Zvolen vyhral prvé semifinále, Piešťany zdolal 2:1

V semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy sa vedenia 1:0 v sérii ujali hokejisti Zvolena.

(Zdroj: TASR)

Domáci vyleteli na súpera ako uragán, hneď v úvode prvého semifinále si vytvorili výrazný tlak. V 3. min nebezpečne pálil z ľavého kruhu Mahdalík, pri následnom mohutnom obliehaní piešťanskej svätyne "havrani" len s vypätím všetkých síl odvrátili pohromu. V 4. min už však Tomek kapituloval, po prihrávke spoza bránky sa dostal k puku Puliš a zblízka bekhendom otvoril skóre. Domáci aj naďalej tlačili, ich útočná aktivita však postupne slabla s pozornejšou obranou Piešťancov.

Tí sa začali osmeľovať až v polovici tretiny. V 10. min neuspel pred Šimkom Šišovský, v 17. min sa ten istý hráč opäť natlačil pred zvolenskú bránku, ale mieril iba do jej stredu. Od 19. min hrali hostia prvú presilovku pri vylúčení Škvaridla a využili ju už po štyroch sekundách. Pred Šimkom sa dostal k puku úplne osamotený Nemec a vychutnal si zvolenského gólmana parádnym blafákom. Keďže hostia vzápätí prežili ďalší obrovský závar pred svojou bránkou, skóre 1:1 sa už do prvej sirény nemenilo.

Aj prostrednú časť začali aktívnejšie hráči HKm, Tomeka však ohrozovali skôr strelami z diaľky a tie piešťanský brankár bez väčších problémov likvidoval. V 30. min mal obrovskú šancu Ľubor Zuzin. Sám sa rútil na Tomeka, napálil však iba do brvna.

Na druhej strane Melichárek vo vlastnom oslabení len tak-tak nenaklonil misky váh na hosťujúcu stranu. V 34. min sa o to isté pokúšali Škvaridlo s Lukášom Juríkom, ani im sa však na dvakrát nepodarilo prekabátiť pozorného Tomeka. Ten pohotovo zasiahol lapačkou aj pri následnej strele Čierneho. V 39. min sa ocitol v obrovskej šanci Stupka, pred poloodkrytou zvolenskou bránkou mu však v rozhodujúcej chvíli odskočil puk z hokejky.

Tvrdý boj o každý centimeter ľadu pokračoval aj v treťom dejstve. Pri vylúčení Drgoňa lietal na Tomeka jeden puk za druhým, ani jeden si však nenašiel cestu do siete. Domáci naďalej búšili do zhustenej obrany súpera, ktorý im nedával veľa priestoru. Od polovice tretiny mali Zvolenčania výhodu ďalšej presilovky, viazla im však kombinácia a prakticky sa neusadili v útočnom pásme.

Hostia trpezlivo vyčkávali a hrozili z protiútokov, ani Šimko však s ich ojedinelými pokusmi nemal problém. Štyri minúty pred koncom neuspel z dorážky Peter Zuzin, o ďalšiu minútu netrafil medzi Tomekove betóny ani Kalla. V čase 57:36 však napokon štadión predsa len zaburácal v radostnom ošiali. Kalla našiel voľného Hraška a ten z medzikružia prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2.1. Už 82 sekúnd pred koncom hostia odvolali brankára, ich snaha o vyrovnanie ale bola márna. Zvolenčania sa ujali vedenia v semifinálovej sérii 1:0.

HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - stav série 1:0

Góly: 4. Puliš (Martin Ďaloga, M. Jurík), 58. Hraško (Kalla) - 19. V. Nemec (S. Saliji, T. Melichárek)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Orolín - Rovenský, V. Snášel, 3357 divákov

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, Hraško, Hertl - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, Kalla, Mahdalík - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga

Piešťany: Tomek - Škadra, Brňák, Drgoň, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, A. Kolník, Bučka - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Stupka, Mertel, Chylo - Šišovský, M. Toman, Haring

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Teší víťazstvo, Piešťany boli nabudené po štvrťfinále, my sme sa trápili v koncovke, no nezlomnou vôľou sme sa odmenili. Súpera sme prestrieľali, málo sme sa tlačili do brankára a stav bol aj preto dlho na vážkach."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Prvá tretina bola veľmi zlá z našej strany, dostali sme sa pod veľký tlak, našťastie nás vyrovnávajúci gól v presilovke nakopol. Brankár Tomek nás držal nad vodou, druhú tretinu sme zvládli, tretiu najlepšie, no a rozhodujúci inkasovaný gól padol úplne zbytočne. Po súboji pri mantineli putoval puk medzi kruhy na strieľajúceho obrancu, trafil to, power play nám potom bohužiaľ nevyšlo."