Kopecký prispel gólom k výhre Floridy

Gól a dve asistencie majú zapísané v štatistikách Slováci hrajúci v NHL.

Tomáš Kopecký.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Trojica slovenských hokejistov si v noci na piatok v zámorskej NHL vylepšila svoje osobné štatistiky.

Útočník Floridy Tomáš Kopecký prispel k výhre svojho tímu nad Philadelphiou na jej ľade 5:2 jedným gólom.

Obrancovia Ľubomír Višňovský a Zdeno Chára zaznamenali po jednej asistencii. Aj oni sa tešili z výhier svojich tímov, Islanders vyhrali po predĺžení 4:3 v Montreali, Boston zdolal Tampu 4:2.

Trio Richard Pánik, Marián Gáborík a Tomáš Tatar odchádzalo zo štadiónov smutné, keďže ich tímy prehrali.

Tomáš Kopecký strelil svoj 4. gól v sezóne a pomohol svojej Floride k víťazstvu 5:2 vo Philadelphii. Slovenský útočník strávil na ľade takmer 15 minút a prezentoval sa troma strelami a raz putoval na trestnú lavicu.

Panthers ukončili sériu piatich prehier, pred ňou sa tešili naposledy rovnako vo Philadelphii, vtedy po výsledku 3:2 po sam. nájazdoch. Po dva góly za Panthers strelil Jonathan Huberdeau a Peter Mueller. Domáca Philadelphia nenadviazala vo štvrtok na výkon z Pittsburghu, kde vyhrala 6:5.

Boston uspel v Tampe 4:2. Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a asistoval na štvrtý gól Bruins z hokejky Nathana Hortona. Útočník Bostonu bol kľúčom k štvrtkovej výhre, keď dal dva góly.

Domáci Richard Pánik odohral 9 minút. New York Islanders prerušili päťzápasovú víťaznú šnúru Montrealu a na jeho ľade s prispením asistencie Ľubomíra Višňovského vyhrali 4:3 po predĺžení. V nadstavenom čase sa strelecky presadil Thomas Hickey, pre ktorého to bol prvý gól v kariére v NHL.

V Ottawe sa napriek víťazstvu 3:2 po samostatných nájazdoch nad New York Rangers neoslavovalo, stretnutie pre zranenie pravého členka z tretej tretiny nedohral brankár Craig Anderson. V závere súboja ho nahradil Ben Bishop a pomohol tímu k výhre, o ktorej v samostatných nájazdoch rozhodol Kaspars Daugaviňš.

Hosťujúci Marián Gáborík bol v Ottawe aktívny, ani jeden z jeho siedmich streleckých pokusov sa však neskončil gólom.

Dva body v jubilejnom 500. zápase v NHL zaznamenal Andrew Ladd z Winnipegu. Jets vyhrali 4:3 na ľade Caroliny, kde Ladd začínal s kariérou. Washington je momentálne najslabším tímom súťaže a nedarí sa ani Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý vo štvrtok proti New Jersey nebodoval a Capitals prehrali 2:3. Pre ruského kapitána Washingtonu to bol zo šestnástich zápasov v sezóne ôsmy, v ktorom nedosiahol ani bod.