Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Pražský Lev s CSKA prehral - opäť v predĺžení

V prvom zápase play off Východnej konferencie hokejovej KHL zvíťazil Avangard Omsk nad Sibirom Novosibirsk jednoznačne 5:0.

(Zdroj: Ilustračné - TASR)

MOSKVA. Až v štyroch z ôsmich štvrtkových zápasov 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy rozhodol o víťazovi gól v predĺžení. Na túto skutočnosť "doplatili" vo štvrťfinále Západnej konferencie Slovan Bratislava i HC Lev Praha, ktorí zhodne prehrali 2:3 po predĺžení a v sérii, hranej na štyri víťazstvá, majú manko 0:2. "Belasí" podľahli v Moskve domácemu obhajcovi Gagarinovho pohára Dinamu a pražský tím nestačil na ďalší klub z ruskej metropoly CSKA, za ktorý odchytal celý duel Rastislav Staňa.

Vo Východnej konferencii strelil slovenský reprezentačný útočník Tomáš Záborský víťazný gól Avangardu Omsk v domácom dueli proti Sibiru Novosibirsk (5:0). Dvadsaťpäťročný krídelník otvoril skóre duelu v 26. min a až do konca stretnutia dávali góly len jeho spoluhráči. Omsk sa ujal vedenia v sérii 1:0 a v piatok môže pred vlastnými fanúšikmi potvrdiť dobrý štart do vyraďovacej časti.

V ďalších dvoch dueloch "Východu" sa rozhodovalo až v spomenutom predĺžení. Ufa aj zásluhou dvoch asistencií Štefana Ružičku dotiahla stretnutie v Magnitogorsku do remízového konca po III. tretine, v 2. min predĺženia poslal Salavat Julajev do vedenia 1:0 na zápasy Svitov. Vonku uspel aj Barys Astana, klub z Kazachstanu zdolal gólom Starčenka v 75. min Čeľabinsk 4:3 po predĺžení.

V tzv. Pohári nádeje, kde sa hrá na odvetu, remizoval Spartak Moskva s Viťazom Čechov 2:2. Za domácich odchytal celé stretnutie Ján Lašák a na druhý presný zásah prihrávali Romanovskému obranca Jaroslav Obšut a útočník Branko Radivojevič.

Východná konferencia

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 26. ZÁBORSKÝ, 37. Volkov, 39. Balentenko, 45. Bumagin, 55. Popov.

/stav série 1:0/

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. Zuccarello, 8. Kazionov, 49. Antipin - 12. Zinovjev (RUŽIČKA), 16. Zinovjev (RUŽIČKA), 29. Pihlström, 62. Svitov

/stav série 0:1/

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 0:1)

Góly: 25. Panov, 35. Panov, 59. Jakucenja - 19. Bochenski, 31. Bochenski, 44. Krasnoslobocev, 75. Starčenko.

AK Bars Kazaň - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 16. Pesonen, 19. Darzinš, 39. Darzinš, 54. Morozov, 57. Golubev - 30. Milovzorov.

Západná konferencia

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Apalkov, 42. Kronwall - 39. Rjazancev.

/stav série: 1:1/

SKA Petrohrad - Atlant Mytišči 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 19. Afinogenov, 27. Dallman, 27. Varnakov, 44. Burdasov, 45. Tichonov, 56. Burdasov (z tr. strieľania), 60. Tichonov.

/stav série 2:0/

CSKA Moskva - HC Lev Praha 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 15. A. Radulov, 58. Rylov, 90. Grigorenko - 23. Danielsson, 45. Birner.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 2. Petružálek, 33. Sopin (Kasjančuk, Gorovikov), 72. Sopin (Kasjančuk) - 26. Bližňák (Vondrka), 31. Kukumberg (Štajnoch)

Pohár nádeje 2013 - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

Spartak Moskva - Viťaz Čechov 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)

Góly: 14. Suglobov (Želdakov), 35. Romanovskij (OBŠUT, RADIVOJEVIČ) - 10. Koroľov, 58. Malevič (Chafizullin)

Ján Lašák odchytal celé stretnutie a kryl 18 striel súpera.