Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Slovan prehral doma 2:4 a je zápas od konca sezóny

Slovan viedol na začiatku druhej tretiny 2:0, ale Dinamo ešte do jej konca strelilo štyri góly a rozhodlo.

Konrád podal napriek prehre dobrý výkon.Konrád podal napriek prehre dobrý výkon. (Zdroj: TASR)

Diskutuje o zápase s ďalšími >>

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana nevyužili v sérii 1. kola play off o Gagarinov pohár výhodu domáceho prostredia, s obhajcom prvenstva Dinamom Moskva prehrali aj tretí zápas.

Pritom slovenský tím viedol v 23. minúte nádejne 2:0. Potom prišla gólová smršť Dinama a na konci druhej tretiny už bol stav 2:4.

Séria sa môže skončiť už v dnešnom štvrtom stretnutí, hrá sa od 19.00.

Rýchly gól Slovana

Slovan nastúpil bez zraneného útočníka Lipianskeho a znova s Konrádom v bránke.

V hľadisku čakali na divákov na každom mieste šály, ale na prekvapenie nebolo vypredané. Niekoľko desiatok sedadiel zostalo prázdnych.

Prvý raz v play off sa mužstvo z Bratislavy ujalo vedenia. Bližňák v 3. minúte v presilovke spomedzi kruhov prestrelil Jeriomenka.

Hralo sa vo vysokom tempe s dôrazom na obranu. Aj Dinamo malo presilovku, ale Konrád pochytal šance hostí.

"Začali sme tak ako sa od nás čakalo - aktívne v herných činnostiach, dali sme rýchly gól," povedal tréner Slovana Rostislav Čada.

Z 2:0 bolo 2:4

Na začiatku druhej tretiny mal Hudáček veľa energie, vypýtal si puk do jazdy, naznačil strelu, obišiel bránku a Kytnárovi dal puk ako na tácke - 2:0.

Potom akoby Dinamo zaplo na vyššiu rýchlosť.

Eufóriu slovanistov schladil 52 sekúnd po góle Sopin, keď na dva razy poslal puk za Konrádov chrbát. O ďalšiu minútu už bolo vyrovnané. Český útočník Kvapil v presilovke strelou spomedzi kruhov zaskočil Konráda.

Dinamo v druhej tretine výrazne prevýšilo Slovan. Rýchlo kombinovalo, malo pevnú obranu. Slovan ho už nezastavil.

Víťazný gól vsietil strelou zblízka slovenský reprezentant Graňák, a to ešte nebolo v druhej tretine všetko. Český legionár Petružálek zvýšil vedenie hostí.

Ďalšie dve gólové šance do rozhodenej obrany Slovana kryl Konrád.

"Škoda, že sme v druhej tretine neprerušili sériu gólov súpera," povzdychol si útočník Slovana Milan Bartovič.

"Dinamo hralo najlepšie v obrane zo všetkých troch doterajších zápasov."

Dinamo hralo s prehľadom

V tretej tretine už moskovský tím s prehľadom udržal vedenie. Slovan nemal sily na zvrat.

"Začiatok zápasu nám nevyšiel, ale potom sme už hrali dobre," poznamenal kouč Dinama Oleg Znarok.

"Aj keď vedieme 3:0 na zápasy, o našom postupe ešte nie je rozhodnuté. Musíme hrať takto až do konca série."

Tréner Čada považoval zo rozhodujúcu časť zápasu záver druhej tretiny.

"Neboli sme dosť trpezliví, neudržali sme vyrovnaný stav," ľutoval po zápase. Slovan ani v jednom z troch zápasov nedal viac ako dva góly.

O zostave na štvrtý zápas sa Čada rozhodne až po predpoludňajšom rozkorčuľovaní.

Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

Góly: 3. Bližňák (Miklík, Sersen), 23. Kytnár (Hudáček, Mojžíš) - 24. Sopin (Soin), 26. Kvapil (Sopin, Jeriomenko), 36. Graňák (Kokarev, Petružálek). Rozhodcovia: Sergejev, Ravodin (obaja Rus.) - Balodis (Lot.), Deďuľa (Bielorus.), vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Stav série: 0:3.

Hlasy:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Zápas sme začali veľmi dobre, ako sa od nás očakávalo. Boli sme aktívnejší a strelili sme gól z presilovky. Osudným sa nám stal záver druhej tretiny, keď sme dostali dva góly. Tú tretinu sme nedokázali dohrať trpezlivo a bez ďalších gólov. Skúsené Dinamo si v záverečnej tretine dokázalo dobrou obrannou hrou udržať náskok."

Branislav Konrád, brankár Slovana: "Dnes nám to nevyšlo, no musíme veriť, iné nám neostáva. Zajtra sa musíme pokúsiť vyhrať."

Milan Kytnár: "Rozhodla druhá tretina. Mali sme tam menší výpadok a prestali sme hrať. V tretej tretine sme sa do toho snažili dostať späť. Mali sme tam nejaké šance, no bohužiaľ sme ich nevyužili a súper si už udržal náskok."

Olegs Znaroks, tréner Dinama: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Všetci fanúšikovia boli na strane Slovana, ale naši chlapci to dnes zvládli. Na začiatku zápasu sa nám veľmi nedarilo, ale potom sme to otočili."

Tretia tretina:

• Dinamo v tretej tretine Slovan takmer k ničomu nepustilo a vedie na zápasy 3:0.
  • Slovan sa v úvode záverečnej časti k výraznejšej šanci nedostal, Dinamo s prehľadom kontroluje zápas.

Druhá tretina:

• 2:4 - Petružálek zvyšuje a dáva už svoj štvrtý gól v sérii. Slovan to bude mať ťažké, Dinamo hrá uvoľnene a vytvára si veľa šancí.
  • 2:3 - Dinamo posiela do vedenie slovenský obranca Dominik Graňák.
  • Konrád vychytal už dva samostatné nájazdy hráčov Dinama, Konkova i Pestunova.
  • Slovan by si mal dávať pozor na vylúčenia, pretože presilovky Dinama sú smrtiace. Ešte pred vyrovávajúcim gólom trafili hostia aj žrď Konrádovej bránky.
  • 2:2 - Druhé oslabenie v zápase Slovan už neustál a Kvapil vyrovnáva na 2:2.
  • 2:1 - Slovan po druhom góle nechal súperovi priveľa priestoru a Sopin znižuje.
  • 2:0 - Hudáček nádherne obišiel bránku, nahral Kytnárovi a ten už puk umiestnil do prázdnej bránky.

Vypredané nie je. Slovan predával na zápas najdrahšie vstupenky z celej KHL. FOTO: TASR

Prvá tretina:

• Slovan prežil oslabenie po vylúčení Bartoviča. Moskovčania si vytvorili enormný tlak, no vyrovnať sa im nepodarilo. Konrád už kryl 10 striel.
  • Dinamo takmer kuriózne vyrovnalo. Odrazený puk od mantinelu si Konrád zrazil do tyčky.
  • 1:0 - Slovan využíva prvú presilovku v zápase. Miklík parádne našiel Bližňáka a hneď prvá strela na brankára Dinama končí v sieti .

Zostavy:

Slovan: Konrád - Sersen, Sigalet, Švarný, Mojžíš, Štajnoch, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič - Svatoš, Kytnár, L. Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - (A. Šťastný, Preisinger)

Dinamo: Jeriomenko - Graňák, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Gorochov - Babenko, Soin, Konkov - Petružálek, Cvetkov, Kokarev - Sopin, Gorovikov, Kasiančuk - Mosaljov, Pestunov, Kvapil - (Lukin)