Dvakrát Barca a raz United, Real čaká týždeň o všetko

Hráči Realu Madrid sú úžasní. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme robili kedysi, vyhlásil Barcelončan Lionel Messi.

Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

BRATISLAVA. Real Madrid čaká extrémne náročný týždeň. Ak ho najslávnejší klub sveta nezvládne, v tejto sezóne zostane bez trofeje. Pre mimoriadne pyšný klub by to bol veľký neúspech.

„Musíme zostať verní nášmu štýlu a robiť to, čo nám tréner Mourinho povie. Potom máme dobrú šancu,“ citujú španielske médiá stopéra Realu Pepeho.

V domácej lige podáva Real mizerné výkony a Mourinho je zo svojich hráčov zúfalý. Kouč už dávno uznal, že jeho tím nemá šancu titul obhájiť. V sobotňajšom súboji doma proti Barcelone pôjde skôr o prestíž, Real i v prípade triumfu bude strácať na lídra až trinásť bodov.

Pikantnejší je utorkový súboj (o 21:00, vysiela Digi Sport) - tiež proti Barcelone (na Nou Campe), ktorý rozhodne, či Real zostane v hre o Kráľovský pohár. Prvý zápas semifinále sa skončil v Madride 1:1.

Na budúci utorok môže Real vypadnúť i z Ligy majstrov. V Manchestri ho v odvete osemfinále privíta United, ktorý je po remíze v Madride (1:1) v miernej výhode.

Môžu prísť o Ronalda

Real sa podľa denníka El País už pripravuje na novú éru - bez Cristiana Ronalda.

Najväčšie eso tímu vraj po sezóne klub opustí. Ronaldo odmieta predĺžiť zmluvu, ktorá mu vyprší v lete 2015. Real mu pritom chcel zvýšiť plat z desať na pätnásť miliónov eur ročne.

Podľa ďalšieho zdroja El País však Portugalčan plánuje zotrvať v klube až do vypršania zmluvy. Potom by zostal voľným hráčom a od budúceho zamestnávateľa by sám zinkasoval veľkú sumu.

Šéf Realu Florentino Pérez už údajne stratil trpezlivosť a je pripravený Ronalda predať. Za zinkasované peniaze by mal prísť Gareth Bale či David Silva. Real možno po sezóne opustí i Mourinho, ktorý má s niektorými hráčmi napäté vzťahy.

Proti Barcelone sa zlepšil

Portugalský kouč má od svojho príchodu (v lete 2010) do Madridu proti Barcelone negatívnu bilanciu.

Kataláncom čelil pätnásťkrát. Prehral šesťkrát, iba trikrát vyhral. Skóre 20:29. Svoju bilanciu však v poslednom období výrazne zlepšil. Z posledných šiestich zápasov vyhrala Barcelona iba raz.

„Proti Realu musíme hrať na najvyššej možnej úrovni. Sú úžasní. Budeme sa musieť vrátiť k našej predošlej hre a robiť to, čo kedysi. Nemôžeme sa zaoberať súbojom s Milánom,“ vyhlásil Lionel Messi.

Najlepší hráč sveta strelil v tejto sezóne v 38 zápasoch senzačných 49 gólov. Minulý týždeň však odohral v Lige majstrov svoj najslabší zápas za posledných päť rokov.

Nevystrelil na bránu, a Barcelona je po prehre 0:2 s AC Miláno na pokraji vypadnutia z Ligy majstrov. Messi je extrémne vyťažovaný, žiadny futbalista sveta neodohral v tomto ročníku toľko minút (3296), ale únavu odmieta.

„Som na to zvyknutý niekoľko rokov. Dávam prednosť zápasovému rytmu. Je lepšie hrať ako trénovať či odpočívať.“

Villa môže pomôcť

Tromfom proti Realu by mohol byť i David Villa, ktorý v predchádzajúcich siedmich zápasoch proti úhlavnému rivalovi Barcelony chýbal.

Villa po ťažkom zranení bojuje s dôverou trénerov, špekulovalo sa o jeho odchode. V sezóne zasiahol iba do 28 zápasov (1081 minút), čo je zhruba tretina z toho, čo odohral Messi.

V základnej zostave nastúpil iba deväťkrát, i tak je s dvanástimi gólmi druhým najlepším strelcom tímu. Villa v druhom polčase posledného zápasu proti Seville nastúpil na hrote útoku, čo oživilo barcelonskú hru.

„V Miláne sme si nevytvorili gólovú šancu. Proti Seville sa nám s Villom podarilo prelomiť ich obranu a to mi vytvorilo viac priestoru,“ pochvaľoval si Messi, ktorý nastúpil viac vzadu na poste tvorcu hry.