Kuzminová skončila štvrtá, ak by strieľala čisto, tak má zlato

(Autor: TASR)
Miloslav Šebela|13. feb 2013 o 18:56

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová siahala na majstrovstvách sveta v Novom Měste na Morave na medailu.

BRATISLAVA. Po polovici pretekov bola Anastasia Kuzminová bezpečne prvá. Na jej bežeckú formu väčšina súperiek nemá, ak strieľa bezchybne, je prvá. Stráca iba na strelnici.

O medailu ju na majstrovstvách sveta pripravili dva nepresné výstrely vo dvoch posledných položkách.

Tréner: Je to povzbudenie

„Nasťa podala vynikajúci, perfektný výkon, bola maximálne sústredená, koncentrovaná. Nemám jej čo vyčítať. Dva chybné výstrely idú na vrub meniacemu sa vetru na strelnici. Bežecky patrila medzi najrýchlejšie,“ vravel Kuzminovej tréner Juraj Sanitra pre RTVS.

„Môžeme byť veľmi spokojní s tým, čo predviedla. Je to povzbudenie pred ďalšími pretekmi.“

Na bronzovú Ukrajinku Valentinu Semerenkovú chýbalo Kuzminovej necelých trinásť sekúnd. Ďalšie tri Slovenky sa včera nedostali ani medzi najlepších štyridsať.

Štvrté miesto je najlepší slovenský výsledok na biatlonových MS od roku 2011. V Chanty-Mansijsku vtedy vybojovala práve Kuzminová bronz v šprinte. Z majstrovstiev sveta má 28–ročná ruská rodáčka dve medaily.

Tretí titul má Bergerová

Suverénna bola opäť Nórka Tora Bergerová. Zo štyroch štartov v Novom Meste nevyhrala iba rýchlostné preteky. V nich brala striebro, k nemu pridala tri tituly majsterky sveta.

Nórka má výbornú streleckú formu. Včera neminula ani jeden terč. Celkovo zo 60 výstrelov išli iba štyri rany mimo.

Našim biatlonistom sa v predchádzajúcich štartoch na šampionáte nedarilo. Problémy mali so streľbou. Janka Gereková lnabrala šesť trestných minút na strelnici. Kuzminová mala navyše aj smolu. Hneď v prvých pretekoch sa jej zasekla nábojnica v puške a stratila vyše tridsať sekúnd.

Ženy čakajú na MS ešte preteky s hromadným štartom a štafeta. Vo štvrtok pokračuje šampionát vytrvalostnými pretekmi mužov (od 17.15).