V Soči triumf Heftiho, v seriáli bobistov najlepší Rush, Jagnešák 30.

Švajčiari Beat Hefti (vľavo) a Thomas Lamparter.
Švajčiari Beat Hefti (vľavo) a Thomas Lamparter. (Autor: SITA)
SITA|16. feb 2013 o 15:42

Celkové hodnotenie Svetového pohára pilotov dvojbobov vyhral premiérovo v kariére Lyndon Rush z Kanady.

SOČI. Švajčiari Beat Hefti a Thomas Lamparter zvíťazili v sobotňajších pretekoch záverečného 9. kola Svetového pohára bobistov 2012/2013 v ruskom Soči, kde sa o rok bude súťažiť na ZOH. Úradujúci majstri Európy boli najrýchlejší v oboch jazdách, vďaka čomu si vybojovali tretie prvenstvo v aktuálnej zime.

Nemeckí reprezentanti Thomas Florschütz - Andreas Bredau skončili druhí s odstupom troch desatín sekundy a 3. priečku obsadili Oskars Melbardis, Daumants Dreiškens z Lotyšska (+0,40). Štvrté miesto patrilo kanadskému duu Lyndon Rush - Jesse Lumsden (+0,65). Jeho pilotovi Rushovi aj umiestnenie tesne za pódiom stačilo na udržanie líderskej pozície v konečnom poradí SP.

Slovenskí bobisti Milan Jagnešák - Vladimír Šimík sa umiestnili v konkurencii 33 posádok na 30. stupienku, keď v prvej jazde dosiahli čas 58,43 a od elitnej dvadsiatky, ktorá mohla absolvovať aj druhú jazdu ich delilo 0,72 s.

Celkové hodnotenie SP pilotov dvojbobov vyhral premiérovo v kariére Lyndon Rush z Kanady (1656 b) s náskokom 54 bodov pred Oskarsom Melbardisom. Švajčiar Beat Hefti, ktorý obhajoval lanský celkový triumf v SP v dvojboboch, skončil až 11. (1053), no absolvoval len päť z deviatich tohtosezónnych podujatí. Milan Jagnešák zostal s 256 bodmi na 30. pozícii, čo je oproti minulému roku pokles o päť postov. V nedeľu sú na programe preteky štvorbobov.

Výsledky - Svetový pohár - 9. kolo - Soči (Rus.) - dvojboby - sobota:

Muži: 1. Beat Hefti, Thomas Lamparter (Švajč.) 1:53,76 min, 2. Thomas Florschütz, Andreas Bredau (Nem.) 1:54,06, 3. Oskars Melbardis, Daumants Dreiškens (Lot.) 1:54,16, 4. Lyndon Rush, Jesse Lumsden (Kan.) 1:54,41, ... 30. Milan Jagnešák, Vladimír Šimík (SR) 58,43 - absolvovali len jednu jazdu

Konečné poradie pilotov dvojbobov po záverečnom 9. kole SP 2012/2013:

Muži: 1. Lyndon Rush (Kan.) 1656 bodov, 2. Oskars Melbardis (Lot.) 1602, 3. Manuel Machata (Nem.) 1504, 4. Steven Holcomb (USA) 1459, 5. Alexandr Zubkov (Rus.) 1434,...11. Beat Hefti (Švajč.) 1053, ... 30. Milan Jagnešák (SR) 256

Domov»Zimné športy»V Soči triumf Heftiho, v seriáli bobistov najlepší Rush, Jagnešák 30.