Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 10.20

Islanders zdolali Rangers, Višňovský asistoval, Gáborík s gólom

Gáborík síce dal gól aj jednu asistenciu, ale jeho Rangers prehrali.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík oslávil svoje 31. narodeniny jedným gólom a asistenciou, no radosť mu pokazili hráči NY Islanders, ktorí vyhrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade jeho Rangers 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Gáborík strávil na ľade 20:21 minút, trikrát ohrozil súperovho brankára a pripísal si aj jednu mínusku. V prebiehajúcej sezóne zaznamenal už siedmy gól a na konte má celkovo jedenásť bodov. K triumfu "ostrovanov" prispel treťou asistenciou v treťom zápase obranca Ľubomír Višňovský, ktorý bol s takmer 25 minútami druhý najvyťaženejší hráč Isles a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod a šesť striel.

Rangers stratili vedenie 2:0

Rangers viedli v derby už 2:0, no ich súperi dokázali otočiť za necelých sedem minút druhej tretiny na 3:2 vo svoj prospech. V tretej poslal zápas do predĺženia Hagelin. V nájazdoch stroskotali na brankárovi Jevgenijovi Nabokovovi Gáborík i Rick Nash, na druhej strane boli úspešní Frans Nielsen s Johnom Tavaresom. "Dnes sme nezačali dobre, ale potom sme sa nakopli a tie tri góly po sebe boli vynikajúce. Chalani naozaj bojovali a v očiach bolo vidieť ich odhodlanie," uviedol Nabokov, ktorý zlikvidoval 36 striel.

Druhú prehru v predĺžení za sebou zaznamenali hráči Floridy, ktorí podľahli na domácej palubovke Montrealu 0:1. O osude stretnutia rozhodol v 63. minúte jediný úspešný strelec Rene Bourque. V bránke hostí dostal prednosť pred Petrom Budajom Corey Price, ktorý zneškodnil 26 striel a pripísal si prvé čisté konto v sezóne. "Chalani hrali predo mnou veľmi dobre a celý čas sme limitovali ich strelecké príležitosti. Vytvorili si naozaj len niekoľko dobrých príležitostí," pochválil Price svojich spoluhráčov. V domácom drese odohral Tomáš Kopecký 19 minút a raz vystrelil na bránku.

Pánik odohral osem minút

V noci na piatok zasiahol do súbojov aj Richard Pánik. Jeho Tampa Bay však na domácom štadióne podľahla Washingtonu 3:4. Hrdinom zápasu sa stal dvojgólový útočník hostí Eric Fehr. Capitals sa vďaka tretej výhre v rade odlepili od dna Východnej konferencie. Tretie víťazstvo v rade zaznamenali aj hráči Caroliny, ktorí si poradili s Torontom 3:1.

Druhý shutout v rade dosiahol fínsky gólman Pekka Rinne, ktorý vymazal strelcov Phoenixu a priviedol Nashville k víťazstvu 3:0. "Netuším, kde by sme bez neho boli. Je to najlepší brankár na celom svete," nešetril chválou obranca Ryan Ellis. "Je stále pokojný a má neuveriteľný prehľad o puku. Môže byť hviezdou každého zápasu, pretože každý večer predvedie jede či dva zákroky, ktoré rozhodujú o víťazstve," dodal tréner "predátorov" Barry Trotz.

výsledky:

Carolina - Toronto 3:1

Góly: 27. Corvo, 33. Jokinen, 36. Staal - 28. Kadri. Brankári: Ellis - Scrivens, strely na bránku: 33:23. Diváci: 18.680.

NY Rangers - NY Islanders 3:4 pp a sn /Gáborík 1+1 - Višňovský 0+1/,

Góly: 4. Girardi, 12. GÁBORÍK, 32. Hagelin (GÁBORÍK) - 21. McDonald, 27. Tavares, 28. Boyes (VIŠŇOVSKÝ), rozh. nájazd: Nielsen. Brankári: Biron - Nabokov, strely na bránku: 39:31. Diváci: 17.200.

Florida - Montreal 0:1 pp,

Gól: 63. Bourque. Brankári: Theodore - Price, strely na bránku: 26:32. Diváci: 17.021.

Tampa Bay - Washington 3:4,

Góly: 9. St. Louis, 53. Purcell, 57. Thompson - 3. Brouwer, 26. Fehr, 43. Fehr, 48. Beagle. Brankári: Garon - Holtby, strely na bránku: 30:39. Diváci: 19.204.

Nashville - Phoenix 3:0,

Góly: 43. Bourque, 50. Spaling, 59. Fisher. Brankári: Rinne - Smith, strely na bránku: 29:19. Diváci: 17.113.

Minnesota - Colorado 3:4 pp a sn

Góly: 29. Parise, 43. Rupp, 52. Koivu - 23. Palushaj, 38. Hejduk, 53. Duchene, rozh. nájazd: Duchene. Brankári: Bäckström - Giguere, strely na bránku: 29:32. Diváci: 18.822.