Sagan bodovaciu súťaž nevyhral, skončil druhý za Contadorom

Talian Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom prestížneho cyklistického podujatia World Tour Tirreno - Adriatico.

Vincenzo Nibali.(Zdroj: TASR/AP)

SAN BENEDETTO DEL TRONTO. Dvadsaťosemročný rodák z Messiny obsadil v utorkovej záverečnej 7. etape, ktorou bola časovka na 9,2 km v San Benedetto del Tronto, síce až 12. miesto, stačilo mu to však na konečné prvenstvo.

"Som nesmierne šťastný. Je to môj prvý primát v tomto kalendárnom roku, o to väčšia je moja radosť. Určite mi to pomôže do ďalších významných súťaží, ktoré ma čakajú a dodá mi to síl bojovať o popredné pozície," uviedol do mikrofónu Eurosportu Vincenzo Nibali.

Druhý v celkovej klasifikácii skončil odstupom 23 sekúnd Brit Christopher Froome z družstva Sky, na tretie miesto sa posunul Španiel Alberto Contador zo zoskupenia Saxo-Tikoff s mankom 52 sekúnd na víťaza.

Utorkovú časovku vyhral favorizovaný Nemec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) časom 10:25 min. Druhé miesto v jazde proti chronometru obsadil so šesťsekundovým odstupom Talian Adriano Malori (Lampre-Merida).

Tretí bol Kostaričan Andrey Amador (Movistar Team), ktorý zaostal o 10 sekúnd.

Peter Sagan obsadil 21. priečku a celkovo skončil na 33. mieste. V bodovacej súťaži o zelený červený dres skončil druhý za Albertom Contadorom.

"Dnešná časovka po včerajšej náročnej etape, ktorú som vyhral, bola úplne v pohode a išlo sa mi dobre. S výkonmi som spokojný, avšak teraz sa musím pripraviť na nedelňajšie náročné preteky Miláno - San Remo, hlavne po zdravotnej stránke. Mám pocit, že sa cítim horšie ako pred troma dňami. Ten dážď, čo sprevádzal preteky, mi totiž nepomohol. Verím však, že sa to upraví a v nedeľu budem už fit," sprostredkoval TASR slová slovenského cyklistu Petra Sagana po pretekoch Tirreno-Adriatico mediálny manažér Jozef Korbel.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

7. etapa (San Benedetto del Tronto, 9,2 km): 1. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quick Step 10:25 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Lampre-Merida +6 s, 3. Andrey Amador (Kost.) Movistar Team +10, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack Leopard +12, 5. Jonathan Castroviejo Nicolas (Šp.) Movistar Team +14, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +15,...12. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +26, 21. Peter Sagan (SR) Cannondale +30, 64. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:00.

Konečné poradie po 7. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 28:08:17 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +23, 3. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tikoff +52, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-Quick Step +53, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +54, 6. Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard +1:21, .... 33. Peter Sagan (SR) Cannondale +20:30, 107. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:16:12.