Slovan prehral prvý zápas play off hladko 1:5

Dinamo Moskva vedie v sérii 1. kola play off nad slovenským tímom 1:0.

(Zdroj: TASR)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

MOSKVA, BRATISLAVA. Slovan nezopakoval pri svojej premiére v 1. kole play off o Gagarinov pohár proti obhajcovi titulu výborné výkony zo základnej časti a Dinamu Moskva podľahol v úvodnom stretnutí série výrazne o štyri góly.

Domáci hrali trpezlivo, mali lepšiu koncovku, pevnejšiu obranu, podržal ich brankár Jeriomenko a vyhrali 5:1. Druhý zápas sa hrá v hale v Lužnikách vo štvrtok o 16.30. Dinamo vedie 1:0 na zápasy.

Na postup do 2. kola treba štyri víťazstvá.

Petružálek sa oplatil

Mužstvo z Moskvy plnilo úlohu favorita od začiatku. Vylúčenie Kytnára potrestal Cvetkov už po 11 sekundách presilovky. Nekrytý pred bránkou mal dosť času, aby zamieril nad Janusovu vyrážačku.

Aj Slovan mal v prvej tretine presilovku, ale nevypracoval si gólovú príležitosť. V druhej tretine hral Slovan živšie, odmenou mu bol v 27. minúte Vondrkov gól na 2:1 v presilovke.

Po Miklíkovej prihrávke si skúsený český legionár naznačenou strelou položil Jeriomenka na ľad a poslal puk do odkrytej bránky.

V nasledujúcich minútach sa rozhodovalo o výsledku. Slovan mal šance na vyrovnanie, ale v 34. minúte po strele obrancu Derľuka od modrej čiary inkasoval tretí gól. Útočník Tomáš Mikúš sa obetavo vrhol do strely, zmenil pritom smer dráhy puku a Janus bol bezmocný.

V tretej tretine už Slovan nemal sily na obrat. Janus chytal s novou maskou, ale ani on nemal svoj deň. V 48. minúte mu český útočník Petružálek našiel z ľavého kruhu priamou strelou dieru medzi nohami. Bolo rozhodnuté.

Petružálek potom ešte piatym gólom potvrdil, že Dinamo urobilo dobrý nákup, keď ho pred koncom základnej časti získalo z Chabarovska.

Čada: Prinútili nás k chybám

Slovan splnil métu pri svojom debute v KHL postupom do play off, ale ďalších cieľov sa nevzdáva.

„V prvom zápase play off sme dlho držali so silným súperom krok. Herne, aj čo sa týka výsledku. V priebehu zápasu sa prejavila väčšia kvalita, lepšia práca a trpezlivosť domácich, ktorou nás prinútili k chybám, a tým rozhodli zápas,“ vravel tréner Rostislav Čada pre klubovú stránku.

Ak chce Slovan vo štvrtok zdolať Dinamo, musí zahrať tak ako v druhej tretine v celom zápase.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 5:1

Góly: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 17. Mosaľov (Kvapil), 34. Derľuk (Soin, Koňkov), 48. Petružálek (Kvapil, Solovjov), 51. Petružálek (Kokarev, Cvetkov) - 27. Vondrka (Miklík, Tabaček)

stav série: 1:0

Rozhodcovia: Kulakov, Šenev - Aľošin, Ivanov (všetci Rus.), vylúčení: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5212 divákov.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Myslím si, že až do stavu 3:1 sme hrali veľmi dobre, boli sme domácemu tímu vyrovnaným súperom. Potom sa začal prejavovať rozdiel v pohybe, agresivite a úspešnosti v osobných súbojoch. Následne už naša bojová morálka nebola taká, akú sme si predstavovali. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, ale proti takému silnému tímu ako je Dinamo nie je jednoduché udržať si to herné nasadenie celý zápas. Vo štvrtok musíme zlepšiť fyzickú prácu a agresivitu, najmä v obrane. Určite sa pokúsime v druhom zápase vyhrať, ak by sme si taký cieľ nedávali, nemuseli sme do Moskvy ani chodiť."

Online prenos:

Tretia tretina:

• Výrazné víťazstvo 5:1 pre Dinamo je vzhľadom na priebeh pre Slovan kruté. Domáci mali lepšiu koncovku, hrali sebavedome, výborne im zachytal Jeriomenko. Ak Slovan zahrá vo štvrtkovej odvete v Lužnikách po celý zápas tak ako dnes v druhej tretine, mohol by mať šancu.
  • puk.jpg GÓL DINAMO 4:1 Mužstvo z Bratislavy dnes nepodržal ani brankár Janus. V 48. minúte pustil za svoj chrbát strelu českého legionára Petružálka z ľavého kruhu, ktorú dobre videl. Puk mu prekĺzol pomedzi nohy. Zdá sa, že o víťazovi prvého zápasu je rozhodnuté.

Druhá tretina:

• Slovan bol v druhej tretine aj podľa počtu striel (10:11) mierne aktívnejší, ale na skóre sa to neprejavilo. Sily stráca v oslabeniach za zbytočné vylúčenia, Kytnár sedí na tresnej lavici už po tretí raz.
  • puk.jpg GÓL DINAMO 3:1 Slovan hral v druhej tretine aktívnejšie ako v prvej, ale namiesto vyrovnávajúceho gólu inkasoval. V 34. minúte strelil obranca Derľuk od modrej čiary tretí gól, keď sa puk odrazil od Tomáša Mikúša, ktorý sa obetavo vrhol do strely. Šťastie je na strane Dinama.
  • puk.jpg GÓL SLOVAN 2:1 V 27. minúte zvládol Vondrka reprízu. V presilovke po presnej prihrávke Miklíka si najprv naznačenou strelou vytiahol brankára Jeriomenka a potom do odkrytej bránky znížil na 2:1.

• Slovan nevyužíva svoje šance. V 24. minúte Vondrka po sólovom nájazde strelil po blafáku do žrde. Na druhej strane po samostatnom úniku netrafil bránku Kokarev. Obrany na oboch stranách boli rozhodené.

Prvá tretina:

• Slovan musí hrať teraz odvážnejšie v útoku, ak chce so stavom 2:0 po prvej tretine ešte niečo urobiť.
  • puk.jpg GÓL DINAMO 2:0 V 18. minúte mal Slovan gólovú šancu, ale ju nevyužil a z protiútoku Mosaľov strelou pomedzi nohy Tabačka trafil horný vinkel Janusovej bránky.
  • O dve minúty mal presilovku aj Slovan, ale nezahral ju tak dobre ako Dinamo.
  • puk.jpg GÓL DINAMO 1:0 V zápase vyrovnaných súperov často rozhodujú presilovky. Dinamo využilo hneď prvú, keď Kytnár sedel na tresnej lavici za narazenie na mantinel a ruský tím využil početnú prevahu už po 11 sekundách. Strelec Cvetkov bol v 9. min úplne voľný pred bránkou Slovana, mal dosť času namieriť puk nad Janusovu vyrážačku.

Zostavy:

Dinamo Moskva: Jeriomenko - Višnevskij, Graňák, Solovjov, Derľuk, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev - Koňkov, Sojin, Babenko - Petružálek, Cvetkov, Kokarev - Sopin, Gorovikov, Kasjančuk - Kvapil, Pestunov, Mosaľov

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, J. Tabaček, V. Mihálik, Štajnoch - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Kytnár, Lipiansky, L. Hudáček - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - Preisinger, A. Šťastný