Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Na Slovan čaká v play off obhajca titulu Dinamo Moskva

Slovan zostal po prehre Leva s Doneckom šiesty, a tak jeho súperom bude Dinamo.

Prvý gól strelil Michal Sersen.Prvý gól strelil Michal Sersen. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ - TASR)

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Bukarts (K. Redlihs), 15. Martins Karsums (9. K. Redlihs, 11. K. Sotnieks), 74. Jamie Johnson (43. V. Pavlovs, 2. R. Lavins). - 3. Sersen (J. Mikúš, Miklík)

V prvom kole play off KHL slovanisti narazia na tretí tím tabuľky, obhajcu titulu Dinamo Moskva, prvé zápasy v ruskej metropole sú na programe v stredu a vo štvrtok 20. a 21. februára.

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili svoje účinkovanie v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy 2012/2013 prehrou 1:3 na ľade lotyšského Dinama Riga.

Hoci nebodovali, remíza pražského Leva v riadnom hracom čase na ľade Donbassu Doneck (1:1) rozhodla o tom, že si slovenský tím udržal v tabuľke Západnej konferencie konečnú šiestu priečku.

Slovanisti začali svižne a už v úvode v presilovke po strele Mikúša dorazil puk do siete obranca Sersen - 1:0.

"Belasí" sa však z vedenia dlho neradovali. O 111 sekúnd Redlihs nahodil z rohu klziska puk pred súperovu bránku, Bližňák nepokryl Bukartsa a ten na dvakrát prepasíroval puk za Janusa.

Slovan potom dostal možnosť ďalšej presilovej hry, tentoraz si v nej však nedokázal utvoriť potrebný tlak. Postupom času prebrali taktovku zápasu hráči lotyšského mužstva. Janus sa musel mať na pozore pri strelách Skvortsova i Karsumsa. V závere tretiny domáci hokejisti dvakrát prečíslili defenzívu Slovana, pri prvom brejku 2 na 1 Meija nepretlačil puk do siete, pri druhom si zasa ukážkovo ľahol do prihrávky Karsumsa obranca Mojžíš.

Do druhej tretiny vstúpili "belasí" aktívnejšie. V 22. minúte unikol domácej obrane Miklík, položil si brankára, ale tiesnený nedokázal z uhla prehodiť Jučersa.

V 28. minúte putoval na trestnú lavicu Juraj Mikúš za nedovolené bránenie a Dinamo svoju prvú presilovku využilo, keď si kapitán Karsums od mantinelu nakorčuľoval na os klziska a strelou zápästím vymietol ľavý roh Janusovej bránky - 2:1.

V úvode tretej dvadsaťminútovky mali slovanisti dve početné výhody. Pri prvej sa dokázali nasťahovať do útočného pásma, Jučersa však vôbec neohrozili, pri druhej roztočili pred bránkou Rigy kolotoč, no strelám od modrej čiaram chýbala presnosť.

Pri vylúčení Mojžíša pálil spoza pravého kruhu Szczechura, no puk opäť skončil v moci pozorného Janusa. Slovanisti nedokázali v závere utvoriť potrebný tlak a tak si z ľadu Dinama Riga odniesli prehru 1:3.

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Štajnoch, Mihálik - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Svatoš, Lipiansky, Hudáček - Šťastný, Kytnár, T. Mikúš - Daňo, Preisinger

Dinamo Riga: Jučers - Porejs, K. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Lavinš, Cibulskis - Karsums, Szczechura, Indrašis - Bukarts, Džerinš, Meija - Skvorcovs, Pavlovs, Johnson - Bičevskis, Biezais

Rozhodcovia: Anisimov Alexei (Moskva), Šeňov Roman (Togliatti), čiaroví: Aľošin Pjotr (Sankt Petersburg), Ivanov Jurij (Sankt Petersburg)

Ďalšie zápasy

Posledným účastníkom play off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stal Atlant Mytišči, ktorý vo svojom záverečnom stretnutí základnej časti rozdrvil Metallurg Novokuzneck 5:0. O jeho postupe definitívne rozhodlo zaváhanie Dinama Minsk, bieloruský tím podľahol doma Salavatu Julajev Ufa 2:3.

Atlant obsadil v tabuľke Západnej konferencie ôsme miesto a v 1. kole play off narazí na víťaza základnej časti SKA Petrohrad, ktorý v nedeľu prehral s Barysom Astana 4:5.

V moskovskom derby zvíťazil Spartak nad CSKA 4:2. Jeden gól domácich padol z hokejky sloveského obrancu Jaroslava Obšuta.

Avangard Omsk - Dinamo Moskva 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 27. Cvetkov, 58. Gorochov, 60. Jalasvaara

Barys Astana - SKA Petrohrad 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

Góly: 25. Boyd, 29. Dawes, 35. Puškarjov, 45. Upper, 54. Spiridonov - 1. Martensson, 4. Osipov, 37. Thoresen, 54. Martensson

Jugra Chanty-Mansijsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 36. Sitnikov, 52. Glazačev, 53. Sitnikov, 58. Rybakov

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeľabinsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Platonov - 8. Dugin, 18. Ničuškin, 23. Kuznecov, 37. Dugin

Atlant Mytišči - Metallurg Novokuzneck 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Majorov, 12. Engqvist, 24. Višnevskij, 26. Klimenko, 51. Gluchov

Spartak Moskva - CSKA Moskva 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Góly: 26. Kozlov, 39. OBŠUT, 40. Michaljov, 54. Akudinov - 32. Kozlov, 33. Sprukts

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 20. Videll, 43. Buchnevič (tr. strieľanie), 60. Jegoršev - 19. Milovzorov, 32. Alševskij, 54. Subbotin, 61. Šulakov

Viťaz Čechov - Ak Bars Kazaň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Belousov, 60. Malevič - 26. Zacharčuk, 47. Terešenko, 52. Pesonen

Lokomotiv Jaroslavľ - Sibir Novosibirsk 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 7. Plotnikov, 59. Kartajev - 24. Šumakov, 29. Enlund, 41. Sannikov, 59. Enlund

Torpedo Nižnij Novgorod - Amur Chabarovsk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 17. Galuzin, 21. Andersson, 45. Sčastlivyj - 39. Gusev, 52. Orlov

Dinamo Minsk - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 57. Murphy, 58. Niskala - 21. Blaťák, 49. Pankov, 59. Pankov

Donbass Doneck - Lev Praha 2:1 po sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 50. Dadonov, rozhodujúci sam. nájazd: Kiiskinen - 35. Niživijs (SUROVÝ)