AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 10.25

Djokovič prekvapujúco nestačil v Indian Wells na Del Potra

Rafael Nadal sa zvíťazil v semifinále dvojhry na turnaji ATP v kalifornskom Indian Wells nad Čechom Tomášom Berdychom hladko 6:4, 7:5.

Juan Martin Del Potro(Zdroj: SITA/AP)

INDIAN WELLS. Veľký prekvapením sa skončilo semifinále dvojhry na turnaji ATP v kalifornskom Indian Wells, v ktorom turnajová aj svetová jednotka Srb Novak Djokovič nestačil na sedmičku pavúka Argentínčana Juana Martína Del Potra a podľahol mu 6:4, 4:6, 4:6.

V jedenástom vzájomnom súboji dosiahol argentínsky tenista len tretie víťazstvo nad Djokovičom. Postupom do finále si Del Potro zabezpečil minimálne 600 bodov do príslušného rebríčka a odmenu vo výške 500-tisíc USD.

"Bol som blízko prehry, no v dôležitých okamihoch som mal šťastie. V rozhodujúcich momentoch som zahral vynikajúce víťazné loptičky," poznamenal Argentínčan.

"Nezaslúžil som si zvíťaziť. Aj keď som mal v druhom a treťom sete šance, zahodil som ich nevynútenými chybami. Navyše som mal zlý pohyb po dvorci. Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu," zhodnotil Djokovič.

V súboji o titul si v nedeľu Del Potro zmeria sily so Španielom Rafaelom Nadalom, ktorý si ako turnajová päťka poradil so šiestym nasadeným Čechom Tomášom Berdychom za 104 minút 6:4, 7:5.

Víťazkami deblovej súťaže sa stali ruské štvorky pavúka Jekaterina Makarovová a Jelena Vesninová. Vo finále si Rusky poradili s tretím nasadeným párom Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková 6:0, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Víťazky získali do príslušného rebríčka 1000 bodov a spoločných 245-tisíc dolárov, zdolané finalistky 700 bodov a šek na 125 492 USD.

Výsledky:

Dvojhra - semifinále:

Juan Martín Del Potro (Arg.-7) - Novak Djokovič (Srb.-1) 4:6, 6:4, 6:4 za 171 minút

Rafael Nadal (Šp.-5) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:4, 7:5 za 104 minút

Štvorhra - finále:

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-4) - Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková (Rus./Slovin.-3) 6:0, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 91 minút