Juniorka Ivona Fialková skončila na biatlonových ME v šprinte desiata

Viac šancí sa dávalo staršej sestre Ivony Paulíne, tá však skončila až 25.
Viac šancí sa dávalo staršej sestre Ivony Paulíne, tá však skončila až 25. (Autor: TASR)
TASR|22. feb 2013 o 13:15

Slovenská výprava dosiahla na majstrovstvách už štvrté umiestenie v top desiatke.

BANSKO. Juniorka Ivona Fialková príjemne prekvapila na ME v biatlone.

Na 7,5 km trati obsadila v bulharskom Bansku desiate miesto a na účet slovenskej výpravy pripísala už štvrté umiestenie v top desiatke.

Viac šancí sa dávalo jej staršej sestre Paulíne Fialkovej, ktorej sa však darilo menej, až trikrát krúžila na trestnom okruhu (1-2) a skončila na 25. mieste.

Ivona Fialková so streleckou bilanciou 1-1 upútala aj rýchlym behom a rozhodujúce sekundy stratila na trestnom okruhu, keď zo šestice najlepších až päť neurobilo na strelnici ani jednu chybu.

Medzi 57 štartujúcimi vládla Ruska Kaiševová, od desiatej Ivony Fialkovej ju delilo 1:12,0 min.

V kategórii juniorov dvojica Slovákov nezasiahla do poradia na čele, aj keď 12. Šímovi chýbalo len málo.

Na vine bola streľba i beh, Michal Šíma (1-1) krúžil na trestnom okruhu dvakrát a na desiateho mu chýbalo len 3,8 sekundy, 33. Henrich Lonský netrafil terč dokonca tri razy (2-1).

Šprint so 65 štartujúcimi si pre seba vyhradili bežecky výborní Rusi Loginov, Cvetkov a ich nadvládu zvýraznil aj tretí krajan Machambetov.

Pre Aleksandra Loginova je to už druhé zlato na ME, po titule vo vytrvalostných pretekoch.

Výsledky:

juniorky na 7,5 km: 1. Uliana Kaiševová (Rus.) 25:04,6 (1 tr. okr.), 2. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) +14,1 (0), 3. Floriane Parisseová (Fr.) 32,0 (0), ...10. Ivona Fialková 1:12,0 (2), 25. Paulína Fialková (obe SR) 2:24,8 (3)

juniori na 10 km: 1. Aleksandr Loginov 25:56,1 (1), 2. Maksim Cvetkov 20,0 (1), 3. Timur Machambetov (všetci Rus.) 1:01,1 (1), ...12. Michal Šíma 28:19,0 (2), 33. Henrich Lonský (obaja SR) 3:41,8 (3)

Domov»Zimné športy»Juniorka Ivona Fialková skončila na biatlonových ME v šprinte desiata