Hádzanári Tatrana remizovali s víťazom SEHA League

Tatran Prešov má po štrnástich zápasoch v SEHA League bilanciu 7 výhier - 2 remízy - 5 prehier a v tabuľke sa so ziskom 23 bodov posunul na 5. miesto.

(Zdroj: TASR)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" nerozhodný výsledok , keď v stredajšom stretnutí 14. kola 2. ročníka súťaže sa na domácej pôde rozišli s macedónskym obhajcom prvenstva RK Vardar Pro Skopje zmierlivo 28:28 (17:14).

Vo vyrovnanom I. polčase sa Tatran ako prvý ujal aspoň dvojgólového vedenia - v 18. min 10:8. Hostia sa potom dotiahli, ale tri góly krídelník Antla a Tomáša Urbana za sebou vyniesli Šarišanom v závere dejstva trojgólový náskok (16:13). Vardaru stačilo necelých desať minút po zmene strán, aby vyrovnal stav (18:18), dokonca na začiatku záverečnej štvrťhodiny hry odskočil na 22:20. Domáci potom síce otočili na 23:22, ale v poslednej desaťminútovke museli doťahovať mierne vedenie súpera. Konečný nerozhodný výsledok v Tatran handball aréne stanovil v 60. min veterán Radčenko.

Zverenci trénera Romana Lamača majú po štrnástich zápasoch v SEHA League bilanciu 7 výhier - 2 remízy - 5 prehier a v tabuľke sa so ziskom 23 bodov posunuli na 5. miesto. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví na budúci týždeň v stredu 6. 3., keď od 18.00 h bude hostiť tím Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok - streda - SEHA League - 14. kolo:

TATRAN PREŠOV (SR) - RK Vardar Pro Skopje (Mac.) 28:28 (17:14)

Najviac gólov: T. Urban, Pejovič po 7, Antl 5/1 - Petrič 5, Stoilov, Pribak po 4. Rozhodovali: Pavičevič, Raznatovič (obaja ČH), vylúčení: 4:1, 7 m hody: 3/2 - 2/1, 1375 divákov