Mysleli si, že vyhrali, ale zlyhali a dostali kôš od polovice

Khalil Edney
Khalil Edney (Autor: dailyvoice.com)
Tomáš Prokop|4. mar 2013 o 08:00

Diváci na zápase stredškolskej ligy v štáte New York boli svedkami neuveriteľnej akcie, ktorá rozhodla zápas v poslednej sekunde.

Neuveriteľný koniec mal stredoškolský zápas medzi americkými školami New Rochelle a Mount Vernon. Basketbalisti New Rochelle vyhadzovali loptu spod vlastného koša 2,9 sekundy pred koncom. Dlhú prihrávku však zachytil obranca. Súperi už oslavovali tesnú výhru 60:58, ale namiesto toho, aby loptu podržali, prihrávali si ju dopredu.

Pomalý oblúčik zachytil Khalil Edney, ktorý loptu bleskurýchle hodil viac ako od polovice na kôš. Lopta s klaksónom preletela obrúčkou a New Rochelle vyhrali 61:60. O ich výhre ešte museli rozhodnúť rozhodcovia, ktorí polemizovali nad tým, že Edney strieľal už po čase. Nakoniec sa však ukázalo, že lopta vyletela z jeho rúk skôr ako sa zápas skončil.

"Chceli sme zahrať akciu tak, že si hodíme loptu na polovicu, náš úmysel však prečítali a prihrávku zachytili. Namiesto toho, aby loptu podržali, si prihrali dopredu. Zachytil som ich prihrávku a vystrelil čo najrýchlejšie ako som vedel," povedal dailyvoice.com šťastný strelec, ktorý posunul svoj tím do regionálneho semifinále v štáte New York. Basketbalisti New Rochelle pritom prehrávali ešte pár minút pred tým o sedem bodov.

Pre Edneyho to bol prvý kôš v poslednej štvrtine a sám najprv neveril, že bude platiť. "Bola to moja prvá víťazná trojka v kariére. Pocity sú stále neuveriteľné," dodal mladý hráč, ktorý pomohol svojej škole k štátnemu titulu v americkom futbale ako quarterback.

Domov»Halové športy»Basketbal»Mysleli si, že vyhrali, ale zlyhali a dostali kôš od polovice