Slováci prehrali v príprave s Bieloruskom 3:4

Tréner Slovenska Vladimír Vůjtek
Tréner Slovenska Vladimír Vůjtek (Autor: SITA)
TASR|13. apr 2013 o 18:07

Ďalšie prípravné zápasy čakajú Slovákov budúci týždeň, keď sa dvakrát stretnú s Českom.

BOBRUJSK. Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli v sobotňajšom prípravnom zápase v rámci Euro Hockey Challenge v Bobrujsku domácemu Bielorusku tesne 3:4. V záverečnej príprave pred májovými majstrovstvami sveta si tak zapísali vo štvrtom vystúpení tretiu prehru.

Základ svojho úspechu položili Bielorusi v úvodnej tretine, ktorú vyhrali presilovkovými gólmi Vjačeslava Andrjuščenka a Arťoma Demkova 2:0.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka inkasovali tretíkrát v 24. minúte, keď sa druhýkrát v zápase strelecky presadil Andrjuščenko.

Slováci dokázali prekonať domáceho brankára Vitaliho Belinského až na konci druhej tretiny, keď v presilovke znížil Peter Ölvecký.

V 44. minúte sa priblížili dokonca na rozdiel jedného gólu, keď Mezeiovu strelu úspešne tečoval Jozef Stümpel.

V závere skórovali za Bielorusov Aleksandr Kulakov a na slovenskej strane Vladimír Mihálik, víťazstvo si však už domáci nenechali vziať.

Bielorusi tak odplatili Slovákom prehru 0:3 z piatkového duelu v Žlobine.

Ďalšie prípravné zápasy čakajú Slovákov budúci týždeň, keď sa dvakrát stretnú s českými reprezentantmi, najprv vo štvrtok 18. apríla o 18.00 SELČ v Prahe a potom v sobotu 20. apríla o 19.00 SELČ v Bratislave.

Bielorusko - Slovensko 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Góly: 17. Andriuščenko (Šinkevič, Kovyršin), 19. Demkov (Kislyj, Filičkin), 24. Andriuščenko (Kislyj), 49. Kulakov (Černook, Jefimenko) - 40. Ölvecký (Bartek), 44. Stümpel (Mezei), 56. V. Mihálik (Kukumberg)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Proskurov, Nalivajko - Koleda, Goliak, 5860 divákov

Bielorusko: Belinskij - Černook, Kaznadej, O. Goroško, Filičkin, Šinkevič, Jeronov, Lisovec - Kulakov, Kitarov, Meleško - Ugarov, Kovyršin, Konstantin Koľcov - Dadonov, A. Stas, Jefimenko - Kislyj, Solomonov, Andriuščenko - Demkov

Slovensko: Janus - Čerešňák, Mezei, Sersen, Vydarený, V. Mihálik, Švarný, K. Sloboda, J. Brejčák - Radivojevič, Stümpel, Surový - Bartek, Kukumberg, Ölvecký - Michel Miklík, Bližňák, Ján Sýkora - Vandas, Andrej Šťastný, Marko Daňo - Majdan

Prvú šancu duelu v Bobrujsku mali Slováci, ale Belinskij si bez väčších problémov poradil s pokusom Miklíka. Na druhej strane neúspešne pohrozil v 5. min Jefimenko. Janus si vzápätí poradil aj s únikom Kulakova a úvodnú desaťminútovku ukončil zásah Belinského pri tvrdej strele Mezeia.

V 17. min putoval na trestnú lavicu obranca Mihálik a presilovku využil po necelej minúte Andriuščenko. Ešte v I. tretine dostal dvojminútový trest aj Vydarený, no po 22 sekundách usmernil puk za Janusov chrbát Kislyj.

Už na 3:0 zvýšil v 24. min svojim druhým presným zásahom Andriuščenko, ktorý si poradil s brániacim Čerešňákom a s prehľadom prekonal Janusa. Šancu znížiť mal v 27. min Daňo, pri kľučke mu puk zobral jeden z obrancov.

Nepochodil ani Švarný, keď tvrdú strelu od modrej čiary kryl pozorný Belinskij. Slováci odkliali bieloruskú bránku až 9 sekúnd pred druhým klaksónom - puk sa po sérii dorážok dostal až k Ölveckému a ten ho poslal do odkrytej bránky súpera.

Druhý gól tímu SR pridal v 44. min najskúsenejší člen súčasného reprezentačného kádra SR Jozef Stümpel, ktorý za Belinského usmernil Mezeiovu strelu. Janus potom čaroval pri pokusoch domácich hráčov, ale inkasoval až pri dvojnásobnom oslabení, do streleckej listiny sa zapísal Kulakov.

Šancu na úspešný výsledok pre Slovensko vykresal v 56. min v presilovke obranca Mihálik, ale záverečný tlak, šance prvej formácie centra Stümpela ani 110-sekundová hra bez brankára už nepriniesli vyrovnanie.

Otto Sýkora (generálny manažér reprezentácie SR, zdroj: HockeySlovakia.sk): "Nemali sme dobrý začiatok - náš vstup do stretnutia nebol taký koncentrovaný ako včera. Robili sme priveľa "hlúpych" faulov, na medzinárodnej scéne sa tak nehrá. Bielorusi nás za to dnes trestali. V závere sme zápas zdramatizovali, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo ani pri power-play. Až do konca duelu sme hrali na štyri pätorky, dávali sme priestor všetkým hráčom, je to stále príprava. Nechcem, aby to vyznievalo ako výhovorka, ale veľa hráčov, skoro až polovica mužstva, dnes nastúpila do zápasu so žalúdočnými problémami. Zrejme zo stravy, lebo po príchode do Bieloruska boli všetci zdravotne v poriadku.“

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali v príprave s Bieloruskom 3:4