Philadelphia 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 15. Phaneuf (Komarov, Kuľomin), 23. Orr (McLaren, Franson), 23. Frattin (Kadri, Franson), 27. C. MacArthur (Kadri, Frattin), 42. Van Riemsdyk (P. Kessel, Bozak) - 1. Simmonds (L. Schenn, Timonen), 60. T. McGinn (K. Foster, Fedotenko)

Columbus - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: 1. Dubinsky (Calvert, Ťutin), 34. Wisniewski (D. Brassard, Umberger), 35. Goloubef (D. MacKenzie, N. Foligno), 41. Nikitin (Calvert, Dubinsky), 46. Prospal (N. Foligno, Jack Johnson), 46. Letestu (Anisimov) - 35. Marleau (Couture, D. Murray), 59. Pavelski (Dan Boyle, J. Thornton)

New York Islanders - Carolina 4:6 (1:1, 2:1, 1:4)

Góly: 3. Nielsen (Josh Bailey, Hamonic), 26. Tavares (Moulson, VIŠŇOVSKÝ), 28. Moulson (Boyes, Tavares), 52. Moulson (VIŠŇOVSKÝ, Streit) - 14. Wallace (McBain, Nödl), 26. Skinner (Jordan Staal), 41. Tlustý (Siomin, E. Staal), 46. Siomin (Tlustý), 50. E. Staal (Tlustý, Harrison), 60. Tlustý (Siomin, Faulk)

St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 40. Steen (Shattenkirk, A. McDonald) - 9. J. Carter (Vojnov, M. Richards), 24. J. Carter (Ellerby), 34. Drewiske (D. Brown, Kopitar), 44. Stoll (Vojnov, Penner)

Colorado - Phoenix 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 23. Olver (Hejduk, O'Byrne), 26. Duchene (Parenteau) - 10. Doan (Chipchura), 52. Ekman-Larsson (Korpikoski, Doan), 65. Doan (Chipchura)

Calgary - Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. Hudler (Červenka) - 39. Brodziak (Setoguchi, Suter), rozhodujúci presný zásah M. Koivu