Góly: 48. Lelkeš (Pozník, E. Bagin) - 10. Podstavek (Kadura, Kmeč), 11. Jokila (Hamrák, Mašlonka), 27. R. Tománek (T. Chrenko, Podstavek), 40. R. Tománek (z tr. strieľania)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - M. Smrek, Zvrškovec, 2750 divákov
Česká extraliga - štvrťfinále play off (hrá sa na štyri víťazstvá):
Verva Litvínov - Škoda Plzeň 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1) - stav série 2:2
Góly: 33. Kubát (MAJDAN), 47. Hübl (MAJDAN), 55. Lukeš - 35. N. Johnson, 51. J. Kovář, 52. Pletka, rozhodujúci sam. nájazd: N. Johnson
Sparta Praha - Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:2
Góly: 8. Forman, 14. K. Pilař, 30. K. Pilař, 60. Ton, rozhodujúci sam. nájazd Tenkrát - 5. Adamský, 6. Hrňa (ZAGRAPAN), 22. Adamský, 50. Adamský
Marcel Melicherčík (Sparta) odchytal celé stretnutie, Peter Hamerlík (Třinec) odchytal celý duel.
DEL - najvyššia nemecká súťaž - osemfinále play off (hrá sa na dve víťazstvá):
Augsburg - Straubing 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1) - stav série: 0:1
Norimberg - Wolfsburg 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) - stav série: 1:0
Krasokorčuľovanie:
Športové dvojice - krátky program:
1. Tatiana Volosožarová, Maxim Trankov (Rus.) 75,84 b., 2. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 73,61, 3. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 73,47, 4. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 69,98, 5. Kirsten Mooreová-Towersová, Dylan Moscovitch (Kan.) 69,25, 6. Pchang Čching, Tchung Ťien (Čína) 63,95
Traktor Čeľabinsk - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 52. Čistov - 24. Kalinin, 27. Siomin, 59. ZÁBORSKÝ
/Stav série 1:3/
Salavat Ufa Julajev - Bars Kazaň 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Góly: 7. RUŽIČKA, 23. Pihlström, 38. Atjušov - 10. Obuchov, 33., 35. a 51. Kapanen, 42. Petrov
/Stav série 2:2/
Švédska Elitserien:
HV 71 - Linköping 6:0 /Stav série: 1:0/
Lulea - Frölunda 5:2 /Stav série: 1:0/ - v drese hostí J. Hudáček odchytal celé stretnutie a kryl 26 z 30 striel
Futbal:
Liga majstrov - viac v článku:
Bayern Mníchov (Nem.) - FC Arsenal (Angl.) 0:2 (0:1) - prvý zápas: 3:1, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov
Góly: 3. Giroud, 86. Koscielny, rozhodoval: Královec (ČR)
FC Málaga (Šp.) - FC Porto (Portug.) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil FC Málaga
Góly: 43. Isco, 77. R. Santa Cruz, ČK: 49. Defour (Porto) za faul po druhej ŽK, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)
Pohár FA - štvrťfinále:
Blackburn - Millwall 0:1
/postúpil Millwall/
Volejbal:
Extraliga žien:
Štvrťfinále play-off - 2. zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
COP Nitra - Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -16, -19) - konečný výsledok série 0:2, do semifinále postúpila Slávia EU Bratislava
68 min, rozhodovali: Královič a Schimpl, 150 divákov
KV MŠK Oktan Kežmarok - VK Doprastav Bratislava 0:3 (-16, -15, -20) - konečný výsledok série: 0:2, do semifinále postúpil VK Doprastav Bratislava
65 min, rozhodovali: Hnát a Horváth, 350 divákov
VK Spišská Nová Ves - VŠK Paneurópa Bratislava 1:3 (-23, 23, -16, -20) - konečný výsledok série: 0:2, do semifinále postúpil VŠK Paneurópa Bratislava
104 min, rozhodovali: Drobňák a Porvazník, 500 divákov
Volley project UKF Nitra - VISTA real Pezinok 3:2 (22, -20, 19, -18, 9) - konečný výsledok série: 2:0, do semifinále postúpil Volley project UKF Nitra
134 min, rozhodovali: Juráček a Sarka, 350 divákov
Extraliga mužov:
Štvrťfinále play-off - 2. zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
COP Trenčín - ŠK Chemes Humenné 0:3 (-12, -19, -24) - stav série: 0:2
71 min, rozhodovali: Daruľa a Čuntala, 100 divákov
VK Mirad PU Prešov - Spartak VKP Myjava 1:3 (19, -17, -19, -16) - stav série: 1:1
108 min, rozhodovali: Sluk a Savka, 500 divákov
Hádzaná:
SEHA League - 16. kolo:
RK Sloga Doboj (Bosna a Herceg.) - Tatran Prešov (SR) 29:31 (14:16)
Basketbal:
Extraliga mužov - 8. kolo:
ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Komárno 89:64 (25:14, 19:19, 19:20, 26:11)
Najviac bodov: Ahmetbašič 21, Hughes 14, Smajlagič 11 - Stevens 17, Stojanov 10, Lowe a Dubovský po 8
TH: 19/11 - 24/17, fauly: 25 - 24, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Lukáč, Fuska a Šarišský, 800 divákov
BK Inter Bratislava - MBK Handlová 100:64 (23:12, 28:27, 27:10, 22:15)
Najviac bodov: M. Rančík 20, Sedmák 19, Miloševič 14 - Bridgewaters 16, Vido 15, Boor 9
TH: 31/24 - 16/12, fauly: 22 - 22, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Tomašovič, Doušek a Kurpaš, 1500 divákov
Edymax SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 108:99 (20:31, 27:25, 35:20, 26:23)
Najviac bodov: Geiger 19, McClain 18, Kosa 17 - Frost 25, Acker 23, Mandič 19
TH: 30/23 - 10/10, fauly: 17 - 20, trojky: 11 - 7, rozhodovali: Gabara, Lamoš a Margala, 500 divákov
Zimné športy:
Šprint klasickou technikou - Drammen:
MUŽI:
1. Petter Northug (Nór.) 2:45,0 min. 2. Alexej Poltoranin (Kaz.) +2,1 s, 3. Nikita Kriukov (Rus.) +4,9, 4. John Kristian Dahl (Nór.) +6,2, 5. Öystein Pettersen (Nór.) +7,7, 6. Gianluca Cologna (Švaj.) +11,9
ŽENY:
1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 3:14,3 min, 2. Heidi Wengová (Nór.) +0,9 s, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +2,0, 4. Jevgenia Šapovalovová (Rus.) +4,5, 5. Kikkan Randallová (USA) +4,7, 6. Mona-Lisa Malvalehtová (Fín.) 8,8
Bejzbal:
Súhrn výsledkov utorkových stretnutí na podujatí World Baseball Classic v bejzbale (neoficiálne majstrovstvá sveta):
Druhá fáza:
1. skupina (TOKIO):
Japonsko - Holandsko 10:6
Do semifinále (17. a 18. marca v San Franciscu) postúpili zo skupiny Holandsko a Japonsko
2. skupina (MIAMI):
Dominikánska republika - Taliansko 5:4
USA - Portoriko 7:1
Hokej na sánkách:
Slovenskí zdravotne hendikepovaní hokejisti na sánkach prehrali aj vo svojom druhom zápase v základnej skupine B-divízie majstrovstiev sveta v japonskom Nagane, v stredu podľahli Estóncom 0:2. O výsledku sa rozhodlo v druhej tretine, keď Slováci inkasovali oba góly. Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili Mariána Ligdu.
Táto prehra znamená, že do semifinále z B-skupiny postupujú Nemecko a Estónsko, Slováci budú pri svojej premiére na MS hrať o konečné 5. miesto so zdolaným zo súboja A-skupiny medzi Veľkou Britániou a Poľskom.
Výsledok - B-skupina:
Slovensko - Estónsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Nemecko 2 2 0 14:2 6 - postup do semifinále
2. Estónsko 2 1 1 4:7 3 - postup do semifinále
--------------------------------------------------------------------------------------
3. Slovensko 2 0 2 0:9 0 - zápas o konečné 5. miesto
Tenis:
Turnaj v Sarajeve
Štvorhra - 1. kolo:
Karol Beck, Igor Zelenay (SR-2) - Antun Pehar, Franjo Raspudič (Chor./Bosna a Herceg.) 6:1, 6:2
Indian Wells
dvojhra - muži - 4. kolo:
Kevin Anderson (JAR) - Gilles Simon (13-Fr.) 6:3, 1:6, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-8) - Milos Raonic (Kan.-17) 4:6, 7:5, 6:4
Stolný tenis:
Súhrn výsledkov stretnutí záverečného 5. kola kvalifikácie v stolnom tenise družstiev o postup na majstrovstvá Európy 2013 v rakúskom Schwechate (4. - 13. 10. 2013):
MUŽI
Championships Division
A-skupina:
Nemecko - Francúzsko 1:3
Švédsko - Portugalsko 3:1
Španielsko - Srbsko 3:0
Konečné poradie: 1. Portugalsko 9 bodov, 2. Francúzsko 9, 3. Nemecko 8, 4. Španielsko 7, 5. Švédsko 7, 6. Srbsko 5
B-skupina:
Rusko - Chorvátsko 3:0
Bielorusko - Rakúsko 3:0
Grécko - Maďarsko 3:1
Konečné poradie: 1. Rusko 9, 2. Chorvátsko 8, 3. Bielorusko 8, 4. Rakúsko 7, 5. Grécko 7, 6. Maďarsko 6
Challenge Division
A-skupina:
Rumunsko - Slovensko 3:2
Ovidiu Ionescu - Peter Šereda 3:0 (7, 10, 6)
Hunor Szőcs - Ľubomír Pištej 2:3 (-8, -6, 11, 10, -7)
Adrian Dodean - Jakub Figeľ 1:3 (-8, -12, 12, -11)
Ionescu - Pištej 3:0 (5, 5, 8)
Szőcs - P. Šereda 3:1 (10, -9, 10, 7)
Česko - Anglicko 3:0
Bulharsko - Holandsko 3:2
Konečné poradie: 1. Česko 10 bodov (5 víťazstiev / 0 prehier), 2. Rumunsko 9 (4/1), 3. Anglicko 8 (3/2), 4. Slovensko 7 (2/3), 5. Bulharsko 6 (1/4), 6. Holandsko 5 (0/5)
B-skupina:
Slovinsko - Poľsko 0:3
Dánsko - Taliansko 3:1
Turecko - Estónsko 3:0
Konečné poradie: 1. Poľsko 10, 2. Slovinsko 8, 3. Turecko 8, 4. Dánsko 7, 5. Taliansko 7, 6. Estónsko 5
ŽENY
Championships Division
A-skupina:
Holandsko - Bielorusko 2:3
Poľsko - Maďarsko 3:0
Francúzsko - Chorvátsko 3:1
Konečné poradie: 1. Maďarsko 9, 2. Bielorusko 8, 3. Poľsko 8, 4. Francúzsko 8, 5. Holandsko 7, 6. Chorvátsko 5
B-skupina:
Nemecko - Rusko 3:1
Španielsko - Rumunsko 3:2
Česko - Anglicko 3:1
Konečné poradie: 1. Nemecko 10, 2. Rusko 8, 3. Česko 8, 4. Španielsko 7, 5. Rumunsko 7, 6. Anglicko 5
Challenge Division
A-skupina:
Srbsko - Švédsko 1:3
Litva - Ukrajina 2:3
Taliansko - Grécko 1:3
Konečné poradie: 1. Ukrajina 10, 2. Švédsko 9, 3. Srbsko 8, 4. Litva 7, 5. Grécko 6, 6. Taliansko 5
B-skupina:
Luxembursko - Slovensko 3:0
Ni Sia-lian - Barbora Balážová 3:1 (-9, 5, 8, 6)
Tessy Gonderingerová - Lucia Truksová 3:1 (8, -6, 5, 8)
Sarah De Nutteová - Eva Jurková 3:0 (12, 7, 2)
Turecko - Portugalsko 3:1
Bulharsko - Estónsko 3:0
Konečné poradie: 1. Turecko 10 bodov (5/0), 2. Luxembursko 9 (4/1), 3. Portugalsko 7 (2/3), 4. Slovensko 7 (2/3), 5. Bulharsko 7 (2/3), 6. Estónsko 5 (0/5)