Karlík pomohol Jihlave k remíze s Příbramom

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|13. apr 2013 o 18:04

Příbram remizoval doma s Jihlavou 2:2, za hostí sa do streleckej listiny zapísal Slovák Karol Karlík.

PRAHA. Futbalisti Dukly Praha deklasovali v sobotňajšom zápase 23. kola českej Gambrinus ligy doma Jablonec 5:1. Hostia pykali za vylúčenie Brazílčana Daniela Rossi Silvu v 53. minúte.

Teplice deklasovali České Budějovice 4:0 a vyhrali na jar prvýkrát. Liberec doma zdolal Hradec Králové 1:0.

V šlágri soboty v 279. derby pražských S vyhrala domáca Sparta na Letnej pred návštevou 19.410 divákov nad Slaviou 3:1. Hostia si dali vlastný gól v 19. minúte, na 2:0 zvýšil o pár minút Kadlec.

Hostia znížili v druhom dejstve, ale v 84. minúte rozhodol definitívne Krejčí. Sparta sa dostala na čelo tabuľky, v nedeľu ju ale môže zosadiť z líderskej pozície Plzeň.

Výsledky - 23. kolo:

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (2:0)

Góly: 19. Hubáček (vlastný), 27. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík, 19.410 divákov.

/za hostí K. Čontofalský odchytal celý zápas, M. Dobrotka, M. Čonka celý zápas, K. Kisel do 88. min, M. Juhar od 83. min, D. Škutka od 88. min/

Dukla Praha - Baumit Jablonec 5:1 (1:1)

Góly: 36. a 79. Albiach Roger, 53. Malý (z 11 m), 85. Pospěch 24. Loučka, ČK: 53. Rossi Silva (Jablonec), 2193 divákov.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)

Góly: 13. Litsingi, 36. Matula, 48. Mahmutovič (z 11 m), 71. Jindráček, 3115 divákov.

/za domácich L. Janič od 74. min - za hostí J. Machovec celý zápas/

1. FK Příbram - Jihlava 2:2 (1:2)

Góly: 18. Trapp, 54. Tarczal 15. KARLÍK, 44. Masopust, 2500 divákov.

/za domácich T. Hájovský celý zápas, R. Valenta od 67. min - za hostí K. Karlík celý zápas a gól, I. Obert a K. Šimonek celý zápas, P. Čvirik do 63. min/

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Gól: 51. Rybalka, 5116 divákov.