Tatran vyhral v Záporoží a získal prvé body v Pohári EHF

Prešovčania majú po troch dueloch na konte jedno víťazstvo a dve prehry a v tabuľke im patrí 3. priečka.

(Zdroj: TASR)

ZÁPOROŽIE. Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali vo svojom treťom vystúpení v základnej B-skupine Pohára EHF na palubovke ukrajinského HC Motor Záporožie 32:27 a pripísal si do tabuľky prvé body.

V súboji posledných dvoch celkov tabuľky si v Paláci športu vytvorili Prešovčania rozhodujúci náskok vďaka pevnej defenzíve a skvelým zákrokom Krupu už v prvom polčase a po prestávke vedenie aj vďaka gólostroju Antla kontrolovali.

Prešovčania bez dvoch zranených opôr Mažára a Rábeka začali opatrnejšie a úvodné minúty patrili domácim. Hostia dvakrát dotiahli dvojgólové manko a potom prebrali iniciatívu. Medzi 12. a 16. minútou šnúrou piatich gólov otočil Tatran zo 4:6 na 9:6 vo svoj prospech, najmä vďaka strelecky disponovaným T. Urbanovi a Antlovi. Pozorná defenzíva hostí na čele s gólmanom Krupom platila na súpera aj naďalej a v 26. minúte už viedol Prešov 14:8. Antl potom síce nepremenil sedmičku, napriek tomu mal jeho tím v prestávke päťgólový náskok.

Po zmene strán síce domáci najskôr znížili na rozdiel troch gólov, ale ďalšia sedemgólová séria Tatrana a manko Ukrajincov 15:25 v 45. minúte definitívne schladil ich ambície. Motor v závere stratu mierne skorigoval, slovenský majster si ale cenné víťazstvo s prehľadom postrážil.

Roman Lamač (tréner Prešova): "Dnes sme uspeli najmä vďaka kvalitnej vysunutej obrane 1 – 5, v ktorej sa chlapci obetovali jeden za druhého. Vyšiel nám aj zámer ublokovať vysokých hráčov súpera a navyše nám vychádzala kombinačná hra v útoku. Presadzovali sme sa zo všetkých postov, v ofenzíve nám to teda tiež fungovalo. Domáci boli nažhavení, ale my sme sa v úvode chytili aj úspešnými zákrokmi brankára a zaskočili hráčov ukrajinského tímu rýchlou hrou."

Prešovčania majú po troch dueloch na konte jedno víťazstvo a dve prehry a v tabuľke im patrí 3. priečka. Najbližšie sa zverenci trénera Romana Lamača predstavia v Pohári EHF v sobotu 9. marca doma v odvete proti Záporožiu.

V nedeľu KIF Kolding privíta v šlágri skupiny Rhein-Neckar Löwen.