Piešťany dali Zvolenu 6 gólov a vyrovnali v sérii na 2:2

(Autor: TASR)
TASR|27. mar 2013 o 18:38

Domáci viedli nad Zvolenom už v prvej tretine 2:0.

BRATISLAVA. Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v stredu na rozdiel od utorka využili výhodu domáceho prostredia, zvíťazili nad hráčmi HKm Zvolen vysoko 6:1 a vyrovnali tým stav série semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na 2:2.

Piešťanci položili základ svojho úspechu už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 2:0. Hostia síce v druhej časti dosiahli kontaktný gól, ale do kabín opäť išli s dvojgólovým mankom a tretie dejstvo prinieslo už len tri presné zásahy domácich.

Piaty zápas je na programe v sobotu 30. marca o 18.00 h vo Zvolene. Hrá sa na 4 víťazstvá, takže rozhodnutie padne najskôr v pondelok 1. apríla v Piešťanoch.

V prípade siedmeho duelu by mal v stredu 3. apríla domáce prostredie víťaz základnej časti Zvolen.

V druhom semifinále súperia HC Košice - HK Nitra (zatiaľ 1:1 na zápasy).

Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - 4. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) - stav série: 2:2

Góly: 2. H. Ručkay (Peško, J. Ručkay), 20. S. Saliji (T. Melichárek), 35. Mertel (Haring, Drgoň), 41. V. Nemec (S. Saliji, Bučka), 52. Stupka (Haring), 59. T. Melichárek (V. Nemec, S. Saliji) - 25. L. Jurík (Michal Chovan)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - P. Šefčík, Valach, 3060 divákov

Piešťany: Tomek - Brňák, Bučka, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring - F. Hudec

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Hertl, Hraško, J. Mucha, Pichnarčík, Novajovský, Mahdalík - Kalla, Brabenec, Podkonický - P. Zuzin, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, M. Jurík, Čurilla - Puliš, L. Zuzin, Martin Ďaloga

Domáci začali veľmi dobre - už v 2. minúte sa strela Henricha Ručkaya odrazila od hosťujúceho brankára za čiaru a Piešťany viedli.

Druhý gól Piešťan mohol pridať Samir Saliji, ktorý si obhodil hosťujúceho obrancu, ale sám pred Šimkom zakončil veľmi slabo. V poslednej minúte prvej časti domáci pridali druhý presný zásah, potom čo Samir Saliji našiel medzeru medzi Šimkovými betónmi.

V druhej časti sa Zvolenu podarilo rýchlo vyrovnať, keď v presilovke Lukáš Jurík našiel puk po závare pred bránkou a bolo 2:1. Hostia boli aj naďalej aktívnejší, ich šance však ostávali nevyužité. V 35. minúte si nedali pozor na Haringa, ktorý im unikol, presnou prihrávkou našiel pred bránkou Mertela a ten zvyšoval už na 3:1. Už o minútu neskôr mohli zvýšiť Bučka i Henrich Ručkay, ale ich dobré strely hosťujúci brankár pochytal.

Už v 1. minúte záverečnej časti Piešťany využili presilovku po tom, čo Šimko vyrazil puk do Nemca, od ktorého korčule sa dostal do bránky. Domáci sa potom stiahli viac do defenzívy a nechali hrať svojho súpera. Ten musel zvýšiť útočnú aktivitu, ale výborného Tomeka sa mu nepodarilo prekonať.

Práve naopak, v 52. minúte zabudli hostia na Haringa, ktorý sa dostal s pukom do útočného pásma, prihral voľnému Stupkovi a ten zvýšil už na 5:1. Posledný úder Zvolenčanom zasadil necelé dve minúty pred koncom Melichárek a stanovil skóre na konečných 6:1.

Milan Klement, tréner Piešťan: "Dnes sme hrali dobre. Pomohol nám rýchly strelený gól, po ktorom sa hralo lepšie a spokojnejšie. Za stavu 3:1 sme ovládli dianie na ľade a zaslúžene sme vyhrali. Do Zvolena ideme s cieľom pobiť sa o ďalšiu výhru."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Nemám v podstate čo hodnotiť, dnes sme hrali veľmi zle. Piešťany už bojovali o život a naštartoval ich rýchly gól. My sme hromadili jednu chybu za druhou, niektorí jednotlivci dnes nepodali optimálny výkon. Tento zápas musíme hodiť za hlavu a skoncentrovať sa na ďalšie stretnutie."

Baráž o extraligu:

MHC Mountfield Martin - Bemaco HC 46 Bardejov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) - stav série 3:2

Góly: 17. R. Pukalovič ml. (T. Petruška, Kolena), 41. Kolena (M. Hollý, T. Petruška), 57. Michal Važan (R. Pukalovič ml., T. Petruška), 60. A. Themár - 26. Ščurko (T. Hričina, D. Kramár), 53. M. Nagy (Ľ. Sabol, Belušár)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Dírer (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - R. Bednár, Tornay, 2100 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, Ejem, Dvořák, K. Grman - A. Themár, M. Beran, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Kolena - Vaško, B. Rapáč, Vilkoits - Hús, Dírer, Korytko

Bardejov: Marton - D. Kramár, Valentín, M. Krčula, M. Tkáč, Polaček, Mojdis, Šimo - Halás, Ščurko, T. Hričina - M. Nagy, Marcel Baláž, Ľ. Sabol - Stríž, Dancsák, Valchař - Česelka, Belušár

Martinčania už v zostave s Beranom, ktorý nastúpil po štvormesačnej pauze, tŕpli v 55. sekunde, keď Pukalovič "zahákoval" rozbehnutého Baláža a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Šúrek však proti Balážovi podržal svoje mužstvo. Potom sa hral bojovný hokej a obe mužstvá sa tlačili pred bránku, ale gólmani na oboch stranách boli pozorní. Novotného strela v presilovke aj "jedovka" Kolenu riadne prevetrali hosťujúceho Martona.

Domáci si zvýšenou aktivitou vypýtali ďalšiu početnú výhodu, v ktorej sa ukázala Beranova skúsenosť. V 16. min tento hráč prihral Novotnému, ale martinský obranca netrafil odkrytú bránku. O minútu neskôr však od modrej čiary v presilovke namieril presne Pukalovič - 1:0. Minútu pred prvým klaksónom sa vyznamenal Marton pri Novotného pohotovom zakončení.

Bardejovčania na začiatku druhej tretiny zlepšili svoj pohyb a zvýšili dôraz. V 24. min mali "kosačky" šťastie. Šúrek vykorčuľoval proti Balážovi, ale puk sa odrazil od tohto útočníka a kotúľal sa blízko ľavej žŕdky prázdnej bránky MHC Mountfield. O dve minúty neskôr sa štvrtá domáca formácia dostala pod tlak a Ščurko sa presadil na 1:1.

Vyrovnávajúci gól ešte viac povzbudil hostí a v týchto momentoch boli lepším mužstvom. V polovici zápasu mal rozdielový gól na hokejke Nagy, ale Šúrek držal domácich nad vodou. Martinčania v závere druhého dejstva vyrovnali pomer síl a dobre zahraná presilovka v 35. min si pýtala gólové zakončenie, ale skóre sa nezmenilo.

V 58. sekunde tretej časti hry sa pred bránkou najlepšie zorientoval Kolena a Martin sa druhý raz ujal vedenia. Hokej gradoval, útoky sa striedali na oboch stranách. V 53. min Nagy zblízka pretlačil puk za Šúreka a začínalo sa odznova - 2:2. V 57. min najskôr v presilovke Halás zblízka netrafil bránku a potom z protiútoku Važan blafákom poslal domácich opäť do jednogólového vedenia.

Vzápätí v pokračujúcej presilovke hostí netrafil Stríž odkrytú Šúrekovu bránku. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, Halás však trafil iba hornú žŕdku. Následne ušiel Themár a jeho strelu do žŕdky uznali rozhodcovia ako technický gól, lebo útočiaci martinský hráč bol faulovaný v čistej streleckej pozícii.

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "V prvej tretine sa prejavila veľká nervozita hráčov, ktorí si príliš pripúšťali dôležitosť tohto zápasu. Napokon sme víťazstvo aj so šťastím vybojovali a boli by sme radi, ak by sa už séria nevrátila do Martina. Veľmi nám pomohol návrat Michala Berana, ktorý priniesol do mužstva pokoj a skúsenosť."

Anton Tomko (tréner Bardejova): "Mrzí nás, že sme prehrali ´vyhratý´ zápas. Tri minúty pred koncom sme za stavu 2:2 mali výhodu presilovej hry. Namiesto strelenia rozhodujúceho gólu sme však inkasovali. Až na prvú tretinu sme boli lepším mužstvom, zbrane však ešte neskladáme. Veríme, že sa ešte vrátime do Martina."

Domov»Hokej»Slovensko»Piešťany dali Zvolenu 6 gólov a vyrovnali v sérii na 2:2