Gáborík opäť nebodoval, Hossa opäť nehral

Crosby strelil jediný gól v zápase s Montrealom.
Crosby strelil jediný gól v zápase s Montrealom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. mar 2013 o 07:42

V nočných zápasoch NHL sa opäť nedarilo Mariánovi Gáboríkovi. V 32 zápasoch tejto sezóny strelil len 9 gólov a na 10 nahrával.

NEW YORK. V zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu si svoje štatistiky opäť vylepšil útočník Floridy Tomáš Kopecký. V Toronte asistoval pri vedúcom góle Tomáša Fleischmanna, jeho mužstvo však napokon prehralo 2:3.

Slovenský útočník, ktorý strávil na ľade 18:33 min, počas ktorých ohrozil súperovho brankára dvoma strelami a zaznamenal aj jednu plusku, zaznamenal v prebiehajúcej sezóne už 21 bodov (12+9).

St. Louis prehralo doma s Edmontonom 0:3. V domácej bránke začal chytať Jake Allen, ale po troch góloch ho vystrieda Jaroslav Halák, ktorý už za svoj chrbát z 12 striel ani raz neinkasoval. Jeho brankársky kolega v Montreali Peter Budaj sedel v Pittsburghu pri prehre svojho tímu 0:1 opäť len na striedačke.

Vo Philadelphii, kde hral NY Rangers nastúpili proti sebe Andrej Meszároš a Marián Gáborík. Jazdci vyhrali 5:2, ale Gáborík počas svojho vyše 15-minútového pobytu na ľade ani raz nevystrelil na domáceho brankára, Meszároš skončil súboj s dvoma mínusovými bodmi a dvoma trestnými minútami.

NY Islanders uspeli vo Washingtone po výhre 3:2, obranca Ľubomír Višňovský počas svojho 23:23 minútového pobytu na ľade vyslal jednu strelu a zaznamenal dva plusové body.

Buffalo stále bez zraneného obrancu Andreja Sekeru prehralo s Tampou na jej ľade 1:2, v domácom mužstve odohral Richard Pánik 10:51 minút a prezentoval sa štyrmi strelami.

Chicago po dvoch prehrách vyhralo doma s Calgary 2:0 a v jeho radoch ešte stále nefiguroval zranený Marián Hossa.

Toronto - Florida 3:2

Góly: 30. Phaneuf (Gunnarsson), 41. Lupul (Bozak, Kessel), 44. Lupul (Kessel, Bozak) - 7. Fleischmann (KOPECKÝ, Goc), 41. Matthias (Huberdeau, Kuba)

Pittsburgh - Montreal 1:0

Gól: 34. Crosby (Kunitz, Orpik)

Washington - NY Islanders 2:3

Góly: 31. Ribeiro (Brouwer), 34. Carlson (Johansson, Ovečkin) - 6. Grabner (Aucoin), 8. Bailey (Okposo, Nielsen), 55. Tavares (Moulson)

Carolina - Winnipeg 1:4

Góly: 7. Tlustý (Riley Nash, Brent) - 14. O. Jokinen (E. Kane, Hainsey), 32. Enstrom (Byfuglien, E. Kane), 37. Antropov (Burmistrov, E. Kane), 53. E. Kane

Philadelphia - NY Rangers 2:5

Góly: 38. Simmonds (Voráček, Giroux), 47. Voráček (Giroux, Gervais) - 15. Rick Nash (Stepan, Girardi), 24. B. Richards (Stepan, Del Zotto), 26. Stepan (Rick Nash), 48. Rick Nash (Hagelin, Stepan), 53. Kreider (Del Zotto, B. Richards)

Tampa Bay - Buffalo 2:1

Góly: 17. Stamkos (St. Louis), 29. St. Louis (Purcell, Stamkos) - 57. Leopold (M. Foligno)

St. Louis - Edmonton 0:3

Góly: 12. Eberle (T. Hall), 24. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall), 26. T. Hall (Eberle)

Chicago - Calgary 2:0

Góly: 8. Leddy (P. Kane, Rozsíval), 38. Seabrook (P. Kane, Keith)

Vancouver - Columbus 1:0 pp a sn

Rozhodujúci sam nájazd: Lapierre