Tréner nehádže vinu za prehru na Muchu

Mucha inkasuje druhý gól.
Mucha inkasuje druhý gól. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. mar 2013 o 10:07

Bývalý brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Mucha ml. inkasoval pri svojej premiére v Anglickom pohári tri góly za štyri minúty.

LIVERPOOL. Zamestnávateľ 30-ročného rodáka z Belej nad Cirochou FC Everton prehral v sobotňajšom stretnutí štvrťfinále FA Cupu doma s Wiganom Atheltic 0:3 a nepostúpil do semifinále najstaršej futbalovej súťaže na svete.

Bývalého gólmana Legie Varšava, Žiliny, Humenného a Interu Bratislava postupne prekonali v rozmedzí medzi 30. a 33. minútou reprezentant Hondurasu Maynor Figueroa, anglický útočník Callum McManaman a Španiel Jordi Gómez.

Najprv inkasoval prudkou hlavičkou po rohovom kope, potom dostal gól zo samostatného nájazdu súpera a napokon bol bez šance pri prudkej strele z hranice pokutového územia.

Britské nedeľníky pochválili Muchu za jeho výkon vo zvyšku zápasu, ale pripomínajú, že chybami v najdôležitejších chvíľach prispel aj on k trojgólovej smršti Wiganu. Tréner David Moyes nehádže vinu iba na slovenského gólmana.

"Nebudem hovoriť o individualitách. Hrali sme ako tím, nemôžem ukázať, že za prehru je zodpovedný len jeden hráč. Chyby budem hráčom vyčítať v kabíne, nie na verejnosti," uviedol pre Daily Telegraph Moyes.