Boston vyhral už šiesty zápas v rade, je na čele konferencie

Brad Marchand, Patrice Bergeron a Rich Peverley (zľava) v zápase s Tampou.
Brad Marchand, Patrice Bergeron a Rich Peverley (zľava) v zápase s Tampou. (Autor: SITA/AP)
Hana Čiefová|3. mar 2013 o 15:27

Hráči Bostonu tretíkrát v sezóne otočili zápas, v ktorom prehrávali o viac ako gól.

BRATISLAVA. Hokejisti Bostonu zdolali doma v nočnom zápase Tampu Bay 3:2. S tímom z Floridy prehrávali Bruins po prvej tretine už 0:2, o vyrovnanie sa však postarali gólmi Tyler Seguin a Rich Peverley. Víťazstvo napokon zariadil v tretej tretine Brad Marchand.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral v stretnutí 26:31 min a pripísal si jeden plusový bod.

Boston sa ocitol na víťaznej vlne, pripísal si už šieste víťazstvo v rade, oproti tomu Tampe sa nedarí, prehrala štvrtý duel za sebou. Hokejisti Bruins sa radovali už v druhom dueli s Lightning v priebehu niekoľkých dní, ako aj v stretnutiach s Ottawou, NY Islanders, Floridou Panthers a Winnipegom.

Brad Marchand sa stal prvou hviezdou zápasu, víťazný gól zaznamenal už vo štvrtom stretnutí v sezóne. Je zároveň najlepším strelcom Bostonu - skóroval už 11-krát. "To sú tie góly, ktoré chcem dávať, tie dôležité," povedal po zápase pre nhl.com.

Boston vedie tabuľku Severovýchodnej divízie pred Montrealom, na ľade ktorého sa predstaví v noci na pondelok, a je zároveň lídrom Východnej konferencie.

Boston - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Seguin (Hamilton, Krejčí), 25. Peverley (McQuaid, Paille), 58. Marchand (P. Bergeron) - 6. Stamkos (Purcell, M. Bergeron), 9. Killorn (Purcell, St. Louis)