Na Tatranskom pohári získali Slovenky dve medaily

(Autor: SITA)
SITA|17. feb 2013 o 15:08

Výsledky nedeľňajších pretekov v behu na lyžiach klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci 40. ročníka Tatranského pohára v Štrbskom Plese zaradeného do seriálu Slavic Cup.

ŠTRBSKÉ PLESO. V nedeľňajších pretekoch v behu na lyžiach klasickou technikou s intervalovým štartom v rámci 40. ročníka Tatranského pohára v Štrbskom Plese zaradeného do seriálu Slavic Cup si domáci slovenskí reprezentanti vybojovali dve pódiové umiestnenia, obe v kategórii žien.

Víťazka sobotňajšieho šprintu Daniela Kotschová skončila v behu na 5 km klasickou technikou s intervalovým štartom druhá, Katarína Johansen obsadila bronzový stupienok.

Medzi mužmi na dvojnásobnej trati bol zo Slovákov najvyššie Andrej Segeč, ktorý skončil ôsmy. Z víťazstva sa tešili Čech Jiří Horčička a Poľka Martyna Galewiczová.

Výsledky - beh klasickou technikou s intervalovým štartom - Štrbské pleso:

MUŽI (10 km): 1. Jiří Horčička (ČR) 26:52,4 min, 2. Jan Antolec +8,5 s, 3. Sebastian Gazurek (obaja Poľ.) +29,1, ... 8. Andrej Segeč +1:15,4, 12. Dávid Brünn +1:56,6, 14. Peter Žiška (všetci SR) +2:06,1

ŽENY (5 km): 1. Martyna Galewiczová (Poľ.) 15:29,4 min, 2. Daniela Kotschová +28,2 s, 3. Katarína Johansen +49,8, ... 8. Barbora Klementová +1:29,1, 9. Eva Segečová ml. (všetky SR) +1:37,5