Športové výsledky (13. 4. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL - viac v článku:

Calgary - Phoenix 3:2 pp

New Jersey - Ottawa 0:2

Columbus - St. Louis 4:1 (za domácich GÁBORÍK 1+0)

Nashville - Dallas 2:5

Chicago - Detroit 3:2 pp a sn


NBA - viac v článku:

Toronto - Chicago 97:88

Washington - Philadelphia 86:97

Indiana - Brooklyn 109:117

Atlanta - Milwaukee 109:104

Miami - Boston 109:101

Detroit - Charlotte 113:93

Cleveland - NY Knicks 91:101

New Orleans - LA Clippers 93:96

Houston - Memphis 78:82

LA Lakers - Golden State 118:116

Portland - Oklahoma 90:106

Utah - Minnesota 107:100

San Antonio - Sacramento 108:101

Dallas - Denver 108:105 pp


Futbal:

26. kolo Corgoň ligy - viac v článku:

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

Rozhodoval: Samotný, ŽK: Vyskočil, Grabež, Janečka - Gorosito, Kladrubský, 7011 divákov.

MFK Košice - AS Trenčín 0:0

Rozhodoval: Horváth, ŽK: Mazan, Alves de Oliveira, Štefánik (všetci traja Trenčín), 2752 divákov.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 13. Jakovlev, 61. L. Hruška, 79. J. Novák - 48. Ďubek, bez kariet, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Petríček, 1350 divákov

Dukla B. Bystrica - ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Adámik. Rozhodca Vnuk, ŽK: Pančík - Bernáth, Mészáros, 1170 divákov.

MŠK Žilina - FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 86. Blackburn. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Nunes, Majtán, Angelovič - Ďurica, ČK: 35. Nunes (Žilina) po druhej ŽK, 1862 divákov.

33. kolo Premier league - viac v článku:

Arsenal Londýn - Norwich City 3:1 (0:0)

Góly: 85. Arteta (z 11 m), 88. Bassong (vlastný), 90. Podolski - 56. Turner

Aston Villa - FC Fulham 1:1 (0:0)

Góly: 55. N'Zogbia - 66. Delph (vlastný)

FC Everton - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)

Góly: 40. Gibson, 56. Anichebe

/za domácich J. Mucha iba na lavičke náhradníkov/

FC Reading - FC Liverpool 0:0 (0:0)

/za hostí M. Škrtel iba na lavičke náhradníkov/

FC Southampton - West Ham United 1:1 (0:0)

Góly: 59. Ramirez - 66. Carroll

29. kolo I. bundesligy - viac v článku:

Bayern Mníchov - 1. FC Norimberg 4:0 (3:0)

Góly: 5. Boateng, 17. Gomez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri, 71.000 divákov.

/za hostí R. Mak nefiguroval na súpiske/

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Góly: 2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovic, 70. Latka (vlastný), 54.000 divákov.

Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)

Góly: 71. Prib - 12. a 45. Gotze, 15. a 33. Gundogan, 29. Blaszczykowski, 81. Lewandowski, 18.000 divákov.

FSV Mainz 05 - Hamburg SV 1:2 (0:0)

Góly: 86. Parker - 61. a 81. Son, 34.000 divákov.

/za domácich R. Zabavník nefiguroval na súpiske/

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (1:1)

Góly: 13. Arnold, 86. Naldo - 35. Salihovic (z 11 m), 63. Beck, 25.000 divákov.

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Góly: 71. Pukki, 87. Raffael (z 11 m) - 39. Rolfes, 58. Kiessling, ČK: 86. Toprak (Bayer), 61.619 divákov.

31. kolo Primera División - viac v článku:

Real Valladolid - FC Getafe 2:1 (0:1)

Góly: 68. Oscar, 73. Guerra - 45. Alcacer, ČK: 76. Alexis (Getafe), 15.000 divákov.

UD Levante - Deportivo La Coruňa 0:4 (0:3)

Góly: 12. valeron, 20. Pizzi, 28. Oliveira, 90.+1 Gama, 16.000 divákov.

Espanyol Barcelona - FC Valencia 3:3 (1:0)

Góly: 45. Wakaso, 82. Verdu, 90.+3 Garcia - 53. Canales, 87. Jonas, 90.+1 Soldado, ČK: 90.+2 Rodriguez (Espanyol), 19.000 divákov.

Malaga - Osasuna 1:0 (0:0)

Gól: 90.+3 Baptista, 27.000 divákov

32. kolo talianskej Serie A - viac v článku:

Delfino Pescara - AC Siena 2:3 (0:2)

Góly: 52. Celik, 59. Togni - 14. Angelo, 33. Zanon (vlastný), 86. Emeghara

/za domácich V. Weiss ml. nefiguroval na súpiske/

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 0:2 (0:0)

Góly: 61. Pizarro (z 11 m), 72. Larrondo, ČK: 90. Denis (Atalanta)

32. kolo francúzskej Ligue 1 - viac v článku:

ES Troyes AC - Paríž St. Germain 0:1 (0:0)

Gól: 65. Matuidi, 13.000 divákov.

Ajaccio - Nancy 1:1 (1:1)

Góly: 8. Mostefa - 5. Aloo Efoulou, 6500 divákov.

Girondins Bordeaux - HSC Montpellier 4:2 (3:1)

Góly: 11. Sane, 24. Diabate, 26. Plašil, 54. Saivet - 45. Cabella, 90.+1 Stambouli, 20.000 divákov.

Stade Brest - Stade de Reims 0:2 (0:1)

Góly: 28. Fauvergue, 77. Diego, 12.000 divákov.

Evian TG - Stade Rennes 4:2 (2:1)

Góly: 2. Kana Biyik (vlastný), 34. Berigaud, 79. Ninkovič, 83. Sagbo - 22. Feret, 69. Boye, 10.000 divákov.

FC Lorient - Bastia 4:1 (1:0)

Góly: 45. Jouffre, 55. Corgnet, 75. a 83. Aliadiere - 59. Modeste, 15.000 divákov.

23. kolo českej ligy - viac v článku:

Dukla Praha - Baumit Jablonec 5:1 (1:1)

Góly: 36. a 79. Albiach Roger, 53. Malý (z 11 m), 85. Pospěch 24. Loučka, ČK: 53. Rossi Silva (Jablonec), 2193 divákov.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Góly: 13. Litsingi, 36. Matula, 48. Mahmutovič (z 11 m), 71. Jindráček, 3115 divákov.

/za domácich L. Janič od 74. min - za hostí J. Machovec celý zápas/

1. FK Příbram - Jihlava 2:2 (1:2)

Góly: 18. Trapp, 54. Tarczal 15. KARLÍK, 44. Masopust, 2500 divákov.

/za domácich T. Hájovský celý zápas, R. Valenta od 67. min - za hostí K. Karlík celý zápas a gól, I. Obert a K. Šimonek celý zápas, P. Čvirik do 63. min/

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Gól: 51. Rybalka, 5116 divákov.

/za hostí D. Uškovič od 60. min a dostal ŽK/

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Góly: 19. Hubáček (vlastný), 27. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík, 19.410 divákov.

/za hostí K. Čontofalský odchytal celý zápas, M. Dobrotka, M. Čonka celý zápas, K. Kisel do 88. min, M. Juhar od 83. min, D. Škutka od 88. min/

29. kolo tureckej ligy:

Mersin Idmanyurdu - Bursaspor 0:1 /S. Šesták (Bursaspor) od 55. min./

Karabukspor - Galatasaray 0:1

9. kolo druhej fázy (Torneo Final) argentínskej Primera División:

Independiente - Unión Santa Fe 1:1

Argentinos Juniors - Atlético Rafaela 0:0

Brazílska liga - Campeonato Paulista:

Atletico Sorocaba - Oeste FC 1:0

Paulista FC - Ituano FC 2:3

Turnaj UEFA Development:

Slovensko "16" - Moldavsko "16" 2:1 (0:0)

Góly SR "16": 45. Mráz, 52. Tupta

24. kolo ruskej súťaže:

Lokomotiv Moskva - Zenit Petrohrad 0:1

Ján Ďurica (Lokomotiv) aj Tomáš Hubočan (Zenit) absolvovali celý duel. J. Ďurica dostal v 25. min žltú kartu.

Terek Groznyj - Kubaň Krasnodar 2:2

FK Krasnodar - Krídla Sovietov Samara 0:3

23. kolo maďarskej ligy:

Debrecín - FC Eger 3:0

Ferencváros - Siófok 4:2

MTK Hungária - Haladás Szombathely 0:1

Pécs - Pápa 2:0

22. kolo poľskej ligy:

GKS Belchatow - Ruch Chorzów 0:3

Polonia Varšava - Slask Vroclav 2:2 (za Poloniu M. Baran celý zápas plus ŽK - za Slask chytal M. Kelemen, v 48. min vlastný gól)

Visla Krakov - Legia Varšava 1:2 /za hostí D. Kuciak odchytal celý zápas/

29. kolo rakúskej ligy:

Admira Wacker Mödling - Wacker Innsbruck 4:3

Rapid Viedeň - Wiener Neustadt 2:0 (za hostí P.Hlinka celý zápas, 59. ŽK)

Mattersburg - Salzburg 1:2

WAC/St. Andra - Ried 1:3

30. kolo holandskej ligy:

Roda Kerkrade - Vitesse Arnheim 3:3

NAC Breda - NEC Nijmegen 2:0

Heracles Almelo - FC Groningen 0:2

ADO Den Haag - Twente Enschede 1:3

27. kolo švajčiarskej ligy:

FC Luzern - FC Lausanne-Sport 1:0

Servette Ženeva - FC St. Gallen 1:3

Belgická liga:

Skupina o titul - 3. kolo:

Genk - Lokeren 2:1

Skupina o účasť v Európskej lige UEFA 2013/2014 - 3. kolo:

Lierse - Gent 1:2

Charleroi - Waasland-Beveren 1:1

Kortrijk - Mons 3:0

Leuven - Mechelen 0:3

O záchranu - 3. kolo:

Beerschot - Cercle Bruggy 1:2


Hokej:

Prípravné zápasy - viac v článku:

Bielorusko - Slovensko 4:3

Góly: 17. Andrjuščenko (Šinkevič, Kovyršin), 19. Demkov (Kislij, Filičkin), 24. Andrjuščenko (Kislij), 49. Kulakov (Černook, Jefimenko) - 40. Ölvecký (Bartek), 44. Stümpel (Mezei), 56. Mihálik (Kukumberg).

Rozhodcovia: Proskurov, Nalivajko - Koleda, Goliak (všetci Biel.), vylúčení: 5:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Nórsko - Fínsko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Holos - 21. a 28. Haataja, 1. Viitaluoma, 14. Mäenpää, 46. Pihlström

Dánsko - Rusko 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Storm, 18. Poulsen, 64. Madsen - 1. Averin, 32. Dadonov

Nemecko - Česko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Müller - 23. Hertl, 29. Kašpar, 49. Pech

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov v Trnave - viac v článku:

Slovensko "20" - Rusko "20" 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Valjent (Horanský, Kolena) - 8. Chlopotov, 33. a 44. Barabanov, 40. Stulov, 57. Busarov

Vylúčení: 10:7 na 2. min, navyše: Kolena 10 min za hrubosť, Minárik 5+DKZ za hrubosť - Skladničenko 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Ľubuškin 10 min za hrubosť, Maslov 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, P. Stano - Šefčík, Návratek, 389 divákov

Česko "20" - Fínsko "20" 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 58. Nättinen

Tabuľka:

1. Rusko 3 3 0 0 0 13:5 9

2. Fínsko 3 2 0 0 1 8:6 6

3. Česko 3 1 0 0 2 6:6 3

4. Slovensko 3 0 0 0 3 4:14 0

3. zápas finále českej extraligy:

Plzeň - Zlín 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 14. Hamrlík, 16. Kostourek, 31. Čech

/stav série: 1:2/

Švédska Elitserien - 1. zápas finále:

Skelleftea - Lulea 1:0 pp

/stav série: 1:0/

Finále play-off švajčiarskej NLA - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Fribourg-Gottéron - SC Bern 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) - stav série: 2:3

Turnaj A-skupiny I. divízie MS v hokeji žien - viac v článku:

Slovensko - Nórsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 17. Matejová (Kapustová), 22. Miháliková (Kapustová, Žitňanská), 52. Kapustová, 57. Miháliková

Vylúčené: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Eskolová (Švaj.) - Leetová (Est.), Štefková (ČR), 472 divákov

Lotyšsko - Dánsko 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Japonsko - Rakúsko 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Konečná tabuľka:

1. Japonsko 5 4 0 1 0 17:7 13 - postup do elitnej kategórie

2. Dánsko 5 3 1 0 1 15:9 11

3. Slovensko 5 3 0 0 2 15:10 9

4. Rakúsko 5 2 0 1 2 15:16 7

5. Nórsko 5 1 1 0 3 13:15 5

6. Lotyšsko 5 0 0 0 5 9:27 0 - zostup do B-skupiny I. divízie MS


Tenis:

Turnaj v Houstone:

Dvojhra - štvrťfinále:

Nicolás Almagro (Šp.-1) - Paolo Lorenzi (Tal.-7) 6:4, 6:4

Juan Monaco (Arg.-3) - Robby Ginepri (USA) 6:1, 6:2

John Isner (USA-5) - Ričardas Berankis (Litva) 6:3, 3:6, 6:3

Rhyne Williams (USA) - Rubén Ramírez-Hidalgo (Šp.) 7:6 (1), 1:6, 6:4

Semifinále:

Nicolas Almagro (1-Šp.) - Rhyne Williams (USA) 6:2, 6:1

Turnaj v Katoviciach:

Dvojhra - štvrťfinále:

Annika Becková (Nem.) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 7:6 (1), 6:0

Roberta Vinciová (2-Tal.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:1, 6:0

Petra Kvitová (1-ČR) - Petra Martičová (Chorv.) 6:3, 6:2

Alexandra Cadantuová (Rum.) - Šahar Peerová (Izr.) 5:7, 6:3, 6:3

Dvojhra - semifinále:

Roberta Vinciová (Tal.-2) - Annika Becková (Nem.) 6:1, 6:0

Petra Kvitová (ČR-1) - Alexandra Cadantová (Rum.) 6:0, 6:4

Turnaj ITF kategórie Futures v gréckom Heraklióne:

Dvojhra - semifinále:

Carlos Gomez-Herrera (Šp.) - Adrian Sikora (SR-6) 5:7, 6:1, 6:4

Štvorhra - semifinále:

José Checa-Calvo, Adrian Sikora (Šp./SR) - Ivan Arenas-Gualda, Andres Artunedo Martinavarr (Šp.-2) 7:5, 7:5

Turnaj ITF kategórie Futures v katarskej Dauhe:

Dvojhra - semifinále:

Marek Semjan (SR-4) - Matthieu Roy (Fr.) 6:1, 6:3

Dvojhra - finále:

Marek Semjan (SR-4) - Juki Bhambri (India-2) 3:6, 6:6 - skreč, Bhambri odstúpil

Turnaj ATP Challenger Tour Taroii Open de Tenis v brazílskom Itajaí:

Štvorhra - 1. kolo:

Pavol Červenák, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) - Steven Diez, Marc Giner (Kan./Šp.) 6:2, 6:3

Štvrťfinále:

James Duckworth, Pierre-Hugues Herbert (Austr./Fr.) - Pavol Červenák, Hans Podlipnik-Castillo (SR/Čile) 6:3, 7:6 (1)

Dvojhra - štvrťfinále:

Jozef Kovalík (SR) - Nikola Mektič (Chor.) 4:6, 6:3, 6:2

Turnaj v Casablance - viac v článku:

Dvojhra - semifinále:

Kevin Anderson (2-JAR) - Martin KLIŽAN (3-SR) 2:6, 6:4, 6:2

Tommy Robredo (Šp.) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-1) 1:6, 6:3, 6:2

Štvorhra - semifinále:

Julian Knowle, Filip POLÁŠEK (1-Rak/SR) - Martin KLIŽAN, Igor ZELENAY (SR) 0:6, 6:3, 10:5


Stolný tenis:

Finále Ligy majstrov mužov 2012/2013 (odveta je na programe 26. 4. 2013):

Chartres ASTT (Fr.) - Fakel Gazproma Orenburg (Rus.) 1:3

Gao Ning - Vladimir Samsonov 3:1 (-3, 8, 5, 4)

Pär Gerell - Dimitrij Ovčarov 1:3 (7, -5, -7, -12)

Robert Gardos - Alexej Smirnov 1:3 (8, -12, -11, -7)

Gao Ning - Dimitrij Ovčarov 2:3 (11, -9, -9, 8, -8)


Futsal:

3. kolo nadstavbovej časti extraligy:

skupina o titul:

Aross Pinerola Bratislava RCS Košice 2:3 (1:2)

Góly: M. Zdráhal 2 Človečko, Serbin, Kyjovský

P.K.P. Košice Slov-Matic FOFO Bratislava 4:7 (1:1)

Góly: Fedák 2, Hernandez, Majoroš Féhervári 2, Kozár, Mikita, Haľko, Bahna, Bartošek

skupina o záchranu:

Slovanet Prešov FTVŠ UK Bratislava 4:5 (1:3)

Góly: Mihok 2, Eliaš, Biľ Filan 2, Hlina, A. Zdráhal, Horňák

MFsK Nitra Čekan Mekenroff 1897 Bratislava 3:3 (0:1)

Góly: Snop 2, Peciar Bernáth 2, Uher


Motorizmus:

F1 - viac v článku:

Kvalifikácia Veľkej ceny Číny formuly 1:

1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:34,484 min, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault 1:34,761, 3. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari 1:34,788, 4. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:34,861, 5. Felipe Massa (Braz.) Ferrari 1:34,933, 6. Romain Grosjean (Fr.) Lotus 1:35,364, 7. Daniel Ricciardo (Aus.) Toro Rosso 1:35,998, 8. Jenson Button (V. Brit.) McLaren 2:05,673, 9. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault, 10. Nico Hulkenberg (Nem.) Sauber - obaja bez času v 3. kole kvalifikácie

Portugalská rely:

Výsledky po 2. etape: 1. Sébastien Ogier, Julien Ingrassia (Fr./VW Polo R) 2:36:55,1 hod., 2. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (Fín./VW Polo R) +34,8 s, 3. Mikko Hirvonen, Jarmo Lethinen (Fín./Citroen DS3) +1:08,5 min, 4. Jevgenij Novikov, Ilka Minor (Rus.-Rak./Ford Fiesta RS) +4:23,9


Krasokorčuľovanie:

ISU World Team Trophy v Tokiu:

Ženy: 1. Akiko Suzukiová (Jap.) 199,58 b., 2. Ashley Wagnerová 188,60, 3. Gracie Goldová (obe USA) 188,03, 4. Adelina Sotnikovová (Rus.) 183,10

Športové dvojice: 1. Tatiana Volosožarová, Maxim Trankov (Rus.) 210,47 b., 2. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 191,15, 3. Cheng Peng, Hao Zhang (Čína) 174,40

Poradie tímov: 1. USA 57 b., 2. Kanada 51, 3. Japonsko 49


Vodné pólo:

Zápasy 1. turnaja nadstavbovej časti:

KVP NCHZ Nováky - ČH Hornets Košice 7:10 (1:1, 2:4, 0:4, 4:1)

Najviac gólov: Bielik 3 - Ďurík 4, K. Bačo 3

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 8:9 (3:2, 2:4, 2:2, 1:1)

Najviac gólov: Brezina 3, Plvan 2 - Palaščák 3, Nižný a Kašper po 2

Slávia UK Bratislava - KVP NCHZ Nováky 11:10 (3:1, 4:3, 3:2, 1:4)

Najviac gólov: Lisák, Nedbal a Gyurcsi po 3 - Bielik a Stehlík po 3

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - ČH Hornets Košice 7:13 (1:1, 2:2, 1:5, 3:5)

Najviac gólov: Kolárik 3, Veszelits a Kašper po 2 - Ďurík 6, Zareva 2

Tabuľka:

1. ČH Hornets Košice 2 2 0 0 23:14 4

2. Slávia UK Bratislava 2 1 0 1 19:19 2

3. Modrí Draci Košice 2 1 0 1 16:21 2

4. NCHZ Nováky 2 0 0 2 17:21 0


Golf:

Výsledky US Masters po 2. kole - viac v článku:

/Dotácia turnaja 8 mil. USD, PAR: 72/

1. Jason Day (Austr.) 138 (70+68), 2. Marc Leishman (Austr.) 139 (66+73) a Fred Couples (USA) 139 (68+71), 4. Jim Furyk (USA) 140 (69+71), Angel Cabrera (Arg.) 140 (71+69) a Brandt Snedeker (USA) 140 (70+70), 7. Tiger Woods (USA) 141 (70+71)


Vzpieranie:

Majstrovstvá Európy:

Muži - do 94 kg, dvojboj: 1. Intigam Zairov (Azerb.) 396 (180+216), 2. Rinat Kirejev (Rus.) 389 (173+216), 3. Zygimantas Stanulis (Lit.) 372 (172+200).

Trh: 1. Zairov 180, 2. Kirejev 173, 3. Stanulis 172.

Nadhod: 1. Zairov 216, 2. Kirejev 216, 3. Makarenko (Biel.) 200.

Muži - do 105 kg, dvojboj: 1. David Bedžaňan (Rus.) 411 (181+230), 2. Maxim Šejko (Rus.) 404 (184+220), 3. Davit Gogia (Gruz.) 401 (183+218),... 11. Matej Kováč (SR) 355 (160+195).

Trh: 1. Šejko 184, 2. Gogia 183, 3. Bedžaňan 181... 12. Kováč 160.

Nadhod: 1. Bedžaňan 230, 2. Plesnieks (Lot.) 222, 3. Šejko 220,... 11. Kováč 195.

Ženy - do 75 kg, dvojboj: 1. Nadežda Jevsťuchinová (Rus.) 278 (123+155), 2. Lidia Valentinová (Šp.) 255 (120+135), 3. Anastasia Romanovová (Rus.) 245 (110+135),... 8. Lucia Trojčáková (SR) 200 (90+110).

Trh: 1. Jevsťuchinová 123, 2. Valentinová 120, 3. Romanovová 110,... 9. Trojčáková 90.

Nadhod: 1. Jevsťuchinová 155, 2. Romanovová 135, 3. Valentinová 135,... 8. Trojčáková 110.

MS mládeže:

Muži do 94 kg - dvojboj: 1. Milad Rashidi Doliskani (Irán) 339 kg (160 kg trh + 179 kg nadhod), 2. Nikita Soloviev (Rus.) 335 (156+179), 3. Amir Hossein Fazli Kosalari (Irán) 328 (150+178)

Muži nad 94 kg - dvojboj: 1. Simon Martirosian (Arm.) 365 (165+200), 2. Alireza Soleymani (Irán) 358 (166+192), 3. Selimchan Abubakarov (Kaz.) 351 (160+191)

Ženy do 69 kg - dvojboj: 1. Neisi Patricia Dajomesová-Barrerová (Ekv.) 206 (93+113), 2. Florina-Sorina Hulpanová (Rum.) 201 (88+113), 3. Kchung Tung-jing (Čína) 201 (90+111)

Ženy nad 69 kg - dvojboj: 1. Nadežda Nogajová (Kaz.) 241 (111+130), 2. Iryna Dechová (Ukr.) 232 (111+121), 3. Wang Si-jing (Čína) 212 (91+118)


Hádzaná:

Play off skupiny o 5.-8. miesto interligy WHIL:

HC Zlín - TJ Sokol Písek 34:35 (19:17)

Najviac gólov: Sobieská 11, Š. Marčíková 6, Šviráková 5 - Vyhnalová 9, Borovská 8, Sukdoláková 6. Rozhodovali: Bečička a Horák, vylúčené: 4:2, 7 m hody: 0/0 - 6/5, 95 divákov.

/stav série: 0:1/

Národné play-off o majstra SR - semifinále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 39:15 (18:9) - stav série 1:0

Najviac gólov: Horňáková 8, Rebičová 7, Tregubovová 7/1 - Polláková 6/1, Štetáková 4

Pok. hody: 2/1 - 8/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 700 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 30:23 (15:11) - stav série: 1:0

Najviac gólov: Veselková 5/3, Szarková 5/2, Porubská 4 - Michnová 10/4, Kostelná a Kankulová po 3

Pok. hody: 8/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Budzák a Varga, 650 divákov

29. kola hádzanárskej extraligy mužov:

HK Topoľčany - Tatran Prešov 33:38 (12:18)

Najviac gólov: Cigáň 10/4, Valent 8, Ivanicja 5 - T. Urban 10/1, Antl 7/1, Rábek 6

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčení: 4 - 8, rozhodovali: Macko a Volentics, 620 divákov

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 29:30 (15:17)

Najviac gólov: Zdráhala 14/8, Adamčík a Kostelanský po 3 - P. Hruščák 13/2, Gamrát 9, Kučer 3

Pok. hody: 9/8 - 2/2, vylúčení: 5 - 10, ČK: Gamrát a Géci (obaja Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 720 divákov

1. MHK Košice - Slovan Modra 26:23 (12:9)

Najviac gólov: Müller 6, Boris 5, Hriňák a Ľoch po 4, Hricišon 4/1 - Michal Fázik 7, Tschur 4/1

Pok. hody: 5/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 120 divákov


Volejbal:

Finále play-off extraligy mužov - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:2 (25, -18, -27, 17, 8)

142 min, rozhodovali: Höger, Drobňák, 1200 divákov

Semifinále play-off extraligy mužov v skupine o 5. - 8. miesto - druhý zápas (hralo sa na dve stretnutia):

VK Ekonóm SPU Nitra - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (31, 20, 22) - prvý zápas 3:0 - Nitra bude hrať o konečné 5. miesto, Stará Ľubovňa o 7. miesto

88 min, rozhodovali: Pivarček, M. Kováčik, 100 divákov

O 3. miesto (hrá sa na 3 víťazstvá):

Legend Watches Slávia Svidník - Spartak VKP Myjava 1:3 (-18, 21, -22, -17) - stav série 0:1

94 min, rozhodovali: Servický, Tiňo, 300 divákov

Výsledok finále extraligy žien (hrá sa na 3 víťazstvá):

VK Slávia EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 1:3 (-14, -19, 16, -22) - stav série: 2:1

107 min, rozhodovali: M. Sarka, Juráček, 700 divákov

o 5. miesto - odvetný zápas (hralo sa na 2 zápasy):

VISTA real Pezinok - KV MŠK Oktan Kežmarok 1:3 (-22, -25, 13, -21) - konečný stav série: 0:2 - Kežmarok obsadil 5. miesto, Pezinok skončil šiesty

102 min, rozhodovali: Gerboc, Sloboda, 150 divákov

o 7. miesto - odvetný zápas (hralo sa na 2 zápasy):

VK Spišská Nová Ves - COP Nitra 3:2 (28, -22, 23, -22, 9) - prvý zápas 0:3, zlatý set 14:16 - COP Nitra obsadila konečné 7. miesto, Spišská Nová Ves skončila ôsma

163 min, rozhodovali: Hnát, Malík, 300 divákov

Turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige žien:

MŠK Žiar nad Hronom - VK TASK Martin 3:1 (-20, 20, 23, 23)

VK Slovan Rimavská Sobota - VC UJS Komárno 0:3 (-16, -15, -17)

VC UJS Komárno - VK TASK Martin 3:0 (21, 22, 21)

VK Slovan Rimavská Sobota - MŠK Žiar nad Hronom 1:3 (-18, -17, 23, -9)

Tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale žien v Komárne:

1. MŠK Žiar nad Hronom 5 5 0 15:3 15 - už istý postup

2. VC UJS Komárno 5 4 1 12:3 12 - už istý postup

----------------------------------------------------------------------------------------------

3. VK TASK Martin 5 1 4 5:13 3

4. VK Slovan Rimavská Sobota 5 0 5 2:15 0

Druhý turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige mužov:

VK Spartak Komárno - TJ Stavbár Prievidza 3:2 (18, -21, -19, 19, 13)

VO AC UNIZA Žilina - VK Slávia Sobrance 0:3 (-20, -20, -16)

VO AC UNIZA Žilina - TJ Stavbár Prievidza 0:3 (-17, -20, -20)

VK Spartak Komárno - VK Slávia Sobrance 3:0 (21, 23, 19)

Tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale mužov v Prievidzi:

1. TJ Stavbár Prievidza 5 4 1 14:5 13 - už istý postup

2. VK Spartak Komárno 5 3 2 10:10 7

-------------------------------------------------------------------------

3. VK Slávia Sobrance 5 2 3 9:9 7

4. VO AC UNIZA Žilina 5 1 4 3:12 3


Atletika:

81. ročník chodeckých pretekov v Poděbradoch:

Muži (20 km): 1. Eider Arévalo (Kol.) 1:19:45 h, 2. Erik Tysse (Nór.) 1:19:51, 3. Matej Tóth (SR) 1:20:14 - osobný rekord a A-limit na MS,… zatiaľ neoficiálne: Anton Kučmín 1:23:45 - A-limit na MS, Dušan Majdán (obaja SR) 1:25:57 - osobný rekord a B-limit na MS (umiestenia nie sú známe).

Družstvá: 1. Taliansko 6, 2. Slovensko 7, 3. Švédsko 10, 4. Maďarsko 23, 5. Ukrajina 24, 6. Litva 25, 7. Česko 26.

Ženy (20 km): 1. Monica Equihuaová (Mex.) 1:31:55 h, 2. Lucie Pelantová (ČR) 1:32:08, 3. Antonella Palmisanová (Tal.) 1:32:36,... zatiaľ neoficiálne: 7. Mária Czaková 1:36:30 - B-limit na MS (A-limit už má), 8. Mária Gáliková (obe SR) 1:36:50 - B-limit na MS.

Družstvá: 1. Česko 4, 2. Taliansko 6, 3. Slovensko 12, 4. Ukrajina 19, 5. Litva 22, 6. Švajčiarsko 23, 7. Maďarsko 29.

Juniori (10 km): 1. Vito Minei (Tal.) 41:25,... zatiaľ neoficiálne: 4. Miroslav Úradník 43:12 - A-limit na MEJ, 6. Andrej Dolinský (obaja SR) 44:27 - limit EA na MEJ.

Družstvá: 1. Taliansko 4, 2. Litva 9, 3. Slovensko 12, 4. Maďarsko 16, 5. Česko 21.

Juniorky (10 km): 1. Anne Clementeová (Tal.) 47:52.

Družstvá: 1. Taliansko 4, 2. Litva 6, 3. Maďarsko 14, 4. Česko 18, 5. Slovensko 21.

Dorastenci (5 km): 1. Michal Morvay (SR) 21:48.

Dorastenky (5 km): 1. Stella Noemiová (Tal..) 22:32, 2. Radoslava Pilarová 24:33 - B limit SAZ na MS "17", 3. Nikoleta Abbatantuono (obe SR) 24:49 - B limit SAZ na MS "17".


Orientačný beh:

6. ročník Stredoeurópskych jarných pretekov v orientačnom behu v šprinte:

Kategória Elite - muži (4,2 km, prevýšenie 140 m, 24 kontrolných stanovíšť): 1. Jan Procházka 23:40 min, 2. Miloš Nykodým (obaja ČR) +1:23 min, 3. Christian Wartbichler (Rak.) + 1:31, 4. Michal Krajčík (SR-Akademik TU Košice) + 1:35, 9. Pavol Bukovác (SR-Farmaceut Bratislava) + 2:19

ženy (3,5 km, 115 m, 20 KS): 1. Elisa Elstnerová (Rak.) 25:48 min, 2. Karolina Sundebergová (Fín.) + 16 s, 3. Ursula Kadanová (Rak.) + 24 s, ... 12. Jana Macinská (SR-Akademik TU Košice) + 2:36 min, 21. Marta Prékopová (SR-Farmaceut Bratislava) + 5:21 min.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
  2. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  6. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
  7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
  8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty?
  9. ENGIE Services odovzdala do prevádzky novú kotolňu v Košiciach
  10. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty
  1. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
  2. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
  3. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
  4. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
  5. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
  6. Slávnostná imatrikulácia SvF STU v Bratislave
  7. Univerzita vyTVORená nápadmi študentov!
  8. Slovenské mestá môžu využiť eurofondy na zelené strechy
  9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
  10. Program obnovy chodníkov v Starom Meste schválený
  1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 16 677
  2. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 4 562
  3. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 3 638
  4. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 3 018
  5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 2 156
  6. Lokalita pod Kolibou výrazne mení svoju tvár 2 108
  7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 2 031
  8. Exotické destinácie s priamym letom z Viedne 1 873
  9. Potraviny typické pre váš región nájdete už aj v Kauflande 1 333
  10. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 128

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

Neprehliadnite tiež

Sagan už ukázal, že takéto preteky dokáže vyhrať. Bude pripravený, vraví Valach

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach Petra Sagana k titulu majstra sveta.

Krátky program na Nepela Trophy v Bratislave ovládla Medvedevová, Rajičová skončila ôsma

Iba 17-ročná Medvedevová predviedla špičkový svetový výkon.

Ružomberok presunul čas dvoch zápasov, aby fanúšikovia stihli basketbal

Futbalový a basketbalový tím sa už aj dohodli.