Piešťany nedovolili Skalici doma skórovať, rozhodne siedmy zápas

(Autor: SITA)
TASR|17. mar 2013 o 20:35

V drese hostí sa gólovo presadili Marek Mertel, Samir Saliji a Tibor Melichárek.

BRATISLAVA. Hokejisti Skalice nevyužili v domácom prostredí postupový mečbal a v nedeľňajšom šiestom dueli štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy prehrali s Piešťanmi 0:3.

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 3:3. O postupujúcom do semifinále sa s definitívnou platnosťou rozhodne v utorok 19. marca na piešťanskom ľade.

Skaličania v nedeľu nedokázali streliť súperovi ani jeden gól. Hokejisti Piešťan naopak skórovali v každej tretine raz a tešili sa z víťazstva.

V drese hostí sa postupne gólovo presadili Marek Mertel, Samir Saliji a Tibor Melichárek.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) - stav série 3:3

Góly: 7. Mertel (Chylo, V. Urban), 28. S. Saliji (Haring, T. Melichárek), 44. T. Melichárek (S. Saliji)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 4057 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, Klejna, J. Jurík

Piešťany: Tomek - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, Bučka, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring

Vypredaná Hant Aréna v Skalici videla od začiatku rýchly a bojovný hokej. Domáci sa dostávali viac do šancí a najlepšiu mal Pálffy, ale brankár Tomek ju spoľahlivo vykryl.

Udrelo však na druhej strane, keď Mertel prekvapil Lipovského v skalickej bránke a otvoril skóre. V závere tretiny mali domáci výhodu presilovej hry 5:3, ale gól z nej nevyťažili.

Do 2. tretiny nastúpili hostia s výhodou presilovej hry, ale v podstate bránku domácich vážnejšie neohrozili. Obe mužstvá v týchto minútach predvádzali hru plnú nepresností a bez výraznejších gólových šancí.

Prišla 28. minúta a Samir Saliji prudkou strelou od kruhu na vhadzovanie dostal hostí do dvojgólového vedenia. V závere tretiny došlo k zraneniu Haringa, ktorého museli odviezť na nosidlách.

Na začiatku 3. tretiny mali domáci viac z hry, vytvorili si tlak, ale pred bránkou súpera sa nevedeli presadiť. Hostia aj v tejto tretine predviedli, čo je to zužitkovať z minima maximum a gólom Melichárka zvýšili na 3:0.

V závere tretiny, keď sa Skaličania snažili streliť aspoň čestný gól, hostia sa už ubránili a zaslúžene posúvajú sériu na svoj ľad.

Svätopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Dnes nám nič nešlo. Nedáme gól - nemôžeme vyhrať. Mali sme šance v úvode zápasu a nedali sme, ale naopak inkasovali sme. Márne sme sa snažili dostať súpera pod tlak a zvrátiť priebeh zápasu. Dnes nám nešlo nič. Séria pokračuje, budeme sa snažiť v Piešťanoch vyhrať. Už sa nám to tam podarilo."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Stavali sme na obrane. Vieme, že Skalica má dobrý útok, my sme sa na to pripravili a nechceli sme urobiť vzadu chybu. Z toho sme sa dostávali do brejkových situácií, prečíslení a myslím si, že to rozhodlo."

Domov»Hokej»Slovensko»Piešťany nedovolili Skalici doma skórovať, rozhodne siedmy zápas