Pánik debutoval v NHL, Slováci nebodovali

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|13. feb 2013 o 07:26

Útočník Tampy Bay strávil na ľade proti Montrealu 10 minút, počas ktorých si do štatistík pripísal jeden mínusový bod.

CHICAGO. Hokejistom Chicaga nevyšiel návrat domov po dvoch týždňoch zápasov na klziskách súperov, momentálne najlepší tím zámorskej NHL prehral v utorok s Anaheimom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Hrdinom súboja bol brankár Ducks Viktor Fasth. Švéd sa stal prvým gólmanom od roku 2007, ktorý v prvých šiestich zápasoch kariéry v NHL vždy vyhral. Naposledy sa niečo podobné podarilo Danovi Ellisovi, ktorý to dosiahol v období februára 2004 až novembra 2007 v dresoch Dallasu a Nashville.

Chicago ostáva jediným tímom NHL, ktorý ešte v riadnom hracom čase neprehral. V utorok ukončilo víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle štyri. Marián Hossa ohrozil počas 20 minút na ľade Fastha päťkrát, ale neprekonal ho.

New York Rangers vyhrávali v Bostone v 43. min už 3:0, domáci do konca riadneho hracieho času stihli vyrovnať a o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, ktorým dal vo štvrtej sérii definitívu hosťujúci Ryan Callahan. Rangers dosiahli štvrté víťazstvo v posledných piatich stretnutiach.

Marián Gáborík vystrelil na bránku Bruins štyrikrát, neuspel ani v rozstrele samostatných nájazdov. Zdeno Chára patril opäť k najvyťažovanejším hráčom, okrem plnenia obranných povinností vystrelil štyrikrát. Prvý gól obrancu Erika Karlssona vo vlastnom oslabení a následne úspešný pokus Erik Condru v závere druhej tretiny rozhodli o víťazstve Ottawy nad Buffalom 2:0.

Brankár Craig Anderson mal 42 úspešných zákrokov a za svoj chrbát nepustil aj jednu strelu Andreja Sekeru, ktorý odkorčuľoval v defenzíve Sabres 19 minút.

Premiéru v NHL absolvoval v utorok Richard Pánik. Lightning prehrávali 0:3, dokázali vyrovnať na 3:3, aby napokon odišli smutní po samostatných nájazdoch.

Hokejisti San Jose opäť nedokázali streliť gól, ale v riadnom hracom čase v súboji s Nashvillom ani neinkasovali. V súboji fínskych gólmanov bol napokon úspešnejší Pekka Rinne, keďže v predĺžení prekonal gólmana Sharks Antiho Niemiho Colin Wilson. Michal Handzuš odohral v stretnutí 15 minút. Sharks prehrali po výbornom vstupe do sezóny už šiesty duel v rade.

Florida v zostave s Tomášom Kopeckým viedla ešte v 55. minúte o dva góly, ale napokon s Washingtonom prehrala 5:6 po predĺžení, keď v 38. sekunde nadstaveného času rozhodol o výsledku Troy Brower. Šiesty duel v rade vyhral Vancouver, ktorý si poradil s Minnesotou 2:1.

Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 36. E. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra (Turris, Gončar)

Boston - New York Rangers 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 49. Krejčí (Lucic, Seidenberg), 59. Horton (Lucic, Ference), 60. Marchand (P. Bergeron, Seidenberg) - 11. Hagelin (Nash, Girardi), 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodujúci sam. nájazd Callahan

New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 16. Kovaľčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 22. J. Jokinen (Corvo, Pitkänen), 39. Dwyer (Harrison, Faulk), 48. Tlustý (E. Staal), 60. Tlustý (E. Staal, Faulk)

Florida - Washington 5:6 po predĺžení (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)

Góly: 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias (Goc, Kulikov), 29. Huberdeau (Mueller, Gudbranson), 39. Huberdeau (Mueller, Shore), 47. Shore (Skille) - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner (Fehr, J. Ward), 31. Hendricks (Ovečkin, Ribeiro), 55. Fehr (Green, J. Ward), 58. Ovečkin (Ribeiro, Nicklas Backström), 61. Brouwer (Nicklas Bäckström)

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 55. Hedman (Pyatt, Pouliot), 59. Hedman (Purcell, S. Salo), 60. S. Salo (Lecavalier, St. Louis) - 20. B. Gionta (Plekanec, Subban), 29. Subban (Eller), 39. Moen (Eller, C. Armstrong), rozhodujúci sam. nájazd Desharnais

Chicago - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Leddy (Sharp, P. Kane), 31. Saad (J. Toews) - 24. Getzlaf (Bonino, Lovejoy), 58. Cogliano (Beauchemin, Lovejoy), rozhodujúci sam. nájazd Perry

Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. Ladd (Wheeler), 60. Ladd (E. Kane, Wheeler) - 9. B. Schenn (Voráček, Coburn), 18. K. Timonen (Giroux, Simmonds), 45. McGinn (Voráček)

Nashville - San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. C. Wilson (Ellis, Legwand)

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 13. T. Hall (Eberle) - 25. Dillon (Robidas, D. Roy), 41. Nyström (Fiddler), 56. Jágr (Daley, Jamie Benn), 58. Garbutt (Fiddler)

Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 12. Bieksa (Kassian, Hamhuis), 30. Hansen (Ballard, Raymond) - 34. Setoguchi (Cullen, Granlund)