Tréner opäť vynechal Handzuša zo zostavy

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. mar 2013 o 06:59

Slovenský útočník naposledy zasiahol do hry 18. marca, nehral už vo štvrtom zápase za Sharks.

NEW YORK. V štyroch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok zasiahli do bojov dvaja slovenskí hokejisti. Brankár Montrealu Peter Budaj po druhej tretine duelu v Bostone vystriedal Careyho Pricea, v treťom dejstve kryl 14 striel a v predĺžení i nájazdovom rozstrele si udržal čisté konto.

O triumfe Canadiens napokon rozhodol v šiestej sérii Brendan Gallagher. Montreal, ktorý po 40 minútach prehrával 2:4, si vynútil predĺženie deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času pri hre 6:4 zásluhou Andreja Markova.

Jeho strela putovala do siete od hokejky kapitána Bruins Zdena Cháru. San Jose v zostave opäť bez Michala Handzuša zvíťazilo nad Anaheimom presvedčivo 4:0.

Calgary - Colorado 4:3

Góly: 9. Hudler (Červenka, Bäcklund), 13. Begin (Jackman, Sarich), 25. Cammalleri (Comeau), 33. Cammalleri (Wideman, Tanguay) - 25. McGinn (Parenteau, Barrie), 30. Landeskog (Zanon, O´Reilly), 53. O´Reilly (Hejduk, Parenteau)

San Jose - Anaheim 4:0

Góly: 1. Pavelski (Galiardi, Clowe), 5. Marleau (Couture, Wingels), 10. B. Burns (Wingels, Havlát), 47. Wingels (Couture, Boyle)

Boston - Montreal 5:6 pp a sn

Góly: 24. D. Hamilton (Seguin, P. Bergeron), 28. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 38. P. Bergeron (Peverley, Krug), 38. Horton (Krejčí), 52. Seguin (Marchand, P. Bergeron) - 5. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 23. Subban (Galchenyuk, Eller), 44. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 53. Gallagher (Pacioretty, Desharnais), 60. Markov (Plekanec, Subban), rozhodujúci sam. nájazd Gallagher

Peter Budaj (Montreal) chytal od 41. min, mal 14 úspešných zákrokov.

Minnesota - Phoenix 4:3 pp

Góly: 16. T. Mitchell (Rupp, C. Stoner), 26. Cullen, 60. R. Suter (Spurgeon, M. Koivu), 63. M. Koivu (Parise, Brodin) - 32. Klinkhammer (B. Gordon, Moss), 35. B. Gordon (Yandle, Moss), 42. Stone (Doan, Klinkhammer)