V Davisovom pohári postúpilo Česko, Argentína a Srbsko

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. apr 2013 o 13:59

Česko vedie po štyroch zápasoch štvrťfinále Davisovho pohára nad Kazachstanom 3:1 a má istý postup do semifinále.

Tenisti obhajcu z Českej republiky postúpili do semifinále Davisovho pohára. V prvej nedeľňajšej dvojhre štvrťfinálového duelu svetovej skupiny v Astane vyhral Lukáš Rosol nad Jevgenijom Korolevom 7:6 (5), 6:7 (2), 7:6 (5) a 6:2 a získal pre hostí rozhodujúci tretí bod. Česi tak vyhrali 3:1 na zápasy, záverečná dvojhra sa už neuskutočnila.

V boji o finále sa stretnú Česi doma s Argentínou, ktorá zdolala Francúzov 3:2 vďaka Carlosovi Berlocqovi, ktorý vyhral záverečnú dvojhru nad Gillesom Simonom 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4.

Po druhom dni zápasu medzi USA a Srbskom je stav 2:1 pre hostí z Balkánu. V úvodnej dvojhre si líder svetového rebríčka Novak Djokovič poradil v Boise s domácim Johnom Isnerom 7:6, 6:2 a 7:5. "Takéto zápasy sú dosť vypäté, pretože v hre je veľa. Hráte predsa za svoju krajinu," povedal po stretnutí Djokovič.

Dôležité vyrovnanie zariadil pre USA Sam Querrey po dramatickej päťsetovej bitke s Viktorom Troickim. V dueli trvajúcom tri hodiny a 20 minút triumfoval Querrey 7:6, 3:6, 4:6, 6:1 a 6:4 a prvýkrát v kariére zaznamenal v Davisovom pohári víťazstvo v piatich setoch. Vedenie pre Srbov zariadil pár Iľja Bozoljac, Nenad Zimonjič, ktorý v päťsetovej dráme zdolal po priebehu 7:6 (5), 7:6 (1), 5:7, 4:6 a 15:13 bratov Boba a Mikea Bryanovcov.

Stav 2:1 je aj v dueli medzi Kanadou a Talianskom, bodík od postupu sú reprezentanti krajiny "javorového listu".

KAZACHSTAN - ČESKO 1:3

(Astana, Národné tenisové centrum, antuka v hale)

Jevgenij Koroľov - Lukáš Rosol 6:7 (5), 7:6 (2), 6:7 (5), 2:6

Piatok:

Michail Kukuškin - Jan Hájek 3:6, 2:6, 4:6

Andrej Golubev - Lukáš Rosol 6:4, 4:6, 2:6, 6:7 (6)

Sobota:

David Nalbandian, Horacio Zeballos - Julien Benneteau, Michael Llodra 3:6, 7:6 (3), 7:5, 6:3 za 183 minút

Nedeľa:

Juan Monaco - Jo-Wilfried Tsonga 3:6, 3:6, 0:6 za 102 minút

Carlos Berlocq - Gilles Simon 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 za 228 minút

USA - Srbsko 1:3

John Isner - Novak Djokovič 6:7 (5), 2:6, 5:7

Sam Querrey - Viktor Troicki 7:6 (1), 3:6, 4:6, 6:1, 6:4

Bob Bryan, Mike Bryan - Iľja Bozoljac, Nenad Zimonjič 6:7 (5), 6:7 (1), 7:5, 6:4, 13:15

Sam Querrey - Novak Djokovič 5:7, 7:6 (4), 1:6, 0:6 za 155 minút

Kanada - Taliansko 2:1 po druhom dni

Vasek Pospisil - Andreas Seppi 7:5, 6:4, 4:6, 3:6, 3:6

Milos Raonic - Fabio Fognini 6:4, 7:6 (4), 7:5

Daniel Nestor, Pospisil - Daniele Bracciali, Fognini 6:3, 6:4, 3:6, 3:6, 15:13