Lev vyhral, pred Doneckom má 3 body náskok

(Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|13. feb 2013 o 17:02

Slovenský hokejový útočník Rastislav Špirko zaznamenal svoj 14. gól v sezóne, ale jeho Jekaterinburg prehral na ľade Čeľabinska 1:3.

MOSKVA. Slovenský hokejový útočník Rastislav Špirko zaznamenal v stredajšom stretnutí KHL svoj 14. gól v sezóne, ale jeho tím Avtomobilist Jekaterinburg prehral na ľade Traktora Čeľabinsk 1:3. Špirko, ktorý má na konte 25 kanadských bodov vyrovnal v 14. minúte na 1:1, ale potom za Traktor skórovali Kosticyn a Dugin.

Ďalší slovenský legionár Domink Graňák si do osobnej štatistiky zapísal ôsmu gólovú asistenciu, ale aj jeho tím Dinamo Moskva prehral na ľade Barysu Astana 2:4.

Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ zdolali tím Amur Chabarovsk 4:1, pričom fínsky krídelník Niklas Hagman zaznamenal hetrik v rozpätí 46 minút.

Vďaka výhre 4:2 na ľade Víťazu Čechov hokejisti bieloruského zástupcu Dinama Minsk výrazne oživili svoje šance na účasť v playoff Západnej konferencii.

Hokejisti ukrajinského klubu Donbass Doneck, ktorí bojujú rovnako o miestenku do playoff, získali len bod, keď prehrali s CSKA Moskva 1:2 po samostatných nájazdoch. Slovenský brankár v drese domácich Ján Laco zneškodnil 32 striel hostí, ktorí figurujú na druhom mieste Západnej konferencie.

Stredajšie sumáre KHL:

Jugra Chanty-Mansijsk - SKA Petrohrad 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 27. Krysanov, 33. Pepeljajev - 18. Průcha, 38. Kučerjavenko, 55. Varnakov.

Barys Astana - Dinamo Moskva 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 6. Krasnoslobodcev, 33. Bochenski, 44. Rudenko, 57. Žailauov - 59. Cvetkov (GRAŇÁK), 60. Gorochov

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Quint, 40. Kosticyn, 58. Dugin - 14. ŠPIRKO

Severstaľ Čerepovec - AK Bars Kazaň 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 39. Petrov, 60. Immonen

Lokomotiv Jaroslavľ - Amur Chabarovsk 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2., 17. a 48. Hagman, 39. Kronwall - 53. Junkov

Neftechimik Nižnekamsk - Salavat Ufa Julajev 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 49. Ljudučin - 21. Mirnov, 6. Slepyšev.

Torpedo Nižnyj Novgorod - Metallurg Novokuzneck 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Zainullin, 14. Thornberg, 23. Potapov, 38. Vasilev, 48. Gorbunov - 3. Lazarev, 26. Romanov

Víťaz Čechov - Dinamo Minsk 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 48. Belousov, 60. Chafizullin - 6. Meleško, 35. Laine, 36. Michajlov, 60. Stapleton

Atlant Mytišči - Sibir Novosibirsk 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 11. Majorov, 43. Michnov - 15. Sannikov, 40. Kopeikin, rozh. nájazd Enlund

Donbass Doneck - CSKA Moskva 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 55. Wirtanen - 27. Prochorkin - rozh. nájazd Radulov

Dinamo Riga - Lev Praha 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 35. Karsums - 25. Vrána, 23. Oystrick, 31. Mäenpää