Pazziniho góly zaistili AC triumf proti Laziu

Giampaolo Pazzini
Giampaolo Pazzini (Autor: SITA/AP)
SITA|3. mar 2013 o 11:08

Milánčania sa dostali vďaka víťazstvu na tretie miesto v tabuľke Serie A.

MILÁNO. Futbalový útočník Giampaolo Pazzini sa dvoma gólmi najväčšou mierou podieľal na sobotňajšom víťazstve AC Miláno nad Laziom Rím v pomere 3:0 v rámci 27. kola najvyššej súťaže Serie A.

Skúsený 28-ročný zakončovateľ sa najskôr presadil zblízka v 40. min po prieniku Ignazia Abateho z pravej strany. Druhý presný zásah "rossoneri" pridal o štyri minúty neskôr Kevin-Prince Boateng.

Po hodine hry zaúradoval opäť Pazzini, ktorý po chybnej rozohrávke jedného z obrancov Lazia nedal strelou spoza pokutového územia šancu brankárovi Federicovi Marchettimu. Rodák z Pescie má na konte v tejto sezóne Serie A dvanásť gólov.

"Prvé mesiace tohto ročníka boli pre nás otrasné. Už je to teraz za nami a každý má na tom svoj podiel - prezident, hráči aj tréner. Musíme však pokračovať ďalej, získať čo najviac bodov a nikdy sa nevzdávať," povedal po zápase Pazzini.

Tréner Milánčanov Massimiliano Allegri sa musel vyrovnať s neúčasťou zakončovateľa Maria Balotelliho, ktorého trápi zranené koleno. Pazziniho poslal do stredu útočnej formácie, na krídlach operovali Stephan El Shaarawy a Boateng.

"Pazzini neustále potrebuje ukazovať, že si vie robiť svoju prácu. Je to jednoducho tak," dodal Allegri.

Lazio neprežíva momentálne najlepšie obdobie, len v pondelok proti Pescare (2:0) sa mu podarilo pretrhnúť šnúru piatich duelov bez víťazstva. V sobotu ho navyše pribrzdilo vylúčenie stredopoliara Antonia Candrevu už po 16 minútach.

"Pred vylúčením to bolo otvorené a snažili sme sa. Nanešťastie sa však všetko úplne zmenilo," povedal tréner Rimanov Vladimir Petkovič.