Omsk vyrovnal v Novosibirsku sériu na 2:2, Kazaň postúpila

Utorkové výsledky zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy.

(Zdroj: PETITPRESS)

MOSKVA. Hráči Avangardu Omsk zvíťazili v utorkovom štvrtom zápase 1. kola play-off Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Sibiru Novosibirsk 5:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Slovenský útočník Tomáš Záborský sa prezentoval jednou asistenciou.

Prihrávka ďalšieho slovenského útočníka Štefana Ružičku na úvodný gól Brentovi Sopelovi nepomohla Ufe v zápase proti Magnitogorsku. Hosťujúci Metallurg zvíťazil tesne 3:2, keď sa presadil štyri sekundy pred koncom nórsky reprezentant Mats Zuccarello a stanovil stav série s tímom Salavat Julajev na 2:2. Rovnako nerozhodne po štyroch stretnutiach je aj v súboji Barys Astana - Traktor Čeľabinsk.

Postup do semifinále si vybojovali hráči AK Bars Kazaň, ktorí zvíťazili na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:2 po dvojnásobnom predĺžení vďaka gólu Darzinša z 93. minúty duelu a celú sériu tak vyhrali 4:0 na zápasy.

V prvom štvrťfinálovom zápase Pohára nádeje 2013 zvíťazil Jekaterinburg nad tímom Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 po predĺžení a ujal sa v sérii, hranej na tri víťazstvá, vedenia 1:0. O rozhodujúci gól sa zaslúžil aj slovenský útočník v drese Avtomobilistu Rastislav Špirko, ktorý asistoval v nadstavenom čase na presný zásah Aleksejovi Simakovovi. Amur Chabarovsk zvíťazil nad Metallurgom Novokuzneck 4:2 a v sérii vedie 1:0.

Kontinentálna hokejová liga - utorkové výsledky:

Východná konferencia - 1. kolo play-off - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 2:5 (0:0, 2:3, 0:2) - stav série: 2:2

Góly: 28. Nikuin (Kopejkin), 37. Vorošilo - 25. D. Siomin (Frolov), 38. Ľamin (ZÁBORSKÝ, D. Siomin), 40. Kurjanov (Perežogin), 55. Ivanov (Taratuchin), 59. Valentenko (Kurjanov, Popov)

Barys Astana - Traktor Čeľabinsk 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) - stav série: 2:2

Góly: 6. Poliščuk (Spiridonov), 25. Dawes - 27. Belov (Kontiola, Panov), 31. Karpov (z tr. strieľania), 48. Dugin (Karpov)

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 2:3 (0:0, 2:0, 0:3) - stav série: 2:2

Góly: 28. Sopel (Blaťák, Š. RUŽIČKA), 37. Zubarev (Mirnov, Kajgorodov) - 43. O´Reilly (Moziakin), 57. O´Reilly (Moziakin, Platonov), 60. Zuccarello (Antipin)

Neftechimik Nižnekamsk - AK Bars Kazaň 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1) - stav série 0:4, postúpil Bars Kazaň

Góly: 32. Šulakov, 43. Koukal - 28. Morozov, 37. Pesonen, 93. Darzinš

Pohár nádeje 2013 - štvrťfinále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Amur Chabarovsk - Metallurg Novokuzneck 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - stav série: 1:0

Góly: 15. Jaakola (Tarasov, Korotkov), 29. Litovčenko (Juňkov), 39. V. Loginov (Hytönen), 45. A. Loginov (V. Loginov, Hytönen) - 13. Turukin (Nazarov), 43. Mereskin (Lazarev, Kuklev)

Avtomobilist Jekaterinburg - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 1:0

Góly: 13. Lapenkov, 62. Simakov (ŠPIRKO) - 31. Krysanov (Žukov)

Spartak Moskva - Dinamo Minsk 3:4 (1:0, 0:3, 2:1) - stav série: 0:1

Góly: 1. Viačeslav Kozlov (Romanovskij), 48. Michajlov (Suglobov), 58. Michajlov (Kulik, Suglobov) - 25. Platt, 27. Michaľov (Platt, Stapleton), 30. Niskala, 54. Irgl (Chiršovic, Drozd)

Ján Lašák (Spartak) odchytal celý duel a kryl 18 striel súpera

Dinamo Riga - Donbass Doneck 2:3 (1:1, 0:0, 1:2) - stav série: 0:1

Góly: 3. Karsums (Indrašis, Szczechura), 57. Skvorcovs (Jamie Johnson, A. Džerinš) - 2. C. Wilson (Puistola, PODHRADSKÝ), 45. Dadonov (PODHRADSKÝ), 48. L. Kašpar (Puistola)