Pittsburgh vyhral nad Bostonom 2:1, Sekera je zranený

Výhodu domáceho ľadu využili aj Ottawa a Edmonton.

Dennis Seidenberg (vľavo) z Bostonu v súboji s Jamesom Nealom.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

BRATISLAVA. V nedeľňajších stretnutiach NHL naplno zabrali domáce tímy. Zo Slovákov sa predstavil len Zdeno Chára, ktorý sa však nezapísal do kanadského bodovania. Jeho Boston podľahol v Pittsburghu 1:2, kapitán "medveďov" strávil na ľade 27:03 min, počas ktorých vyslal na brankára súpera dve strely.

Ottawa aj vďaka dvom gólom Švéda Jakoba Silfverberga zdolala Winnipeg 4:1. Rus Alexander Ovečkin naštartoval presným zásahom v úvodnej minúte svojich spoluhráčov z Washingtonu v dueli s Buffalom (5:3), za ktoré nehral slovenský bek Andrej Sekera. Dôvodom bolo bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Sekera sa zranil v sobotňajšom dueli proti Ottawe, v ktorom musel v tretej tretine odstúpiť z hry.

Podľa slov trénera Sabres Rona Rolstona pre Buffalo News nejde o nič vážne, zdravotný stav bojnického rodáka budú lekári posudzovať zo dňa na deň a je možné, že sa do zostavy vráti už v utorok, keď "šable" nastúpia proti Montrealu.

Vicemajstra sveta z Helsínk 2012 od úvodu skráteného ročníka trápia drobné zranenia, pre ktoré vynechal dokopy sedem stretnutí. V 22 tohtosezónnych vystúpeniach zaznamenal osem kanadských bodov za gól a sedem asistencií. V priemere strávil na ľade takmer 20 minút (19:58).

Na miesto Sekeru povolali Sabres z farmy v Rochestri mladíka Marka Pysyka, ktorý v zápase proti Capitals absolvoval debut v NHL.

O osude vyrovnaného zápasu Edmonton - Nashville sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke, v ktorej skórovali domáci Lennart Petrell a Jordan Eberle. Hostia v poslednej minúte už len skorigovali na konečných 2:3 zásluhou Romana Josiho.

Výsledky:

Pittsburgh - Boston 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 13. Crosby (Kunitz, Dupuis), 20. Vitale (C. Adams, Orpik) - 17. T. Seguin (P. Bergeron, Boychuk)

Ottawa - Winnipeg 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Latendresse (Alfredsson, Z. Smith), 19. Silfverberg (Gončar, C. Neil), 52. Turris (Alfredsson, Gončar), 53. Silfverberg (Zibanejad, Benoit) - 44. Bogosian (Hainsey, Ladd)

Washington - Buffalo 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Góly: 1. Ovečkin (M. Johansson, N. Bäckström), 26. Brouwer (Ribeiro, N. Bäckström), 30. Chimera (Brouwer, Ribeiro), 31. M. Johansson (Perreault, Ward), 56. Perreault (Ward) - 21. Hodgson (Vanek, Pominville), 34. Flynn (Foligno, Ennis), 46. Hodgson (Ennis, Pominville)

Edmonton - Nashville 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 29. Pääjärvi (J. Eberle, R. Whitney), 51. Petrell (Gagner), 56. J. Eberle (Hall, Petry) - 37. S. Weber (Josi, C. Smith), 60. Josi (M. Fisher, Butler)