AKTUALIZOVANÉ 18.54

Dvadsaťjednotka prehrala so Slovinskom 1:2

Najbližšie tím čaká prípravný duel 23. apríla v Česku.

Elvis Bratanovič (vľavo) a Nejc Pečovnik (vpravo) v súboji s Dávidom Hudákom.(Zdroj: SITA)

MYJAVA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov podľahli v prípravnom dueli v Myjave slovinským rovesníkom 1:2.

Po bezgólovom prvom polčase sa mladíci z Balkánu presadili v 48. min vďaka útočníkovi slovinského FC Koper Matejovi Pučkovi.

Slováci na nepriaznivý stav odpovedali v 61. min, keď po prihrávke od Bukatu vyrovnal na 1:1 Ivan Schranz. Hostia zaskočili Slovákov v samom závere nadstaveného času, keď sa strelou z priameho kopu presadil Enej Jelenič.

Zverenci Ivana Galáda zaznamenali v piatom tohtoročnom vystúpení druhú prehru. V minulotýždňovom zápase v rakúskom Hartbergu podľahli aj domácim rovesníkom 0:1.

Najbližšie priateľské stretnutie si slovenskí reprezentanti do 21 rokov naplánovali na 23. apríla 2013, keď za riekou Moravou vyzvú rovesníkov z Česka.

Prípravný zápas v Myjave:

Slovensko "21" - Slovinsko "21" 1:2 (0:0)

Góly: 61. Schranz - 48. Pučko, 90.+ Jelenič, ŽK: 18. Ambra, 31. Hudák, 68. Niňaj - 33. Pečovnik, 73. Kovjenič, 90.+ Jelenič, 920 divákov

Slovensko "21": Budinský - Bartek, D. Hudák, Ambra (46. Niňaj), Mazáň - Lobotka (46. K. Mészáros), Paur (46. Kochan) - Schranz, Hrošovský (46. Škvarka, 74. M. Janec), Lalkovič - F. Oršula (46. Bukata)

Slovinsko "21": Jug - Kous (90. Dobrovolič), Mitrovič (70. Požeg Vancaš), Krajnc, Trajkovski - Vrhovec, Pečovnik (46. Kovjenič) - Ploj (46. Pučko), Črnic (89. Vekbič), Jelenič - Bratanovič (59. Palčič)

V úvodnej 10-minútovke mali iniciatívu na svojich kopačkách slovenskí reprezentanti a vyťažili z nej strelecký pokus Schranza po centri Lalkoviča a priťuknutí Ambru. V 13. min predviedli hostia prvý nebezpečný ofenzívny výpad, Črnicova strela bola nepríjemná.

Následne previedli zverenci trénera Kavčiča viaceré útočné akcie. V 20. min kopal priamy kop z 26 metrov Jelenič, prudká strela vypadla Budinskému k voľnému Bratanovičovi, ktorý skóroval, ale bol v ofsajdovom postavení. V dobrej pozícií sa vyskytol v 32. min Schranz, zľava 16-tky sa snažil na pätke nájsť prudkým centrom spoluhráčov, avšak neúspešne.

Sľubne vyzerala aj akcia v 40. minúte, na center si naskočil Oršula, ale hlavičkoval tesne nad bránu. V samom závere 1. polčasu Slovinci predviedli rýchly protiútok, Bratanovič sa ocitol pred Budinským, ale nemieril presne.

V polčasovej prestávke nastalo v oboch tímoch viacero zmien a práve novic na ihrisku v drese hostí Pučko rozvlnil už 47. min sieť za Budinským 0:1. Slovenskí mladíci sa snažili vyrovnať, niekoľko akcií zostalo nedotiahnutých, až kým neprišla 62. minúta. To sériou krátkych prihrávok domáci rozobrali hosťujúcu obranu, Bukata prihral Schranzovi a ten zblízka vyrovnal 1:1.

Už o minútu mohli hostia streliť svoj druhý gól, keď Jelenič z hranice 16-tky mieril k žrdi, ale Budinský výborne zasiahol. Hra sa potom väčšinou odohrávala v strede poľa, kde sa neraz aj zaiskrilo. V 82.minúte zahriala skrehnutých divákov akcia Schranza, ktorý prihral na päťku tiesnenému Mészárosovi, ten už ale nestihol presne zakončiť.

Nádherné sólo predviedol v 88. min Lalkovič, prebehol po ľavej strane ihriska, spätnou prihrávkou našiel na hranici 16-tky voľného Mazáňa, ale jeho strela bola prislabá. Keď už sa zdalo, že sa zápas skončí nerozhodne, zahrával v nadstavenom čase priamy kop z 18 metrov Jelenič a prudkou strelou prepálil loptu až do siete.

Ivan Galád, tréner SR 21: "Inkasovali sme rozhodujúci gól v nadstavenom čase, ale žiaľ, aj taký je futbal. Vzhľadom na priebeh to bolo vyrovnané stretnutie, nezaslúžili sme si prehrať. Rozhodne by zápasu viac slušal nerozhodný výsledok. Teraz musíme urobiť podrobnú analýzu zápasu, aby sme sa nabudúce vyvarovali zbytočných chýb a hrali lepšie."