Tenis-DC: Slovensko - Rumunsko 1:2 po druhom dni baráže o účasť medzi elitou

TASR|21. sep 2002 o 20:43

Prešov 21. septembra (TASR) - Po druhom dni barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára prehráva v Prešove Slovensko s Rumunskom ...

Prešov 21. septembra (TASR) - Po druhom dni barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára prehráva v Prešove Slovensko s Rumunskom 1:2. V dôležitej sobotňajšej štvorhre nastúpili prvýkrát v Davisovom pohári spolu Dominik Hrbatý s Karolom Beckom, ale nezvládli koncovku päťsetovej drámy a za 4:05 h prehrali so skúsenejším rumunským párom Andrei Pavel, Gabriel Trifu 7:6, 6:7, 6:4, 3:6 a 6:8.

Obaja nehrajúci kapitáni sa rozhodli nezmeniť pôvodne ohlásené deblové zostavy ešte zo štvrtkového žrebu. Potvrdili sa prognózy, že štvorhra bude mimoriadne vyrovnaná a úvodné dva sety mali tajbrejkové rozuzlenie. Ako prvý stratil svoje podanie Pavel vo štvrtej hre prvého setu, ale Hrbatý zopakoval to isté v desiatom geme, v ktorom domáci nevyužili núkajúci sa setbal. Za 47 minút však premenili druhý pri podaní Hrbatého v skrátenej hre. Najlepším mužom na dvorci bol deblový špecialista Trifu, ktorý žiaril najmä v druhom sete. Rumuni v ňom po zisku Hrbatého servisu viedli už 5:3 a hoci domáci odvrátili štyri setbaly a vyrovnali na 5:5, v tajbrejku ťahali za kratší koniec. V slovenskej dvojici hral prím 20-ročný Beck, pretože jeho skúsenejší partner sa trápil pri podaní a nevychádzali mu ani voleje. Napriek tomu získali domáci tretí set za 41 minút, keď brejkli Pavela už v tretej hre. Vo štvrtom dejstve viedol slovenský pár už 3:1 a zdalo sa, že víťazstvo má vo vrecku. Hostia ale zabojovali a v koncovke dominovali - Beck prvýkrát stratil svoj servis, vzápätí po ňom aj Hrbatý a Rumuni si vynútili rozhodujúci piaty set, v ktorom ukázali pevnejšie nervy. Prehrávali v ňom síce 0:2, ale skóre otočili vo svoj prospech, pretože v závere Beck dvakrát stratil podanie. Rumuni využili hneď prvý mečbal a pred nedeľňajšími duelmi sú bližšie k víťazstvu.

Trifu ako jediný z kvarteta aktérov sobotňajšej štvorhry nestratil ani raz svoje podanie a bol tak základom úspechu rumunskej dvojice. Jeho spoluhráč Pavel totiž nemohol byť so servisom spokojný, súperi mu ho zobrali až šesťkrát. Hrbatý stratil podanie v celom zápase spolu štyrikrát, Beck trikrát.

Miloslav Mečíř, nehrajúci kapitán SR: "Bolo to veľmi vyrovnané stretnutie. V tenise musíte vždy bojovať až do úplneho konca a tento zápas sme mohli a mali vyhrať. Rumuni triumfovali vďaka lepšej koncovke."

Dominik Hrbatý: "Šance na víťazstvo mali oba tímy. O výsledku rozhodli záverečné dve hry, ktoré vyhral náš súper, ale takisto sme v nich mohli byť úspešní aj my. V takýchto zápasoch rozhoduje aj šťastie, to bolo dnes na strane Rumunov."

Karol Beck: "O osude zápasu rozhodlo pár lôpt, ktoré nanešťastie získali Rumuni. Aj my sme však tento duel mohli rozhodnúť v náš prospech. "

Adrian Marcu, nehrajúci kapitán Rumunska: "Bol to veľmi tesný výsledok, až do konca nebolo jasné, ako to skončí. Mal som obavy až do samotného záveru, ale napokon rozhodli skúsenosti a viac šťastia na našej strane."

Gabriel Trifu: "Bola to jedna z najťažších štvorhier v našej daviscupovej histórii. Keď sme Slovákov v závere piateho setu brejkli, už som veril, že vyhráme."

Baráž o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára:

Slovensko - Rumunsko 1:2 po druhom dni

Dominik Hrbatý - Adrian Voinea 6:3, 6:4, 3:6, 6:3

Karol Kučera - Andrei Pavel 0:6, 3:6, 7:6 (3), 2:6

Hrbatý, Karol Beck - Pavel, Gabriel Trifu 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4, 3:6, 6:8

V nedeľu zápas ukončia záverečné dvojhry, v ktorých by od 14.00 mali proti sebe nastúpiť najskôr tímové jednotky Hrbatý a Pavel a po nich dvojky Kučera a Voinea.

mp šu la

Domov»Tenis»Tenis-DC: Slovensko - Rumunsko 1:2 po druhom dni baráže o účasť medzi elitou