Neapol si komplikuje cestu za titulom, remizoval s Juventusom

Vydarený návrat po zranení lýtka absolvoval Giorgio Chiellini, ktorý poslal Neapol v zápase s Juventusom do vedenia.

Edinson Cavani(Zdroj: SITA/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

NEAPOL. Slovenský reprezentant Marek Hamšík a futbalisti SSC Neapol si remízou 1:1 v piatkovom šlágri 27. kola Serie A s Juventusom Turín skomplikovali cestu za majstrovským titulom.

Tím spod Vezuvu zaznamenal štvrtú remízu v rade a jedenásť kôl pred koncom súťaže stráca z druhej priečky na vedúcu "starú dámu" poltucet bodov.

Hamšík odohral hral celý zápas a už v prvých štyroch minútach dvakrát strieľal na bránu hostí. "Začali sme dobre, úvodné minúty patrili nám. Trošku nás však zabrzdil inkasovaný gól. Dokázali sme sa však z toho dostať a postupom času sme začali mať navrch my. Bolo výborne, že ešte pred prestávkou sme zrovnali skóre," uviedol Hamšík na svojom oficiálnom webovom portáli.

K titulu je ešte ďaleko

Po zmene strán mal síce Juventus opticky viac z hry, ale najnebezpečnejšie strely vyslal dvakrát slovenský legionár s "čírom". V obidvoch prípadoch mal Gianluigi čo robiť, ale lopty vyrazil.

"V druhom polčase sme sa snažili dať aj druhý gól, ale nepodarilo sa to. Medzi Neapolom a Juventusom zostal šesťbodový rozdiel. Ideme ďalej, do konca súťaže je ešte ďaleko. Atmosféra na štadióne bola vďaka našim skvelým fanúšikom fantastická. Parádna bola aj úvodná choreografia."

Slová Hamšíka potvrdil aj tréner Juventusu Antonio Conte, ktorý dobre vie, že na majstrovské oslavy je ešte priskoro. "Ešte je ďaleko k talianskemu titulu už len z hľadiska matematického," reagoval Conte. "My ešte musíme hrať vonku na Interi a Laziu, doma nás zasa čaká Miláno."

Návrat Chielliniho

V búrlivej atmosfére na štadióne Svätého Pavla absolvoval vydarený návrat po zranení lýtka obranca Giorgio Chiellini, ktorý poslal v 10. minúte hlavičkou hostí do vedenia. Ešte ďalšie dve šance mal potom Mirko Vučinič, ale v oboch prípadoch zaváhal. Na konečných 1:1 tak vyrovnal v závere prvého polčasu vydareným tečom švajčiarsky stredopoliar Gokhan Inler.

V 73. minúte po strele Hamšíka mal na kopačke stopercentnú dorážku Blerim Džemaili, ale Buffona neprekonal.

"Myslím, že sme ukázali, ako veľmi chceme vyhrať tento rok ligu," cituje agentúra Chielliniho. "Máme radosť z nášho výkonu, je len škoda, že sme nedokázali vyhrať, ale remíza je spravodlivá. Lýtko ešte stále cítim, ale musím pochváliť tímovým lekárom. Pracovali sme na mojom návrate každý deň aj doma. Som šťastný, že som dnes mohol pomôcť mužstvu, dokonca aj keď viem, že sa ešte kondične musím zlepšiť."

V závere prvého polčasu domáci útočník Edinson Cavani, ktorý neskóroval v posledných šiestich dueloch sa dostal do konfliktu s Chiellinim. Uruguajský legionár zasiahol súpera lakťom a hoci mal šťastie, že nedostal čerenú kartu, ešte ho môže postihnúť trest na základne viedozáznamu.

Pre stretnutím vládla napätá atmosféra a domáci fanúšikovia hádzali do autobusu s hráčmi Juventusu všetko možné od vajíčok až po kamene. Nikto z hráčov nebol zranený. Temperamentní priaznivci Neapola atakovali aj tri autobusy s fanúšikmi "starej dámy", pričom neďaleko štadióna Svätého Pavla zapálili jedno a poškodili ešte ďalšie dve policajné automobily.