Poprad si vynútil siedmy zápas, Košice zdolal 3:0

Lukáš Hvila z Popradu
Lukáš Hvila z Popradu (Autor: SITA)
SITA|16. mar 2013 o 20:47

V šiestom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off extraligy sa o semifinalistovi nerozhodlo.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zdolali v sobotňajšom domácom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2012/2013 vicemajstra HC Košice 3:0.

V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali stav na 3:3 a vynútili si rozhodujúce siedme stretnutie, ktoré sa uskutoční v pondelok 18. marca v košickej Steel aréne.

"Kamzíci" otvorili skóre v 5. min, do streleckej listiny sa zapísal S. Takáč, ktorý v 25. min asistoval Jabrockému pri druhom presnom zásahu domáceho kolektívu.

Tretí gól dal Peter Klouda 17 sekúnd pred druhou sirénou. Poslednú minútu stretnutia poznačilo viacero pästných výmien.

HK Poprad - HC Košice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) - stav série: 3:3

Góly: 5. S. Takáč (Stanfield, Jáchym), 25. Jabrocký (S. Takáč), 40. Klouda (Fabian)

Vylúčení: 13:15 na 2 min, navyše: Jabrocký, D. Buc, R. Suchý (10 min za bitku), Kurali, Jáchym, Paločko, Stanfield, S. Takáč - M. Takáč, Cebák, Štrbák, Hričina (všetci 5+10+DKZ za bitku), Michal Novák 10+trest v hre za bitku, T. Marcinko 10 min za bitku a DKZ za opustenie trestnej lavice, Macejko 10 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - R. Gajan, Tornay, 4400 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Smotrila, Štals, Ľ. Vaic - Matúš Paločko, P. Stanfield, S. Takáč

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, Deyl, Šeda, Michal Novák, Macejko, M. Takáč, M. Gajdoš - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - O. Gmitter, T. Marcinko, Spilar - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - P. Svitana, T. Hričina, Matis

Oceliari domáci Poprad nepustili do úvodného náporu a snažili sa hrať aktívne. V 5. min prenikol po krídle Američan Stanfield, Hylák neudržal puk a Takáč dorazil do siete - 1:0. V oslabení mohol pridať druhý gól Balán, ale v dobrej pozícii minul.

Poprad pálil z každej pozície, ďalší gól mal na hokejke Klouda, ale Hylák zachránil hostí. Záverečné minúty prvej tretiny odohrali Košice v oslabení, no dobrou defenzívou zmarili všetky domáce šance.

Druhú časť odštartovala šanca Spilara, no Sidor vyrazil puk. Ten istý hráč v 25. min v obrovskej šanci znovu neuspel a trestali hostia. Takáč z rohu pred bránkou našiel Jabrockého a "kamzíci" viedli 2:0. Napínavé hokejové predstavenie pokračovalo ďalej, no bez väčších príležitostí.

V 38. min sa Stals obtočil okolo Šedu, no ani on a ani Stanfield svoje šance nepremenili. Poprad dokázal svoje vedenie zvýšiť, v poslednej minúte druhej časti z dobrej prihrávky Fabiana profitoval Klouda a rozvlnil sieť - 3:0.

V 41. min mohol znížiť Novotný, no Košičania neprepasírovali puk za Sidora. Ich útočné chúťky vzápätí museli ísť stranou a oceliari mohli byť radi, že v dvoch oslabeniach neinkasovali štvrtý gól. Na druhej strane zasahoval Sidor po strele Štrbáka od modrej čiary. Záver Košice pod Tatrami znovu nezvládli, najskôr sa Novák pobil s Jabrockým a vzápätí sa do pästnej výmeny pustili štvrté útoky.

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Záver zápasu nebol zo strany Košíc dôstojný. Som spokojný s priebehom stretnutia, zvládli sme ho herne i takticky. Bola tu fantastická atmosféra, dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo. Pevne verím, že takýto istý výkon podáme v Košiciach."

Milan Staš, tréner Košíc: "Myslím si, že prvý gól bol rozhodujúci, pretože v takýchto dôležitých dueloch má to mužstvo navrch, ktoré ho strelí ako prvé. Nestrelili sme ani jeden gól, tak sme si nezaslúžili vyhrať. Rozhodne sa na košickom ľade."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad si vynútil siedmy zápas, Košice zdolal 3:0