Športové výsledky (13. 4. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL - viac v článku:

Calgary - Phoenix 3:2 pp

New Jersey - Ottawa 0:2

Columbus - St. Louis 4:1 (za domácich GÁBORÍK 1+0)

Nashville - Dallas 2:5

Chicago - Detroit 3:2 pp a sn


NBA - viac v článku:

Toronto - Chicago 97:88

Washington - Philadelphia 86:97

Indiana - Brooklyn 109:117

Atlanta - Milwaukee 109:104

Miami - Boston 109:101

Detroit - Charlotte 113:93

Cleveland - NY Knicks 91:101

New Orleans - LA Clippers 93:96

Houston - Memphis 78:82

LA Lakers - Golden State 118:116

Portland - Oklahoma 90:106

Utah - Minnesota 107:100

San Antonio - Sacramento 108:101

Dallas - Denver 108:105 pp


Futbal:

26. kolo Corgoň ligy - viac v článku:

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

Rozhodoval: Samotný, ŽK: Vyskočil, Grabež, Janečka - Gorosito, Kladrubský, 7011 divákov.

MFK Košice - AS Trenčín 0:0

Rozhodoval: Horváth, ŽK: Mazan, Alves de Oliveira, Štefánik (všetci traja Trenčín), 2752 divákov.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 13. Jakovlev, 61. L. Hruška, 79. J. Novák - 48. Ďubek, bez kariet, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Petríček, 1350 divákov

Dukla B. Bystrica - ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Adámik. Rozhodca Vnuk, ŽK: Pančík - Bernáth, Mészáros, 1170 divákov.

MŠK Žilina - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 86. Blackburn. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Nunes, Majtán, Angelovič - Ďurica, ČK: 35. Nunes (Žilina) po druhej ŽK, 1862 divákov.

33. kolo Premier league - viac v článku:

Arsenal Londýn - Norwich City 3:1 (0:0)

Góly: 85. Arteta (z 11 m), 88. Bassong (vlastný), 90. Podolski - 56. Turner

Aston Villa - FC Fulham 1:1 (0:0)

Góly: 55. N'Zogbia - 66. Delph (vlastný)

FC Everton - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)

Góly: 40. Gibson, 56. Anichebe

/za domácich J. Mucha iba na lavičke náhradníkov/

FC Reading - FC Liverpool 0:0 (0:0)

/za hostí M. Škrtel iba na lavičke náhradníkov/

FC Southampton - West Ham United 1:1 (0:0)

Góly: 59. Ramirez - 66. Carroll

29. kolo I. bundesligy - viac v článku:

Bayern Mníchov - 1. FC Norimberg 4:0 (3:0)

Góly: 5. Boateng, 17. Gomez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri, 71.000 divákov.

/za hostí R. Mak nefiguroval na súpiske/

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Góly: 2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovic, 70. Latka (vlastný), 54.000 divákov.

Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)

Góly: 71. Prib - 12. a 45. Gotze, 15. a 33. Gundogan, 29. Blaszczykowski, 81. Lewandowski, 18.000 divákov.

FSV Mainz 05 - Hamburg SV 1:2 (0:0)

Góly: 86. Parker - 61. a 81. Son, 34.000 divákov.

/za domácich R. Zabavník nefiguroval na súpiske/

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (1:1)

Góly: 13. Arnold, 86. Naldo - 35. Salihovic (z 11 m), 63. Beck, 25.000 divákov.

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Góly: 71. Pukki, 87. Raffael (z 11 m) - 39. Rolfes, 58. Kiessling, ČK: 86. Toprak (Bayer), 61.619 divákov.

31. kolo Primera División - viac v článku:

Real Valladolid - FC Getafe 2:1 (0:1)

Góly: 68. Oscar, 73. Guerra - 45. Alcacer, ČK: 76. Alexis (Getafe), 15.000 divákov.

UD Levante - Deportivo La Coruňa 0:4 (0:3)

Góly: 12. valeron, 20. Pizzi, 28. Oliveira, 90.+1 Gama, 16.000 divákov.

Espanyol Barcelona - FC Valencia 3:3 (1:0)

Góly: 45. Wakaso, 82. Verdu, 90.+3 Garcia - 53. Canales, 87. Jonas, 90.+1 Soldado, ČK: 90.+2 Rodriguez (Espanyol), 19.000 divákov.

Malaga - Osasuna 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Baptista, 27.000 divákov

32. kolo talianskej Serie A - viac v článku:

Delfino Pescara - AC Siena 2:3 (0:2)

Góly: 52. Celik, 59. Togni - 14. Angelo, 33. Zanon (vlastný), 86. Emeghara

/za domácich V. Weiss ml. nefiguroval na súpiske/

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 0:2 (0:0)

Góly: 61. Pizarro (z 11 m), 72. Larrondo, ČK: 90. Denis (Atalanta)

32. kolo francúzskej Ligue 1 - viac v článku:

ES Troyes AC - Paríž St. Germain 0:1 (0:0)

Gól: 65. Matuidi, 13.000 divákov.

Ajaccio - Nancy 1:1 (1:1)

Góly: 8. Mostefa - 5. Aloo Efoulou, 6500 divákov.

Girondins Bordeaux - HSC Montpellier 4:2 (3:1)

Góly: 11. Sane, 24. Diabate, 26. Plašil, 54. Saivet - 45. Cabella, 90.+1 Stambouli, 20.000 divákov.

Stade Brest - Stade de Reims 0:2 (0:1)

Góly: 28. Fauvergue, 77. Diego, 12.000 divákov.

Evian TG - Stade Rennes 4:2 (2:1)

Góly: 2. Kana Biyik (vlastný), 34. Berigaud, 79. Ninkovič, 83. Sagbo - 22. Feret, 69. Boye, 10.000 divákov.

FC Lorient - Bastia 4:1 (1:0)

Góly: 45. Jouffre, 55. Corgnet, 75. a 83. Aliadiere - 59. Modeste, 15.000 divákov.

23. kolo českej ligy - viac v článku:

Dukla Praha - Baumit Jablonec 5:1 (1:1)

Góly: 36. a 79. Albiach Roger, 53. Malý (z 11 m), 85. Pospěch 24. Loučka, ČK: 53. Rossi Silva (Jablonec), 2193 divákov.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Góly: 13. Litsingi, 36. Matula, 48. Mahmutovič (z 11 m), 71. Jindráček, 3115 divákov.

/za domácich L. Janič od 74. min - za hostí J. Machovec celý zápas/

1. FK Příbram - Jihlava 2:2 (1:2)

Góly: 18. Trapp, 54. Tarczal 15. KARLÍK, 44. Masopust, 2500 divákov.

/za domácich T. Hájovský celý zápas, R. Valenta od 67. min - za hostí K. Karlík celý zápas a gól, I. Obert a K. Šimonek celý zápas, P. Čvirik do 63. min/

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Gól: 51. Rybalka, 5116 divákov.

/za hostí D. Uškovič od 60. min a dostal ŽK/

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Góly: 19. Hubáček (vlastný), 27. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík, 19.410 divákov.

/za hostí K. Čontofalský odchytal celý zápas, M. Dobrotka, M. Čonka celý zápas, K. Kisel do 88. min, M. Juhar od 83. min, D. Škutka od 88. min/

29. kolo tureckej ligy:

Mersin Idmanyurdu - Bursaspor 0:1 /S. Šesták (Bursaspor) od 55. min./

Karabukspor - Galatasaray 0:1

9. kolo druhej fázy (Torneo Final) argentínskej Primera División:

Independiente - Unión Santa Fe 1:1

Argentinos Juniors - Atlético Rafaela 0:0

Brazílska liga - Campeonato Paulista:

Atletico Sorocaba - Oeste FC 1:0

Paulista FC - Ituano FC 2:3

Turnaj UEFA Development:

Slovensko "16" - Moldavsko "16" 2:1 (0:0)

Góly SR "16": 45. Mráz, 52. Tupta

24. kolo ruskej súťaže:

Lokomotiv Moskva - Zenit Petrohrad 0:1

Ján Ďurica (Lokomotiv) aj Tomáš Hubočan (Zenit) absolvovali celý duel. J. Ďurica dostal v 25. min žltú kartu.

Terek Groznyj - Kubaň Krasnodar 2:2

FK Krasnodar - Krídla Sovietov Samara 0:3

23. kolo maďarskej ligy:

Debrecín - FC Eger 3:0

Ferencváros - Siófok 4:2

MTK Hungária - Haladás Szombathely 0:1

Pécs - Pápa 2:0

22. kolo poľskej ligy:

GKS Belchatow - Ruch Chorzów 0:3

Polonia Varšava - Slask Vroclav 2:2 (za Poloniu M. Baran celý zápas plus ŽK - za Slask chytal M. Kelemen, v 48. min vlastný gól)

Visla Krakov - Legia Varšava 1:2 /za hostí D. Kuciak odchytal celý zápas/

29. kolo rakúskej ligy:

Admira Wacker Mödling - Wacker Innsbruck 4:3

Rapid Viedeň - Wiener Neustadt 2:0 (za hostí P.Hlinka celý zápas, 59. ŽK)

Mattersburg - Salzburg 1:2

WAC/St. Andra - Ried 1:3

30. kolo holandskej ligy:

Roda Kerkrade - Vitesse Arnheim 3:3

NAC Breda - NEC Nijmegen 2:0

Heracles Almelo - FC Groningen 0:2

ADO Den Haag - Twente Enschede 1:3

27. kolo švajčiarskej ligy:

FC Luzern - FC Lausanne-Sport 1:0

Servette Ženeva - FC St. Gallen 1:3

Belgická liga:

Skupina o titul - 3. kolo:

Genk - Lokeren 2:1

Skupina o účasť v Európskej lige UEFA 2013/2014 - 3. kolo:

Lierse - Gent 1:2

Charleroi - Waasland-Beveren 1:1

Kortrijk - Mons 3:0

Leuven - Mechelen 0:3

O záchranu - 3. kolo:

Beerschot - Cercle Bruggy 1:2


Hokej:

Prípravné zápasy - viac v článku:

Bielorusko - Slovensko 4:3

Góly: 17. Andrjuščenko (Šinkevič, Kovyršin), 19. Demkov (Kislij, Filičkin), 24. Andrjuščenko (Kislij), 49. Kulakov (Černook, Jefimenko) - 40. Ölvecký (Bartek), 44. Stümpel (Mezei), 56. Mihálik (Kukumberg).

Rozhodcovia: Proskurov, Nalivajko - Koleda, Goliak (všetci Biel.), vylúčení: 5:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Nórsko - Fínsko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Holos - 21. a 28. Haataja, 1. Viitaluoma, 14. Mäenpää, 46. Pihlström

Dánsko - Rusko 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Storm, 18. Poulsen, 64. Madsen - 1. Averin, 32. Dadonov

Nemecko - Česko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Müller - 23. Hertl, 29. Kašpar, 49. Pech

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov v Trnave - viac v článku:

Slovensko "20" - Rusko "20" 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Valjent (Horanský, Kolena) - 8. Chlopotov, 33. a 44. Barabanov, 40. Stulov, 57. Busarov

Vylúčení: 10:7 na 2. min, navyše: Kolena 10 min za hrubosť, Minárik 5+DKZ za hrubosť - Skladničenko 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Ľubuškin 10 min za hrubosť, Maslov 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, P. Stano - Šefčík, Návratek, 389 divákov

Česko "20" - Fínsko "20" 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 58. Nättinen

Tabuľka:

1. Rusko 3 3 0 0 0 13:5 9

2. Fínsko 3 2 0 0 1 8:6 6

3. Česko 3 1 0 0 2 6:6 3

4. Slovensko 3 0 0 0 3 4:14 0

3. zápas finále českej extraligy:

Plzeň - Zlín 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Hamrlík, 16. Kostourek, 31. Čech

/stav série: 1:2/

Švédska Elitserien - 1. zápas finále:

Skelleftea - Lulea 1:0 pp

/stav série: 1:0/

Finále play-off švajčiarskej NLA - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Fribourg-Gottéron - SC Bern 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) - stav série: 2:3

Turnaj A-skupiny I. divízie MS v hokeji žien - viac v článku:

Slovensko - Nórsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 17. Matejová (Kapustová), 22. Miháliková (Kapustová, Žitňanská), 52. Kapustová, 57. Miháliková

Vylúčené: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Eskolová (Švaj.) - Leetová (Est.), Štefková (ČR), 472 divákov

Lotyšsko - Dánsko 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Japonsko - Rakúsko 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Konečná tabuľka:

1. Japonsko 5 4 0 1 0 17:7 13 - postup do elitnej kategórie

2. Dánsko 5 3 1 0 1 15:9 11

3. Slovensko 5 3 0 0 2 15:10 9

4. Rakúsko 5 2 0 1 2 15:16 7

5. Nórsko 5 1 1 0 3 13:15 5

6. Lotyšsko 5 0 0 0 5 9:27 0 - zostup do B-skupiny I. divízie MS


Tenis:

Turnaj v Houstone:

Dvojhra - štvrťfinále:

Nicolás Almagro (Šp.-1) - Paolo Lorenzi (Tal.-7) 6:4, 6:4

Juan Monaco (Arg.-3) - Robby Ginepri (USA) 6:1, 6:2

John Isner (USA-5) - Ričardas Berankis (Litva) 6:3, 3:6, 6:3

Rhyne Williams (USA) - Rubén Ramírez-Hidalgo (Šp.) 7:6 (1), 1:6, 6:4

Semifinále:

Nicolas Almagro (1-Šp.) - Rhyne Williams (USA) 6:2, 6:1

Turnaj v Katoviciach:

Dvojhra - štvrťfinále:

Annika Becková (Nem.) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 7:6 (1), 6:0

Roberta Vinciová (2-Tal.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:1, 6:0

Petra Kvitová (1-ČR) - Petra Martičová (Chorv.) 6:3, 6:2

Alexandra Cadantuová (Rum.) - Šahar Peerová (Izr.) 5:7, 6:3, 6:3

Dvojhra - semifinále:

Roberta Vinciová (Tal.-2) - Annika Becková (Nem.) 6:1, 6:0

Petra Kvitová (ČR-1) - Alexandra Cadantová (Rum.) 6:0, 6:4

Turnaj ITF kategórie Futures v gréckom Heraklióne:

Dvojhra - semifinále:

Carlos Gomez-Herrera (Šp.) - Adrian Sikora (SR-6) 5:7, 6:1, 6:4

Štvorhra - semifinále:

José Checa-Calvo, Adrian Sikora (Šp./SR) - Ivan Arenas-Gualda, Andres Artunedo Martinavarr (Šp.-2) 7:5, 7:5

Turnaj ITF kategórie Futures v katarskej Dauhe:

Dvojhra - semifinále:

Marek Semjan (SR-4) - Matthieu Roy (Fr.) 6:1, 6:3

Dvojhra - finále:

Marek Semjan (SR-4) - Juki Bhambri (India-2) 3:6, 6:6 - skreč, Bhambri odstúpil

Turnaj ATP Challenger Tour Taroii Open de Tenis v brazílskom Itajaí:

Štvorhra - 1. kolo:

Pavol Červenák, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) - Steven Diez, Marc Giner (Kan./Šp.) 6:2, 6:3

Štvrťfinále:

James Duckworth, Pierre-Hugues Herbert (Austr./Fr.) - Pavol Červenák, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 6:3, 7:6 (1)

Dvojhra - štvrťfinále:

Jozef Kovalík (SR) - Nikola Mektič (Chor.) 4:6, 6:3, 6:2

Turnaj v Casablance - viac v článku:

Dvojhra - semifinále:

Kevin Anderson (2-JAR) - Martin KLIŽAN (3-SR) 2:6, 6:4, 6:2

Tommy Robredo (Šp.) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-1) 1:6, 6:3, 6:2

Štvorhra - semifinále:

Julian Knowle, Filip POLÁŠEK (1-Rak/SR) - Martin KLIŽAN, Igor ZELENAY (SR) 0:6, 6:3, 10:5


Stolný tenis:

Finále Ligy majstrov mužov 2012/2013 (odveta je na programe 26. 4. 2013):

Chartres ASTT (Fr.) - Fakel Gazproma Orenburg (Rus.) 1:3

Gao Ning - Vladimir Samsonov 3:1 (-3, 8, 5, 4)

Pär Gerell - Dimitrij Ovčarov 1:3 (7, -5, -7, -12)

Robert Gardos - Alexej Smirnov 1:3 (8, -12, -11, -7)

Gao Ning - Dimitrij Ovčarov 2:3 (11, -9, -9, 8, -8)


Futsal:

3. kolo nadstavbovej časti extraligy:

skupina o titul:

Aross Pinerola Bratislava RCS Košice 2:3 (1:2)

Góly: M. Zdráhal 2 Človečko, Serbin, Kyjovský

P.K.P. Košice Slov-Matic FOFO Bratislava 4:7 (1:1)

Góly: Fedák 2, Hernandez, Majoroš Féhervári 2, Kozár, Mikita, Haľko, Bahna, Bartošek

skupina o záchranu:

Slovanet Prešov FTVŠ UK Bratislava 4:5 (1:3)

Góly: Mihok 2, Eliaš, Biľ Filan 2, Hlina, A. Zdráhal, Horňák

MFsK Nitra Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 3:3 (0:1)

Góly: Snop 2, Peciar Bernáth 2, Uher


Motorizmus:

F1 - viac v článku:

Kvalifikácia Veľkej ceny Číny formuly 1:

1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:34,484 min, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault 1:34,761, 3. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari 1:34,788, 4. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:34,861, 5. Felipe Massa (Braz.) Ferrari 1:34,933, 6. Romain Grosjean (Fr.) Lotus 1:35,364, 7. Daniel Ricciardo (Aus.) Toro Rosso 1:35,998, 8. Jenson Button (V. Brit.) McLaren 2:05,673, 9. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault, 10. Nico Hulkenberg (Nem.) Sauber - obaja bez času v 3. kole kvalifikácie

Portugalská rely:

Výsledky po 2. etape: 1. Sébastien Ogier, Julien Ingrassia (Fr./VW Polo R) 2:36:55,1 hod., 2. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (Fín./VW Polo R) +34,8 s, 3. Mikko Hirvonen, Jarmo Lethinen (Fín./Citroen DS3) +1:08,5 min, 4. Jevgenij Novikov, Ilka Minor (Rus.-Rak./Ford Fiesta RS) +4:23,9


Krasokorčuľovanie:

ISU World Team Trophy v Tokiu:

Ženy: 1. Akiko Suzukiová (Jap.) 199,58 b., 2. Ashley Wagnerová 188,60, 3. Gracie Goldová (obe USA) 188,03, 4. Adelina Sotnikovová (Rus.) 183,10

Športové dvojice: 1. Tatiana Volosožarová, Maxim Trankov (Rus.) 210,47 b., 2. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 191,15, 3. Cheng Peng, Hao Zhang (Čína) 174,40

Poradie tímov: 1. USA 57 b., 2. Kanada 51, 3. Japonsko 49


Vodné pólo:

Zápasy 1. turnaja nadstavbovej časti:

KVP NCHZ Nováky - ČH Hornets Košice 7:10 (1:1, 2:4, 0:4, 4:1)

Najviac gólov: Bielik 3 - Ďurík 4, K. Bačo 3

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 8:9 (3:2, 2:4, 2:2, 1:1)

Najviac gólov: Brezina 3, Plvan 2 - Palaščák 3, Nižný a Kašper po 2

Slávia UK Bratislava - KVP NCHZ Nováky 11:10 (3:1, 4:3, 3:2, 1:4)

Najviac gólov: Lisák, Nedbal a Gyurcsi po 3 - Bielik a Stehlík po 3

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice 7:13 (1:1, 2:2, 1:5, 3:5)

Najviac gólov: Kolárik 3, Veszelits a Kašper po 2 - Ďurík 6, Zareva 2

Tabuľka:

1. ČH Hornets Košice 2 2 0 0 23:14 4

2. Slávia UK Bratislava 2 1 0 1 19:19 2

3. Modrí Draci Košice 2 1 0 1 16:21 2

4. NCHZ Nováky 2 0 0 2 17:21 0


Golf:

Výsledky US Masters po 2. kole - viac v článku:

/Dotácia turnaja 8 mil. USD, PAR: 72/

1. Jason Day (Austr.) 138 (70+68), 2. Marc Leishman (Austr.) 139 (66+73) a Fred Couples (USA) 139 (68+71), 4. Jim Furyk (USA) 140 (69+71), Angel Cabrera (Arg.) 140 (71+69) a Brandt Snedeker (USA) 140 (70+70), 7. Tiger Woods (USA) 141 (70+71)


Vzpieranie:

Majstrovstvá Európy:

Muži - do 94 kg, dvojboj: 1. Intigam Zairov (Azerb.) 396 (180+216), 2. Rinat Kirejev (Rus.) 389 (173+216), 3. Zygimantas Stanulis (Lit.) 372 (172+200).

Trh: 1. Zairov 180, 2. Kirejev 173, 3. Stanulis 172.

Nadhod: 1. Zairov 216, 2. Kirejev 216, 3. Makarenko (Biel.) 200.

Muži - do 105 kg, dvojboj: 1. David Bedžaňan (Rus.) 411 (181+230), 2. Maxim Šejko (Rus.) 404 (184+220), 3. Davit Gogia (Gruz.) 401 (183+218),... 11. Matej Kováč (SR) 355 (160+195).

Trh: 1. Šejko 184, 2. Gogia 183, 3. Bedžaňan 181... 12. Kováč 160.

Nadhod: 1. Bedžaňan 230, 2. Plesnieks (Lot.) 222, 3. Šejko 220,... 11. Kováč 195.

Ženy - do 75 kg, dvojboj: 1. Nadežda Jevsťuchinová (Rus.) 278 (123+155), 2. Lidia Valentinová (Šp.) 255 (120+135), 3. Anastasia Romanovová (Rus.) 245 (110+135),... 8. Lucia Trojčáková (SR) 200 (90+110).

Trh: 1. Jevsťuchinová 123, 2. Valentinová 120, 3. Romanovová 110,... 9. Trojčáková 90.

Nadhod: 1. Jevsťuchinová 155, 2. Romanovová 135, 3. Valentinová 135,... 8. Trojčáková 110.

MS mládeže:

Muži do 94 kg - dvojboj: 1. Milad Rashidi Doliskani (Irán) 339 kg (160 kg trh + 179 kg nadhod), 2. Nikita Soloviev (Rus.) 335 (156+179), 3. Amir Hossein Fazli Kosalari (Irán) 328 (150+178)

Muži nad 94 kg - dvojboj: 1. Simon Martirosian (Arm.) 365 (165+200), 2. Alireza Soleymani (Irán) 358 (166+192), 3. Selimchan Abubakarov (Kaz.) 351 (160+191)

Ženy do 69 kg - dvojboj: 1. Neisi Patricia Dajomesová-Barrerová (Ekv.) 206 (93+113), 2. Florina-Sorina Hulpanová (Rum.) 201 (88+113), 3. Kchung Tung-jing (Čína) 201 (90+111)

Ženy nad 69 kg - dvojboj: 1. Nadežda Nogajová (Kaz.) 241 (111+130), 2. Iryna Dechová (Ukr.) 232 (111+121), 3. Wang Si-jing (Čína) 212 (91+118)


Hádzaná:

Play off skupiny o 5.-8. miesto interligy WHIL:

HC Zlín - TJ Sokol Písek 34:35 (19:17)

Najviac gólov: Sobieská 11, Š. Marčíková 6, Šviráková 5 - Vyhnalová 9, Borovská 8, Sukdoláková 6. Rozhodovali: Bečička a Horák, vylúčené: 4:2, 7 m hody: 0/0 - 6/5, 95 divákov.

/stav série: 0:1/

Národné play-off o majstra SR - semifinále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 39:15 (18:9) - stav série 1:0

Najviac gólov: Horňáková 8, Rebičová 7, Tregubovová 7/1 - Polláková 6/1, Štetáková 4

Pok. hody: 2/1 - 8/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 700 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 30:23 (15:11) - stav série: 1:0

Najviac gólov: Veselková 5/3, Szarková 5/2, Porubská 4 - Michnová 10/4, Kostelná a Kankulová po 3

Pok. hody: 8/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Budzák a Varga, 650 divákov

29. kola hádzanárskej extraligy mužov:

HK Topoľčany - Tatran Prešov 33:38 (12:18)

Najviac gólov: Cigáň 10/4, Valent 8, Ivanicja 5 - T. Urban 10/1, Antl 7/1, Rábek 6

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčení: 4 - 8, rozhodovali: Macko a Volentics, 620 divákov

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 29:30 (15:17)

Najviac gólov: Zdráhala 14/8, Adamčík a Kostelanský po 3 - P. Hruščák 13/2, Gamrát 9, Kučer 3

Pok. hody: 9/8 - 2/2, vylúčení: 5 - 10, ČK: Gamrát a Géci (obaja Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 720 divákov

1. MHK Košice - Slovan Modra 26:23 (12:9)

Najviac gólov: Müller 6, Boris 5, Hriňák a Ľoch po 4, Hricišon 4/1 - Michal Fázik 7, Tschur 4/1

Pok. hody: 5/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 120 divákov


Volejbal:

Finále play-off extraligy mužov - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:2 (25, -18, -27, 17, 8)

142 min, rozhodovali: Höger, Drobňák, 1200 divákov

Semifinále play-off extraligy mužov v skupine o 5. - 8. miesto - druhý zápas (hralo sa na dve stretnutia):

VK Ekonóm SPU Nitra - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (31, 20, 22) - prvý zápas 3:0 - Nitra bude hrať o konečné 5. miesto, Stará Ľubovňa o 7. miesto

88 min, rozhodovali: Pivarček, M. Kováčik, 100 divákov

O 3. miesto (hrá sa na 3 víťazstvá):

Legend Watches Slávia Svidník - Spartak VKP Myjava 1:3 (-18, 21, -22, -17) - stav série 0:1

94 min, rozhodovali: Servický, Tiňo, 300 divákov

Výsledok finále extraligy žien (hrá sa na 3 víťazstvá):

VK Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 1:3 (-14, -19, 16, -22) - stav série: 2:1

107 min, rozhodovali: M. Sarka, Juráček, 700 divákov

o 5. miesto - odvetný zápas (hralo sa na 2 zápasy):

VISTA real Pezinok - KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (-22, -25, 13, -21) - konečný stav série: 0:2 - Kežmarok obsadil 5. miesto, Pezinok skončil šiesty

102 min, rozhodovali: Gerboc, Sloboda, 150 divákov

o 7. miesto - odvetný zápas (hralo sa na 2 zápasy):

VK Spišská Nová Ves - COP Nitra 3:2 (28, -22, 23, -22, 9) - prvý zápas 0:3, zlatý set 14:16 - COP Nitra obsadila konečné 7. miesto, Spišská Nová Ves skončila ôsma

163 min, rozhodovali: Hnát, Malík, 300 divákov

Turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige žien:

MŠK Žiar nad Hronom - VK TASK Martin 3:1 (-20, 20, 23, 23)

VK Slovan Rimavská Sobota - VC UJS Komárno 0:3 (-16, -15, -17)

VC UJS Komárno - VK TASK Martin 3:0 (21, 22, 21)

VK Slovan Rimavská Sobota - MŠK Žiar nad Hronom 1:3 (-18, -17, 23, -9)

Tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale žien v Komárne:

1. MŠK Žiar nad Hronom 5 5 0 15:3 15 - už istý postup

2. VC UJS Komárno 5 4 1 12:3 12 - už istý postup

----------------------------------------------------------------------------------------------

3. VK TASK Martin 5 1 4 5:13 3

4. VK Slovan Rimavská Sobota 5 0 5 2:15 0

Druhý turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige mužov:

VK Spartak Komárno - TJ Stavbár Prievidza 3:2 (18, -21, -19, 19, 13)

VO AC UNIZA Žilina - VK Slávia Sobrance 0:3 (-20, -20, -16)

VO AC UNIZA Žilina - TJ Stavbár Prievidza 0:3 (-17, -20, -20)

VK Spartak Komárno - VK Slávia Sobrance 3:0 (21, 23, 19)

Tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale mužov v Prievidzi:

1. TJ Stavbár Prievidza 5 4 1 14:5 13 - už istý postup

2. VK Spartak Komárno 5 3 2 10:10 7

-------------------------------------------------------------------------

3. VK Slávia Sobrance 5 2 3 9:9 7

4. VO AC UNIZA Žilina 5 1 4 3:12 3


Atletika:

81. ročník chodeckých pretekov v Poděbradoch:

Muži (20 km): 1. Eider Arévalo (Kol.) 1:19:45 h, 2. Erik Tysse (Nór.) 1:19:51, 3. Matej Tóth (SR) 1:20:14 - osobný rekord a A-limit na MS,… zatiaľ neoficiálne: Anton Kučmín 1:23:45 - A-limit na MS, Dušan Majdán (obaja SR) 1:25:57 - osobný rekord a B-limit na MS (umiestenia nie sú známe).

Družstvá: 1. Taliansko 6, 2. Slovensko 7, 3. Švédsko 10, 4. Maďarsko 23, 5. Ukrajina 24, 6. Litva 25, 7. Česko 26.

Ženy (20 km): 1. Monica Equihuaová (Mex.) 1:31:55 h, 2. Lucie Pelantová (ČR) 1:32:08, 3. Antonella Palmisanová (Tal.) 1:32:36,... zatiaľ neoficiálne: 7. Mária Czaková 1:36:30 - B-limit na MS (A-limit už má), 8. Mária Gáliková (obe SR) 1:36:50 - B-limit na MS.

Družstvá: 1. Česko 4, 2. Taliansko 6, 3. Slovensko 12, 4. Ukrajina 19, 5. Litva 22, 6. Švajčiarsko 23, 7. Maďarsko 29.

Juniori (10 km): 1. Vito Minei (Tal.) 41:25,... zatiaľ neoficiálne: 4. Miroslav Úradník 43:12 - A-limit na MEJ, 6. Andrej Dolinský (obaja SR) 44:27 - limit EA na MEJ.

Družstvá: 1. Taliansko 4, 2. Litva 9, 3. Slovensko 12, 4. Maďarsko 16, 5. Česko 21.

Juniorky (10 km): 1. Anne Clementeová (Tal.) 47:52.

Družstvá: 1. Taliansko 4, 2. Litva 6, 3. Maďarsko 14, 4. Česko 18, 5. Slovensko 21.

Dorastenci (5 km): 1. Michal Morvay (SR) 21:48.

Dorastenky (5 km): 1. Stella Noemiová (Tal..) 22:32, 2. Radoslava Pilarová 24:33 - B limit SAZ na MS "17", 3. Nikoleta Abbatantuono (obe SR) 24:49 - B limit SAZ na MS "17".


Orientačný beh:

6. ročník Stredoeurópskych jarných pretekov v orientačnom behu v šprinte:

Kategória Elite - muži (4,2 km, prevýšenie 140 m, 24 kontrolných stanovíšť): 1. Jan Procházka 23:40 min, 2. Miloš Nykodým (obaja ČR) +1:23 min, 3. Christian Wartbichler (Rak.) + 1:31, 4. Michal Krajčík (SR-Akademik TU Košice) + 1:35, 9. Pavol Bukovác (SR-Farmaceut Bratislava) + 2:19

ženy (3,5 km, 115 m, 20 KS): 1. Elisa Elstnerová (Rak.) 25:48 min, 2. Karolina Sundebergová (Fín.) + 16 s, 3. Ursula Kadanová (Rak.) + 24 s, ... 12. Jana Macinská (SR-Akademik TU Košice) + 2:36 min, 21. Marta Prékopová (SR-Farmaceut Bratislava) + 5:21 min.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  4. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  6. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  8. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom?
  9. Jarné prázdniny pri mori?
  10. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta
  1. Paneurópska vysoká škola otvára špecializované kurzy IT
  2. Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League na Fakulte informatiky PEVŠ
  3. S profesorom Michalom Miovským o prevencii závislostí
  4. Poslanci nevzdávajú boj proti herniam, chcú prísnu reguláciu
  5. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  6. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017
  7. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  8. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  9. Dokázali by ste nakúpiť so zavretými očami?
  10. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  1. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 10 815
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 7 071
  3. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 6 271
  4. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 6 155
  5. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 6 070
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 5 701
  7. Ceny bytov vo veľkých mestách prekonali historický rekord 5 166
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 4 736
  9. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 4 529
  10. Jarné prázdniny pri mori? 2 940

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

DOMOV

Profily, ktoré posielali sexuálne správy vymazali. Pribúdajú ďalšie

Polícia preveruje obťažovanie na pokeci.

KOMENTÁRE

Čo sa stane, keď krajinu ovládnu svorky pedofilov

Nezvládame chrániť ani deti, nieto sa ešte nachystať na zložitejšie výzvy.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

Neprehliadnite tiež

ONLINE: Cibulková vyhrala druhý set, remizuje s Makarovovou

Zápas druhého kola na turnaji v Dubaji je na programe v utorok.

Hrali proti Arsenalu a náhradný brankár šiel cez polčas na pivo

Sutton, klub z piatej ligy, potrápil v osemfinále FA Cupu slávny Arsenal.

Monacký futbal platí ruský boháč, ktorý si kúpil vilu od Trumpa

Za vzostupom AS Monako je ruský lekár a oligarcha Dmitrij Rybolovlev. Klub z kniežatstva čelí v Lige majstrov Manchestru City.

Ďurica: Mám poškodený bočný väz, asi mesiac si od futbalu oddýchnem

Skúsený obranca, Ján Ďurica, nedohral pondelňajší zápas 21. kola tureckej ligy, v ktorom jeho Trabzonspor remizoval doma s Alanyasporom 0:0.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop