Chelsea postúpila cez United do semifinále FA Cupu

(Autor: TASR/AP)
TASR|1. apr 2013 o 15:30

Chelsea nastúpi v semifinále proti Manchester City.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea Londýn sa stali poslednými semifinalistami Anglického pohára, keď v opakovanom štvrťfinále FA Cupu zdolali Manchester United 1:0 akrobatickým gólom Dembu Ba zo 49. minúty.

V prvom zápase sa na Old Trafford zrodila remíza 2:2. Aktuálny držiteľ trofeje pre víťaza Ligy majstrov strelil jediný gól zápasu v 49. min, keď Demba Ba po prihrávke Juana Matu akrobaticky prestrelil brankára hostí Davida de Geu.

"Červení diabli" mohli vyrovnať a vynútiť si predĺženie, ale hlavičku Javiera "Chicharita" Hernándeza zneškodnil Petr Čech a v 88. min zaváhal v pokutovom území "The Blues" Robin van Persie.

Chelsea nastúpi v semifinále 14. apríla v londýnskom Wembley proti úradujúcemu anglickému majstrovi Manchester City, o deň skôr sa v boji o finále stretnú Wigan Athletic a FC Millwall.