Športové výsledky (17. 3. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

NHL - viac v článku:

Boston - Washington 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Horton (Lucic, CHÁRA), 18. Krejčí (Lucic, Horton), 29. Ference (Horton, Krejčí), 43. Peverley (Lucic, Krejčí) - 22. Johansson

Pittsburgh - NY Rangers 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Bennett (Jeffrey, Tyler Kennedy), 47. Tyler Kennedy (Letang, P. Martin), 48. Pascal Dupuis (Jeffrey, Cooke)

Buffalo - Ottawa 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 9. M. Weber (Leino, Ott), 16. Stafford (Gerbe, Leopold), 53. Stafford (Ehrhoff, Hecht) - 25. Wiercioch (Gončar, Turris), 31. C. Phillips, 39. Turris (Latendresse, Wiercioch), 64. Turris (Alfredsson)

Článok pokračuje pod video reklamou

Colorado - Minnesota 4:6 (1:4, 2:1, 1:1)

Góly: 15. J. Mitchell (Palushaj), 23. Parenteau (Duchene, Landeskog), 31. Landeskog (Duchene, O'Reilly), 59. Kobasew (McLeod, Zanon) - 5. R. Suter (Spurgeon, Parise), 6. Setoguchi (Cullen, C. Stoner), 10. Clutterbuck (Heatley, R. Suter), 18. Brodziak (Heatley, Setoguchi), 33. P.-M. Bouchard, 51. Setoguchi (P.-M. Bouchard, Falk)

Toronto - Winnipeg 4:5 po sam. nájazdoch (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Lupul (Kadri), 39. Kuľomin (McClement), 39. Lupul (Kadri), 46. P. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk) - 26. Wright (Wellwood, Antropov), 31. Miettinen (Byfuglien, O. Jokinen), 33. Wheeler (B. Little, Ladd), 36. Wheeler (Ladd, Bogosian), rozhodujúci sam. nájazd Bogosian

New Jersey - Montreal 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 24. Harrold (Kovaľčuk) - 9. C. Armstrong, 47. Plekanec (Tinordi)

Tampa Bay - Carolina 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 11. T. Johnson (Killorn, Conacher), 27. Palat (S. Salo, T. Johnson), 33. N. Thompson (Crombeen, Carle), 44. Purcell (St. Louis, Hedman) - 47. E. Staal (Siomin)

Columbus - Phoenix 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd Anisimov

Florida - New York Islanders 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Góly: 46. Brennan (Santorelli, Huberdeau), 46. Goc (Fleischmann, T. KOPECKÝ), 47. Santorelli (Skille, B. Campbell) - 16. Okposo (Nielsen, A. MacDonald), 18. Martínek (Streit, Reasoner), 21. Boyes (Tavares, Moulson), 53. Cizikas (C. McDonald, K. Aucoin)

St. Louis - Anaheim 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 33. Russell (Tarasenko, C. Stewart), 61. C. Stewart (Sobotka) - 20. S. Koivu (Allen, Fowler)

Dallas - Chicago 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)

Góly: 47. Daley (Jamie Benn, Ray Whitney) - 10. J. Toews (Leddy, Saad), 11. J. Toews (Saad, Keith), 18. Leddy (Stalberg, Bickell), 29. Oduya (Stalberg, Bickell), 33. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Seabrook), 40. MARIÁN HOSSA (J. Toews, P. Kane), 43. Keith (Bickell, Stalberg), 50. P. Kane (Bolland, Leddy)

Mariána Hossu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Vancouver - Detroit 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 1. Burrows (D. Sedin, Edler), 58. Burrows (Edler, Bieksa) - 7. Abdelkader (Daciuk, Franzén), 34. Zetterberg (Daciuk, Franzén), 42. Zetterberg (Filppula, N. Kronwall), 46. Cleary (Andersson, Brunner), 55. Abdelkader (Daciuk, Kindl)

Los Angeles - San Jose 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)

Góly: 3. Clifford (Vojnov, Scuderi), 13. Justin Williams (D. Brown, Kopitar), 32. Stoll (T. Lewis, Martinez), 34. Clifford (Penner, Fraser), 39. D. King (Stoll, T. Lewis) - 21. Marleau (J. Thornton, Burns), 60. Irwin (Burns, Gomez)


Cyklistika:

Preteky Miláno - San Remo - viac v článku:

1. Gerald Ciolek (Nem.) MTN - Qhubeka 5:37:20 h, 2. Peter Sagan (SR) Cannondale, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack Leopard, 4. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-Quick Step, 5. Luca Paolini (Tal.) Kaťuša, 6. Ian Stannard (V. Brit.) Sky všetci čas ako víťaz

Preteky Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy:

Konečné poradie: 1. Matej Mugerli (Slovin.) 11:39:48 h, 2. Radoslav Rogina (Chor.) +7 s, 3. Patrik Sinkewitz (Nem.) +7, 4. Silvio Herklotz (Nem.) +11, 5. Tadej Valjavec (Slovin.) +17, 6. Jesús Ezquerra (Šp.) +21, ... 51. Matej Jurčo +2:37 min, 75. Johann Schwabik +4:57, 90. Martin Mahďar +6:30, 93. Roman Broniš (všetci SR) +6:53


Curling:

MS v curlingu žien:

USA - Taliansko 10:3, Rusko - Nemecko 9:11, Švajčiarsko - Japonsko 7:6, Dánsko - Čína 11:4, Švédsko - Lotyšsko 7:4, Taliansko - Švajčiarsko 3:9, Čína - Rusko 4:6, Škótsko - Kanada 6:4, Japonsko - Dánsko 6:4, USA - Nemecko 5:6, Čína - Švajčiarsko 5:8, Kanada - Lotyšsko 7:5, Lotyšsko - Škótsko 11:2, Rusko - Taliansko 9:4, Nemecko - Škótsko 2:9, Švédsko - USA 9:8, Kanada - Dánsko 8:2, Japonsko - Lotyšsko 11:8.


Hokej - Slovensko:

Štvrťfinále extraligy:

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 3:3

Góly: 7. Mertel (Chylo, V. Urban), 28. S. Saliji (Haring, T. Melichárek), 44. T. Melichárek (S. Saliji)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 4057 divákov

Prvé zápasy semifinále play-off Transpetrol extraligy dorastu:

P.H.K. Prešov - Dukla Trenčín 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) - stav série: 0:1

HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) - stav série: 0:1

Play-off I. hokejovej ligy žien (hrá sa na 3 víťazstvá):

finále:

HC Spišská Nová Ves - HK Poprad 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série: 2:0

Góly: 5. Klimášová, 32. Ihnaťová, rozhodujúci sam. nájazd Plencnerová - 8. Džurňáková, 12. Vaľková

o 3. miesto:

HC Topoľčany - Šarišanka Prešov 3:2 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0) - stav série: 1:1

Nemecko:

Osemfinálové stretnutie play-off DEL:

Norimberg - Wolfsburg 3:5 (1:0, 0:3, 2:2) - konečný výsledok série: 1:2, Wolfsburg postúpil do štvrťfinále play-off

Fínsko:

Predkolo play off fínskej SM-ligy - 3. zápas:

IFK Helsinki - SaiPa 5:2

/konečný stav série: 2:1/

Kärpät Oulu - Lukko Rauma 2:3 pp (za hostí Jurčina 0+1)

/konečný stav série: 1:2/

Švédsko:

Štvrťfinále play-off elitserien (hrá sa na 4 víťazstvá):

HV 71 - Linköping 4:5 po predĺžení (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1) - stav série: 1:2

Lulea - Frölunda 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) - stav série: 2:1 - Július Hudáček (Frölunda) nechytal.

Česko:

Zápasy o udržanie:

Karlove Vary - Kometa Brno 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Góly: 7. Košťál, 28. SKLADANÝ, 29. Pech, 39. Drtina, 51. Kumstát - 10. Svoboda, 32. Burian, 54. Hruška

Liberec - Chomutov 4:3 pp (0:0, 1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 32. Nedvěd (ČAKAJÍK), 54. a 58. Víšek, 63. Nedvěd (ČAKAJÍK) - 37. Duras, 58. a 59. ŠAGÁT

Štvrťfinále play-off:

Zlín - Vítkovice 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Góly: 23. a 23. Tesařík, 34. Hamrlík, 36. Čajánek /stav série: 3:2/


F1 - Veľká cena Austrálie - viac v článku:

1. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus 1:30:03,225 h, 2. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +12,451 s, 3. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull +22,345, 4. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +33,577, 5. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +45,561, 6. Mark Webber (Aus.) Red Bull +46,800, 7. Adrian Sutil (Nem.) Force India +1:05,068 min, 8. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +1:08,449, 9. Jenson Button (V. Brit.) McLaren +1:21,630, 10. Romain Grosjean (Fr.) Lotus +1:22,759


Futbal:

22. kolo Corgoň ligy - viac v článku:

MŠK Žilina - MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 84. K. Diaby, ŽK: 86. Pečovský - 79. Hovančík, rozhodovali: Kráľovič - T. Somoláni, Hancko, 1529 divákov

30. kolo anglickej Premier League - viac v článku:

AFC Sunderland - Norwich City 1:1 (1:1)

Góly: 40. Gardner (z 11 m) - 26. Hoolahan, ČK: 30. Bunn (Norwich)

Tottenham Hotspur - FC Fulham 0:1 (0:0)

Góly: 52. Berbatov

Chelsea - West Ham 2:0 (1:0)

Góly: 19. Lampard, 50. Hazard

Wigan Athletic - Newcastle United 2:1 (1:0)

Góly: 18. Beausejour, 90. Kone - 72. Santon

31. kolo škótskej futbalovej ligy:

Dundee United - FC Dundee 1:1

29. kolo talianskej Serie A - viac v článku:

Siena - Cagliari 0:0

AC Miláno - US Palermo 2:0 (1:0)

Góly: 9. a 66. Balotelli (prvý z 11 m)

Fiorentina - FC Janov 3:2 (1:0)

Góly: 33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. Cassani (vl.) - 58. Portanova, 69. Antonelli, ČK: 75. Bertolacci (Janov) /za hostí Kucka celý zápas/

SSC Neapol - Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)

Góly: 4. a 65. Cavani (prvý z 11 m), 81. Pandev - 31. Cannavaro (vl.), 73. Denis /za domácich Hamšík celý zápas/

Pescara Delfino - Chievo Verona 0:2 (0:0)

Góly: 88. Stoian, 90.+2 Thereau/za hostí P. Farkaš iba na lavičke náhradníkov/

AS Rím - Parma 2:0 (1:0)

Góly: 7. Lamela, 70. Totti

FC Turín - Lazio Rím 1:0 (0:0)

Gól: 82. Jonathas, ČK: 16. Ciani (Lazio)

28. kolo španielskej Primera División:

FC Barcelona - Rayo Vallecano 3:1 (2:0)

Góly: 40. a 57. Messi, 25. D. Villa - 70. Tamudo

Granada - Levante 1:1 (1:0)

Góly: 32. Siqueira (z pok. kopu) - 50. Acquafresca

Osasuna - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Góly: 35. a 48. Diego Costa

FC Sevilla - Zaragoza 4:0 (1:0)

Góly: 28. a 52. Coke, 63. J. Reyes, 68. Negredo, ČK: 31. Babovič (Zaragoza)

Málaga - Espanyol Barcelona 0:2 (0:0)

Góly: 49. Colotto, 66. S. García

29. kolo francúzskej Ligue 1:

AS Nancy - Nice 1:0 (1:0)

Gól: 23. Bakar, 15.000 divákov

Toulouse - Bordeaux 0:0

AS St. Etienne - Paríž St. Germain 2:2 (1:2)

Goly: 37. Alex (vlastný), 72. Clerc - 9. Pastore, 19. Ibrahimovič (11 m), 22.000 divákov

27. kolo holandskej ligy:

NAC Breda - Willem II Tilburg 4:0

Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht 2:1

AZ Alkmaar - Ajax Amsterdam 2:3

Groningen - Twente Enschede 0:3

21. kolo ruskej ligy:

CSKA Moskva - FK Krasnodar 1:0

Anži Machačkala - Kryľja Sovietov Samara 1:1

Terek Groznyj - Rubin Kazaň 0:0

Zenit Petrohrad - Mordovia Saransk 1:0 (za Zenit T. Hubočan celý zápas)

26. kolo tureckej ligy:

Achisarspor - Sivasspor 2:1

Orduspor - Gaziantepspor 2:3

Kayserispor - Galatasaray Istanbul 1:3

Antalyaspor - Fenerbahce Istanbul 1:2

26. kolo gréckej futbalovej ligy:

Atromitos Athinon - Asteras Tripolis 0:2

Kerkyra - Olympiakos Pireus 0:1

Platanias - Panionios 2:1

PAOK Solún - Panathinaikos Atény 2:0

24. kolo švajčiarskej futbalovej ligy:

Servette - Zürich 1:2

Saint Gallen - Lausanne Sports 3:1

Bazilej - Thun 1:0

Young Boys - Sion 0:0

Grasshoppers - Lucern 0:0

20. kolo českej ligy:

Jablonec - FK Teplice 0:0

/za hostí J. Chovanec do 90. min./

Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Góly: 3. Štěpán - 45.+2 Krejčí, 80. Krejčí

/za domácich P. Jánošík celý zápas + v 68. min. ŽK/

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0 (1:0)

Góly: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov, ČK: Vorel (Dukla)

/M. Kozáčik a M. Čišovský celý zápas, M. Bakoš do 68. min. + v 49. min. ŽK, M. Ďuriš do 87. min. - L. Štetina celý zápas/

23. kolo portugalskej ligy:

Estoril Praia - Academica 2:0

Beira Mar - Nacional 2:2

Rio Ave - Moreirense 0:1

Maritimo Funchal - FC Porto 1:1

26. kolo rakúskej ligy:

SV Mattersburg - Austria Viedeň 0:4

26. kolo nemeckej ligy:

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1:2 (1:0)

Góly: 17. Aigner- 59. Ibiševič (11 m), 71. Niedermeier, 45.000 divákov

Mönchengladbach - Hannover 96 1:0 (1:0)

Gól: 36. L. de Jong, ČK: 85. Sérgio Pinto (Hannover)

19. kolo poľskej Ekstraklasy:

Slask Vroclav - Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:1

Marián Kelemen odchytal za domácich celé stretnutie. Brankár Richard Zajac, Róbert Demjan a Anton Sloboda odohrali celý zápas, Michal Piter-Bučko sa dostal na ihrisko v 71. min a Juraj Dančík (všetci Bielsko Biala) nehral. Richard Zajac dostal v 31. min žltú kartu.

Wisla Krakov - Pogoň Štetín 2:0

Brankár Dušan Perniš odchytal celé stretnutie, Peter Hricko (obaja Štetín) odohral druhý polčas.

Finále Škótskeho ligového pohára:

St. Mirren - Hearts 3:2


NBA - viac v článku:

Boston - Charlotte 105:88 (24:24, 26:19, 33:23, 22:22)

Philadelphia - Indiana 98:91 (23:24, 25:25, 23:23, 27:19)

Washington - Phoenix 127:105 (27:29, 39:30, 36:24, 25:22)

Portland - Detroit 112:101 (24:30, 28:27, 25:18, 35:26)

San Antonio - Cleveland 119:113 (34:30, 32:31, 25:29, 28:23)

Utah - Memphis 90:84 (22:21, 23:29, 24:9, 21:25)


Basketbal:

Slovensko-maďarská liga:

HAT AGRO-UNI Györ - MBK Ružomberok 62:74 (29:39)

Najviac bodov: Hurstová 21, Smithová 11, Rasheedová 6 - Parkerová 19, Lukačovičová 14, Tetemondová 13, 200 divákov


Hádzaná:

B-skupina Pohára EHF:

KIF Kolding - HC Motor Záporožie 25:27 (13:14)

Osemfinále Ligy majstrov v hádzanej mužov:

Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - FC Barcelona-Intersport (Šp.) 26:32 (12:15)

Slovenský krídelník Martin Straňovský (Barcelona) skóroval dvakrát.

Reale Ademar León (Šp.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 20:23 (8:11)

Mladý Slovák Otto Kancel (Veszprém) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Pick Szeged (Maď.) - KS Vive Targi Kielce (Poľ.) 26:25 (15:14)

Slovenský kanonier František Šulc ml. strelil 2 góly, brankár Michal Tóth ml. (obaja Szeged) figuroval v zápise o stretnutí.

BM Atlético Madrid (Šp.) - Füchse Berlín (Nem.) 29:29 (13:10)

Gorenje Velenje (Slovin.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 25:28 (14:16)


Volejbal:

Štvrťfinále extraligy mužov:

Volley Team UNICEF Bratislava - VKM Stará Ľubovňa 3:1 (-22, 15, 11, 21) - konečný výsledok série: 3:0, Volley Team UNICEF Bratislava postúpil do semifinále


Tenis:

Indian Wells - viac v článku:

Dvojhra - semifinále:

Juan Martín Del Potro (Arg.-7) - Novak Djokovič (Srb.-1) 4:6, 6:4, 6:4 za 171 minút

Rafael Nadal (Šp.-5) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:4, 7:5 za 104 minút

Štvorhra - finále:

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-4) - Naďa Petrovová, Katarina Srebotniková (Rus./Slovin.-3) 6:0, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 91 minút

Štvorhra - finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Treat Conrad Huey, Jerzy Janowicz (Filip./Poľ.) 6:3, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 70 minút

Dvojhra žien - finále:

Maria Šarapovová (2-Rus.) - Caroline Wozniacka (8-Dán.) 6:2, 6:2

Medzinárodný juniorský turnaj ITF4 Empire Cup na tvrdom povrchu v hale v Trnave:

Dvojhra - finále:

Phillip Gresk (Poľ.-2) - Marko Osmakcic (Švaj.-5) 6:7 (4), 6:3, 6:4

Štvorhra - finále:

Bogdan Borza, Phillip Gresk (Rum./Poľ.-3) - Martin Blaško, Alex Molčan (SR-2) 7:5, 6:4

Dvojhra - finále:

Magdalena Frechová (Poľ.) - Anna Vrbenská (ČR) 6:1, 6:3

Štvorhra - finále:

Sarah Mária Juráková, Barbora Kötelesová (SR-4) - Viktória Kužmová, Katarína Strešnáková (SR-2) 6:2, 6:3


MS v krasokorčuľovaní v Londone - viac v článku:

Tance - konečné poradie: 1. Meryl Davisová, Charlie White (USA) 189,56, 2. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 185,04, 3. Jekaterina Bobrovová, Dmitrij Soloviov (Rus.) 169,19, 4. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 168,04, 5. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 166,20, 6. Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat (Fr.) 165,60, ... v krátkom tanci: 26. Federica Testová, Lukáš Csölley (SR) - nepostúpili do voľného.

Ženy - konečné poradie: 1. Kim Ju-na (Kór. rep.) 218,31 bodu, 2. Carolina Kostnerová (Tal.) 197,89, 3. Mao Asadová (Jap.) 196,47, 4. Kanako Murakamiová (Jap.) 189,73, 5. Ashley Wagnerová (USA) 187,34, 6. Gracie Goldová (USA) 184,25, ... 17. Monika Simančíková (SR) 149,02


Zimné športy:

Preteky žien s hromadným štartom - Chanty-Mansijsk:

1. Gabriela Soukalová (ČR) 38:22,4 (0 tr. okr.), 2. Marie Habertová-Dorinová (Fr.) +11,2 (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 22,9 (2), 4. Oľga Viluchinová (Rus.) 26,9 (2), 5. Vita Semerenková (Ukr.) 27,5 (1), 6. Selina Gasparinová (Švajč.) 51,9 (1), 7. Laura Dahlmeierová (Nem.) 54,2 (1), 8. Jekaterina Glazyrinová (Rus.) 1:22,5 (1), 9. Andrea Henkelová (Nem.) 1:36,4 (3), 10. Tiril Eckhoffová (Nór.) 1:42,8 (3), ...18. Jana Gereková 2:24,0 (3), 24. Anastasia Kuzminová (obe SR) 3:27,6 (7)

Preteky mužov s hromadným štartom - Chanty-Mansijsk:

1. Martin Fourcade (Fr.) 41:51,4 min (1 trestný okruh), 2. Dominik Landertinger (Rak.) +13,9 s (1), 3. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +17,3 (1), 4. Tim Burke (USA) +17,6 (10), 5. Simon Eder (Rak.) +18,4 (1), 6. Simon Fourcade (Fr.) +18,6 (2)

SP v akrobatickom lyžovaní - zjazd:

muži: 1. Alex Bilodeau (Kan.), 2. Mikael Kingsbury (Kan.), 3. Bradley Wilson (USA)

ženy: 1. Hannah Kearneyová (USA), 2. Julia Galyševová (Kaz.), 3. Chloe Dufourová-Lapointeová (Kan.)

Skikros v rámci Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní vo švédskom Aare:

Muži: 1. Jean-Frédéric Chapuis (Fr.), 2. Armin Niederer (Švaj.), 3. Sylvain Miaillier (Fr.)

Ženy: 1. Fanny Smithová (Švaj.), 2. Marielle Thompsonová (Kan.), 3. Katrin Müllerová (Švaj.)

SP v alpských lyžiarskych disciplínach - Lenzerheide:

Slalom mužov: 1. Felix Neureuther (Nem.) 1:52,20 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,36 s, 3. Ivica Kostelič (Chor.) +0,51, 4. André Myhrer (Švéd.) +1,08, 5. Steve Missillier (Fr.) +1.29, 6. Mario Matt (Rak.) +1,35

30 km voľnou technikou s hromadným štartom - Oslo:

1. Therese Johaugová (Nór.) 1:21:17,7 h, 2. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +46,6 s, 3. Julia Čekalevová (Rus.) +51,9, 4. Heidi Wengová (Nór.) +53,6, 5. Masako Išidová (Jap.) +53,8, 6. Charlotte Kallová (Švéd.) +1:13,1 min

Beh voľnou technikou s intervalovým štartom - Zakopané:

Muži (10 km): 1. Petr Knop 21:33,8 min, 2. Jiří Horčička (obaja ČR) +4,5 s, 3. Maciej Starega (Poľ.) +12,9,... 11. Rudolf Michalovský +1:15,7, 12. Peter Žiška 1:26,6, 14. Andrej Segeč +1:32,7, 17. Ján Koristek (všetci SR) +2:00,8

Ženy (5 km): 1. Agnieszka Szymanczaková 11:33,1, 2. Paulina Maciuszeková (obe Poľ.) +16,2, 3. Petra Nováková (ČR) +17,5,... 5. Daniela Kotschová +55,2, 6. Eva Segečová ml. +1:08,2, 9. Barbora Klementová +1:27,0, 11. Katarína Valašťanová (všetky SR) +2:09,4

Tímový snoubordkros v rámci Svetového pohára 2012/2013 v snoubordingu:

Muži: 1. Kanada I. (Christopher Robanske, Robert Fagan), 2. USA I. (Nick Baumgartner, Nate Holland), 3. USA II. (Jonathan Cheever, Seth Wescott)

Ženy: 1. Kanada I. (Maelle Rickerová, Dominique Maltaisová), 2. Taliansko (Michela Moioliová, Raffaella Bruttová), 3. USA (Faye Gulliniová, Callan Chythlooková-Sifsofová)


Atletika:

Maratón v Ríme:

Muži: 1. Getachew Negari 2:07:56 h, 2. Girmai Gebru (obaja Et.) 2:08:11, 3. Stephen Chemlany (Keňa) 2:08:30

Ženy: 1. Helena Kiropová (Keňa) 2:24:40, 2. Kassa Selomieová (Et.) 2:25:15, 3. Sultan Haydarová (Tur.) 2:27:10

Chodecký míting EA v Lugane:

Muži - 20 km: 1. Wang Čen (Čína) 1:19:08, 2. Dmytrenko (Ukr.) 1:20:38, 3. Campion (Fr.) 1:21:02.

Ženy - 20 km: 1. Liu Chong (Čína) 1:27:06, 2. Ortizová (Guat.) 1:28:54, 3. Bikulovová (Rus.) 1:28:58,... 19. Mária Czaková (SR) 1:35:30 – splnený A-limit na MS v Moskve

Dorastenci - 10 km: 1. Michal Morvay (SR) 44:54 - splnený A-limit SAZ na MS do 17 rokov.

Európsky pohár vo vrhačských disciplínach:

Muži:

guľa: 1. Vivas (Šp.) 20,00, 2. Ivanov (Bul.) 19,68, 3. Semionov (Ukr.) 19,55

oštep: 1. Sirmais (Lot.) 82,51, 2. Röhler (Nem.) 81,87, 3. Mätas (Est.) 79,10,... 12. Patrik Ženúch (SR) 70,55.

Ženy:

disk: 1. Müllerová (Nem.) 66,69, 2. Robertová-Michonová (Fr.) 61,26, 3. Tomaševičová (Srb.) 61,12

kladivo: 1. Z. Marghievová (Mol.) 71,98, 2. Lysenková (Rus.) 71,54, 3. Klaasová (Nem.) 71,07,... 20. Nikola Lomnická (SR) 60,25

Muži do 22 rokov:

guľa: 1. Stahl (Švéd.) 18,63, 2. Furtula (Č. Hora) 18,18, 3. Afonin (Rus.) 18,00

oštep: 1. Iordan (Rus.) 82,89 - rekord EP, 2. Ničiporčuk (Ukr.) 75,93, 3. Mileušnič (Bosna a Herc.) 74,42

Ženy do 22 rokov:

disk: 1. Craftová (Nem.) 60,14, 2. Rodriguesová (Portug.) 58,49, 3. Kurylová (Ukr.) 56,88

kladivo: 1. Tavernierová (Fr.) 66,20, 2. Šamotinová (Ukr.) 64,50, 3. Zinčuková (Biel.) 63,78

84. ročník maratónu v Soule:

Muži: 1. Franlin Chepkwony (Keňa) 2:06:59 h, 2. Leche Shumi Dechase 2:07:12, 3. Seboka Dibaba Tola (obaja Et.) 2:07:27.

Ženy: 1. Flomena Chepchirchirová (Keňa) 2:25:43 h, 2. Emebt Eteová-Bedadová 2:25:53, 3. Yeshimebet Tadesseová-Bifová (obe Et.) 2:26:18.


Volejbal:

Final Four Ligy majstrov vo volejbale mužov v Omsku:

o 3. miesto:

Zenit Kazaň (Rus.) - Zaksa Kedzierzyn-Kožle (Poľ.) 3:1 (22, -22, 20, 17)


Box:

Medzinárodný turnaj v boxe VC Ústí nad Labem - finále:

kategória do 91 kg: Sandro Dirnfeld (SR) - Jevgenij Tiščenko (Rus.) 7:11 na body


Stolný tenis:

Extraliga mužov - 10. kolo:

skupina o 1. - 6. miesto:

ŠK ŠOG Nitra - Stavoimpex Holíč 1:6

MSK Čadca - ŠKST Bratislava/Ivanka pri Dunaji 6:4

STKM Štiavnické Bane - ŠK Mostex Rača 6:1

MSK Čadca - ŠK Mostex Rača 6:2

STKM Štiavnické Bane - ŠKST Bratislava/Ivanka pri Dunaji 6:3

skupina o 7. - 12. miesto:

Metalfin Galanta - SK Vydrany 6:4

ŠKST Ružomberok - Geológ Rožňava 5:5

STK MACO Trnava - STK Lučenec-Kalinovo 2:6

ŠKST Ružomberok - STK Lučenec-Kalinovo 5:5

STK MACO Trnava - Geológ Rožňava hrá sa 23. 3. o 16.00 h

Extraliga žien - 10. kolo:

skupina o 1. - 6. miesto:

ŠKST Topoľčany "A" - ŠK ŠOG Nitra "A" 7:0

MSK Malacky - Dunajská Streda 5:5

TTC Považská Bystrica - STMK Stropkov 1:6

ŠKST Topoľčany "A" - Dunajská Streda 6:1

MSK Malacky - ŠK ŠOG Nitra "A" 7:0

skupina o 7. - 12. miesto:

TJ Trnávka Bratislava - ŠKST Topoľčany "B" 5:5

TJ Trnávka Bratislava - ŠK ŠOG Nitra "B" 6:2

STO Valaliky - ŠKST Ružomberok odložené na 5. 4. o 13.00 h

ŠKST Topoľčany "B" - ŠK ŠOG Nitra "B" 2:6

STO Valaliky - TJ Baník Mlynky 6:2

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  4. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  10. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 632
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 13 246
  3. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 10 609
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov? 7 382
  5. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 5 545
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska! 4 974
  7. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 384
  8. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 911
  9. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy 2 914
  10. Najužitočnejšia appka 2 872

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kam chodíte, aj keď hovoríte opak

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.

PRIMÁR

Šesť rád, ktoré vás môžu ochrániť pred chrípkou

Pripravte sa na chrípkovú sezónu.

Neprehliadnite tiež