Dortmund deklasoval Fürth 6:1, Bayern s ďalším víťazstvom

Hráči Bayernu Xherdan Shaqiri (vľavo) a Daniel Van Buyten.
Hráči Bayernu Xherdan Shaqiri (vľavo) a Daniel Van Buyten. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. apr 2013 o 17:34

Bayern Mníchov nedal v sobotu šancu Norimbergu, keď triumfoval jednoznačne 4:0.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v 29. kole nemeckej Bundesligy Greuther Fürth 6:1. Aktívni hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď zaznamenali päť gólov.

Domácim sa podarilo prekonať dortmundského gólmana Romana Weidenfellera iba raz - v 71. minúte zásluhou stredopoliara Edgara Priba. Fürth sa v tejto sezóne trápi, už deväť kôl nepocítil chuť víťazstva a s 15 bodmi okupuje poslednú zostupovú priečku.

Čerstvý nemecký majster Bayern Mníchov nedal v sobotu šancu Norimbergu, keď v Allianz Aréne triumfoval jednoznačne 4:0.

Bavori, ktorí si minulý týždeň predčasne zabezpečili 23. bundesligový titul, si tak naďalej upevňujú pozíciu na čele tabuľky.

Po zápase vypukli mohutné výtržnosti. "Zranenia utrpelo 16 príslušníkov polície," cituje agentúra dpa slová viceprezidenta polície Roberta Koppa.

Ultras 1. FC zaútočili na jednej zo staníc mníchovského metra na policajtov fľašami a kameňmi. Niekoľko ďalších výtržníkov z tábora Norimberčanov hádzalo na diaľnicu kamene z nadjazdu.

"Takúto brutalitu sme do tejto chvíle nezažili. Zatkli sme 30 fanúšikov," dodal Kopp.

Zachraňujúci sa Hoffenheim si podelil body s Wolfsburgom po remíze 2:2. VfL tak zaznamenali už štvrtú remízu v rade.

Tesné víťazstvo Hamburgu na ihrisku Mainzu 2:1 zariadil dvojgólový kórejský útočník Heung-Min Son.

V záverečnom sobotňajšom súboji tretieho tímu so štvrtým remizoval Bayer Leverkusen so Schalke 2:2.

Výsledky - 29. kolo:

Bayern Mníchov - 1. FC Norimberg 4:0 (3:0)

Góly: 5. Boateng, 17. Gomez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri, 71.000 divákov.

/za hostí R. Mak nefiguroval na súpiske/

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 2:2 (1:1)

Góly: 2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovic, 70. Latka (vlastný), 54.000 divákov.

Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)

Góly: 71. Prib - 12. a 45. Gotze, 15. a 33. Gundogan, 29. Blaszczykowski, 81. Lewandowski, 18.000 divákov.

FSV Mainz 05 - Hamburg SV 1:2 (0:0)

Góly: 86. Parker - 61. a 81. Son, 34.000 divákov.

/za domácich R. Zabavník nefiguroval na súpiske/

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (1:1)

Góly: 13. Arnold, 86. Naldo - 35. Salihovic (z 11 m), 63. Beck, 25.000 divákov.

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Góly: 71. Pukki, 87. Raffael (z 11 m) - 39. Rolfes, 58. Kiessling, ČK: 86. Toprak (Bayer), 61.619 divákov.

Domov»Futbal»Nemecko»Dortmund deklasoval Fürth 6:1, Bayern s ďalším víťazstvom