Good Angels prehrali s najsilnejším tímom euroligy o 31 bodov

Druhý zápas na záverečnom turnaji euroligy Košice prehrali, ostali však v hre o postup.

Good Angels Košice čaká v stredu v eurolige kľúčový zápas o medaily.(Zdroj: TASR/ FIBA Europe)

Good Angels Košice prehrali na Final Eight s Jekaterinburgom 41:72. V stredu ich čaká kľúčový zápas o postup do semifinále s Polkowicami.

BRATISLAVA. V pondelok začali košické basketbalistky proti Galatasarayu ako z rozprávky. Polčas vyhrali po skvelom výkone 46:16, zápas síce nakoniec len o šesť bodov, ale aj tak oslavovali.

V utorok im však úsmev z tvárí zobral už úvod zápasu s domácim Jekaterinburgom. Ruský klub začal šnúrou trinásť nula a postupne v nej pokračoval až do konca zápasu. Košičanky sa zmohli na prvé body až v siedmej minúte, keď Piersonová znižovala na 15:2.

Prvá štvrtina 26:8

„Prvá štvrtina rozhodla o výsledku, bol to úplný opak zápasu s Galatasarayom. Nepremenili sme na začiatku pár otvorených striel a začali sme sa až príliš spoliehať na streľbu z vonku, ktorou sme sa nechytili. Zrazu sme prehrávali o osemnásť bodov a bolo po zápase,“ zhodnotil pre SME tréner Good Angels Maroš Kováčik.

V ďalšom priebehu zápasu slovenský tím bojoval, ale nedokázal sa priblížiť k favoritovi na viac ako devätnásť bodov.

„Hovoril som dievčatám, nech ostanú pozitívne. V ďalších štvrtinách ukázali srdce a odhodlanie, za čo ich musím pochváliť,“ pokračoval tréner.

Koniec zápasu už nedohrávala kľúčová pivotka Košíc Planette Piersonová, ktorá si ľadovala koleno. „Nie je to nič vážnejšie. Bude môcť hrať, šetrili sme ju z preventívnych dôvodov, aby bola v stredu fit,“ dodal Kováčik.

V košickom drese sa s výnimkou pivotky Tijany Krivačevičovej nikomu nedarilo. Maďarská reprezentantka dala dvanásť bodov. Pozitívom bolo aspoň to, že popri kapitánke Lucii Kupčíkovej dostali príležitosť aj dve ďalšie Slovenky Katarína Pindrochová so Žofiou Hruščákovou. Prvá menovaná potešila dvoma peknými trojkami.

„Ak rýchlo prehrávate o dvadsať bodov, musíte hľadať pozitíva aj v maličkostiach. Kvalita Jekaterinburgu je obrovská. Mohol by konkurovať hociktorému tímu na olympijských hrách. Tím má poskladaný tak, aby vyhral, keďže posledných päť ročníkov bol v eurolige tretí,“ pokračoval tréner.

Dres ruského tímu obliekajú viaceré svetové hviezdy na čele s dvoma Američankami Dianou Taurasiovou, ktorú považujú za najlepšiu basketbalistku sveta, a Candice Parkerovou, ktorá zas dominuje pod košom.

V stredu zápas o postup

Vysoká prehra však pre šance Košíc ešte nemusí nič znamenať. Kľúčový zápas o postup zo skupiny ich čaká v stredu o 16.30 proti poľským Polkowiciam.

„Prehru musíme hodiť za hlavu, kľúčový zápas o postup je pred nami a toho sa držíme,“ dodal Kováčik.

Poľský tím sa opiera najmä o výbornú španielsku rozo〜hrávačku Laiu Palauovú a pivotky Belindu Snellovú z Austrálie a Američanku Nnemkadi Ogwumikeovú, ktorá je jednotkou posledného draftu do ženskej NBA.

„Ich výkon je postavený na troch hráčkach. Obzvlášť na rozohrávačke Palauovej, ktorá je jedinou kreatívnou hráčkou tímu, idú cez ňu všetky akcie. Na to si musíme dávať najväčší pozor,“ uzavrel tréner.

A-skupina:

Good Angels Košice (SR) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 41:72 (8:26, 11:17, 11:11, 11:18)

Najviac bodov: Krivačevičová 12 - Jekabsone-Žogotová 14 (4 trojky), Taurasiová 13 (3 trojky)

CCC Polkowice (Poľ.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 58:51 (10:19, 27:9, 7:7, 14:16)

Najviac bodov: Ogwumikeová 21, Snellová 16, Majewská 9 - Lyttleová 12, Wautersová 8, Fowlesová 7