Mucha vychytal Evertonu výhru nad City, Liverpool prehral 1:3

Sylvain Distin nesie brankára Muchu po zápase s Manchestrom City.
Sylvain Distin nesie brankára Muchu po zápase s Manchestrom City. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál, SITA|16. mar 2013 o 15:39

Slovenský brankár Ján Mucha zneškodnil tri veľké šance a výrazne prispel k triumfu Evertonu.

BRATISLAVA, EVERTON. Pôsobil isto, rozhodne, brankár Ján Mucha burcoval spoluhráčov. Po súboji ho nosil jeden z nich na rukách. Od radosti. Slovenský brankár Ján Mucha skvelými zákrokmi výrazne pomohol k triumfu Evertonu nad favorizovaným Manchestrom City 2:0.

Everton hral pritom zhruba tretinu zápasu v oslabení, keď prišiel o vylúčeného Pienaara. Mucha čelil desiatim strelám na bránu, počas oslabenia zneškodnil tri čisté šance najbohatšieho klubu Anglicka.

Na stránke goal.com bol Slovák fanúšikmi označený za muža zápasu. Dostal suverénne najviac plusových bodov.

Skóre otvoril v 31. min Leon Osman, v nadstavenom čase pečatil Nikica Jelavič.

Pred dvoma týždňami sa stal Mucha prvým slovenským brankárom, ktorý nastúpil v zápase Premier League. Everton 2. marca zdolal Reading 3:1

Minulý týždeň však prežil jeden z najnepríjemnejších zápasov v kariére, keď v súboji anglického pohára (FA – cupu) dostal počas štyroch minút (203 sekúnd) tri góly – za ktoré ho sotva možno viniť. Jeho Everton vypadol z Wiganom 3:0.

Mucha bol v Evertone takmer tri roky dvojkou. Šancu dostal až po tom, ako si brankár číslo jeden Tim Howard zlomil kostičky v chrbte a čaká ho dlhšia absencia.

V ďalšom stretnutí prehrali futbalisti Liverpoolu so Southamptonom 1:3. Za "The Reds", ktorí prerušili sériu troch víťazstiev, odohral celý duel slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Arsenal Londýn si na ihrisku Swansea City pripísal tri body za víťazstvo 2:0. Zverenci Arsena Wengera sa ujali vedenia až v 74. minúte zásluhou obrancu Nacha Monreala a v nadstavenom čase upravil výsledok ešte útočník Gervinho.

Líder tabuľky Manchester United zvíťazil v poslednom sobotňajšom zápase nad predposledným Readingom 1:0 zásluhou gólu Waynea Rooneyho. Od druhého Manchestru City ho tak delí už pätnásť bodov.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 30. kola Premier League:

Everton - Manchester City 2:0 (1:0)

Góly: 32. Osman, 90.+ Jelavič, ČK: 61. Pienaar (Everton)

Ján Mucha ml. (Everton) odchytal celé stretnutie

Gól Leona Osmana na 1:0

Gól Jelaviča na 2:0

Aston Villa - Queens Park Rangers 3:2 (1:1)

Gól: 21. Rooney

Domov»Futbal»Anglicko»Mucha vychytal Evertonu výhru nad City, Liverpool prehral 1:3