AKTUALIZOVANÉ 22.39

Naši hokejisti vysoko prehrali so Švédmi aj druhý zápas

Po prehre 1:6 prišla prehra 1:5. Štyri góly dostali Slováci v poslednej tretine.

(Zdroj: ilustračné - tasr)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

VÄXJÖ. Slovenská hokejová reprezentácia neuspela v druhom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta, keď v piatok vo švédskom Växjö prehrala s domácim výberom hladko 1:5.

Švédi boli rovnako ako v stredu pri triumfe 6:1 lepším tímom. Slováci hrali nedisciplinovane, ale prvé štyri góly inkasovali v hre piatich proti piatim.

Jediný presný zásah hokejistov SR zaznamenal vo svojom druhom reprezentačnom zápase Marko Daňo, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v seniorskom národnom tíme. Mladý útočník Slovana Bratislava vyrovnal v 7. min na 1:1.

Po bezgólovej druhej časti Švédi v III. tretine pridali štyri presné zásahy, do listiny strelcov sa zapísali postupne S. Johansson, Danielsson, Rosén a v presilovke Jämtin.

V 32. vzájomnom zápase dosiahli severania jubilejné 20. víťazstvo.

Ďalší blok záverečnej prípravy sa začne budúci týždeň v utorok, keď sa slovenskí hokejisti zídu na zraze v Bratislave.

Následne odletia do Bieloruska, kde v piatok 12. apríla o 18.00 SELČ a v sobotu 13. apríla o 16.00 SELČ odohrajú dve stretnutia proti domácemu výberu.

Švédsko - Slovensko 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 5. Kempe (Viklund, Rasmussen), 44. S. Johansson (Thörnberg), 54. Danielsson (Tömmernes, Lundgren), 55. Rosén (Fälth), 60. Jämtin (Rosén) - 7. M. Daňo

Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Radivojevič (SR) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Björk, Linde - Malmqvist, Lundgren (všetci Švéd.), 4318 divákov

Švédsko: Wesslau - S. Johansson, Viklund, Fälth, Andersén, Tömmernes, Lundgren, T. Nilsson - Axelsson, J. Lundqvist, Thörnberg - Gynge, Rosén, Jämtin - Pettersson, Rasmussen, Kempe - Danielsson, Granström, Janmark-Nylén - Carlsson

Slovensko: Janus - Švarný, V. Mihálik, Mezei, M. Ďaloga, Vydarený, Sersen, J. Brejčák, K. Sloboda - Miklík, Bližňák, Ján Sýkora - Radivojevič, M. Daňo, Ölvecký - Bartek, Kukumberg, L. Hudáček - Majdan, A. Šťastný, Tybor - Vandas

Vladimír Vůjtek, tréner SR (zdroj: hockeyslovakia.sk): "V porovnaní so stredajším zápasom sme hrali bojovnejšie, lepšie do tela, agresívnejšie. Dnes sme boli Švédom dve a pol tretiny vyrovnaným súperom, zápas bol dlho otvorený. Tretí švédsky gól, ktorý sme súperovi umožnili streliť po našej hrubej chybe nás zlomil a v závere sme ešte dvakrát inkasovali. Dostať štyri góly v poslednej tretine nie je dobrá vizitka, napriek tomu, že sme hrali proti veľmi silnému súperovi a jednému z favoritov blížiacich sa MS. Obe prehry ma samozrejme mrzia a hoci sme dnes dokázali hrať 50 minút vyrovnanú hru s domácimi, zápas sa hrá šesťdesiat minút a to sme, žiaľ, nedokázali."

Priebeh zápasu:

Slovákom rovnako ako v stredu nevyšiel začiatok stretnutia. Janus najprv predviedol niekoľko dobrých zákrokov, ale v závere 5. min už nestačil na strelu Viklunda, ktorú tečoval Kempe a od lapačky slovenského gólmana puk putoval do bránky.

Odpoveď zverencov trénera Vladimír Vůjtka na seba nenechala dlho čakať. V 7. min vystrelil Marko Daňo a aj s prispením hokejky jedného z brániacich Švédov sa puk dostal za chrbát Wesslaua - 1:1.

Nasledovala séria vylúčení slovenských hokejistov, domáci mali výhodu presilovky o dvoch korčuliarov 90 a neskôr 103 sekúnd. "Tri korunky" to nevyužili na gól a v závere I. tretiny ponúkli presilovku Slovákom, ale ani hostia neboli úspešní.

Početnú výhodu nezužitkoval slovenský tím ani na začiatku druhej dvadsaťminútovky, keď na trestnej lavici sedel Gynge. V 30. min unikal Axelsson, no nedovolene ho zastavil Sersen. Vzápätí sa proti pravidlám previnil aj Švarný a Janus úspešne čelil trestnému strieľaniu Jämtina.

Po návrate Sersena na hraciu plochu si dvojminútový trest odpykal aj Kukumberg a Švédi sa na dlhšie usadili v útočnom pásme, bez gólového efektu.

Aktívni domáci hokejisti pridali druhý presný zásah v 45. min: Thörnberg našiel spätnou prihrávkou obrancu S. Johanssona a Janus opäť kapituloval. Slováci sa ubránili aj pri vylúčení Ölveckého.

Tretí gól Švédov pridal v 54. min tečom Tömmernesovho pokusu Danielsson a ďalší presný zásah domáceho tímu strelil o minútu neskôr dôrazný Rosén. Bodku za stretnutím dala Jämtinom využitá presilovka v 60. min.