Tréner Vrba chváli Kozáčika: Neviem, či nemá životnú formu

Matúš Kozáčik je v ostatnom období veľkou oporou českého prvoligového klubu FK Viktoria Plzeň.

Matúš KozáčikMatúš Kozáčik (Zdroj: TASR)

PLZEŇ. Slovenský brankár

Potvrdil to aj v nedeľňajšom ligovom dueli s Duklou Praha a taktiež v osemfinálovom dvojzápase Európskej ligy UEFA proti tureckého Fenerbahce Istanbul.

Viktoria zvíťazila v nedeľu vysoko 4:0, pričom 29-ročný gólman chytil za stavu 1:0 pokutový kop. "Neviem, či má životnú formu, ale určite podáva také výkony, aké som v Plzni už dlho nevidel," pochválil svojho zverenca tréner Pavel Vrba pre webovú stránku isport.blesk.cz.

Dobrými zákrokmi si zdvíha sebavedomie a to sa prejavuje aj tým, že pri rozohrávke si dovolí kľučku pred napadajúcim protihráčom, alebo zariskuje prihrávku na svojich obrancov. "Naozaj, toto znášam ťažko," smial sa Vrba a dodal: "Pred každým zápasom mu hovorím, aby to nerobil. Ale pokiaľ mu to bude vychádzať, tak mu to budem len pravidelne pripomínať."

Kozáčik sa však do úlohy akéhosi spasiteľa rozhodne nestavia a skromne tvrdí. "Keď sa darí tímu, tak sa darí aj mne. Keby sme nevyhrávali, tak by to nebolo také ani z mojej strany," uviedol a na otázku či má nejlepšiu formu, dodal: "Na to môžem odpovedať až po skončení kariéry. Dúfam, že mám pred sebou ešte pár rokov."

Zápas poznačila skorá červená karta, už v 20. sekunde musel odísť predčasne z ihriska hosťujúci Jan Vorel.

O výhru Plzenčanov sa pričinili dvoma gólmi aj slovenskí futbalisti. Skóre duelu otvoril v 15. min útočník Marek Bakoš, ktorý doklepol loptu do bránky po akcii svojho krajana Michala Ďuriša. Po viac ako hodine hry zvýšil hlavou na 2:0 obranca Marián Čišovský, keď zužitkoval center Pavla Horvátha z ľavej strany.

Čišovský a Kozáčik absolvovali celé stretnutie, Bakoš hral do 69. min a Ďuriš odišiel z trávnika v 87. min.

Plzeň už v ďalšom kole čaká zápas jari a možno aj sezóny, keď sa predstaví na ihrisku najväčšieho rivala Sparty Praha.

"Dôležité je, že sa nám trojbodový náskok podarilo udržať. Každé zaváhanie nás môže zabolieť. Teraz máme vďaka reprezentačnej prestávke pár dní voľna. V sobotu nás čaká domáci pohár proti Hradcu a potom už hurá na Spartu."