Športové výsledky (14. 4. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

NHL - viac v článku:

Buffalo - Philadelphia 1:0

Colorado - Vancouver 4:3

Toronto - Montreal 5:1

NY Islanders - NY Rangers 0:1 pp a sn

Washington - Tampa Bay 6:5 pp a sn (za hostí PÁNIK 2+1)

Carolina - Boston 4:2

Minnesota - Columbus 2:3 pp a sn

Dallas - San Jose 2:1

Edmonton - Calgary 1:4

Los Angeles - Anaheim 2:1


NBA - viac v článku:

Charlotte - Milwaukee 95:85 (24:23, 25:21, 27:15, 19:26)

Orlando - Boston 88:120 (17:23, 20:34, 27:28, 24:35)

Memphis - Los Angeles Clippers 87:91 (23:24, 28:27, 22:17, 14:23)

Minnesota - Phoenix 105:93 (22:28, 28:25, 27:20, 28:20)


Futbal:

26. kolo Corgoň ligy:

Spartak Myjava FC Nitra 0:0

Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Siva - Benčík, Šmehyl, Tawamba Kana, 2250 divákov

33. kolo Premier league:

Newcastle United - AFC Sunderland 0:3 (0:1)

Góly: 27. Sessegnon, 74. Johnson, 82. Vaughan.

Stoke City - Manchester United 0:2 (0:1)

Góly: 4. Carrick, 66. van Persie (11 m), 26.000 divákov

32. kolo talianskej Serie A - viac v článku:

Cagliari - Inter Miláno 2:0 (0:0)

Góly: 63. a 76 Pinilla (prvý z 11m).

Chievo Verona - Catania 0:0

FC Janov - Sampdoria Janov 1:1 (0:1)

Góly: 80. Matuzalem - 28. Eder, ČK: 78. Costa (Sampdoria).

/za domácich Kucka celý zápas/

AC Parma - Udinese Calcio 0:3 (0:2)

Góly: 12. a 43. Muriel, 62. Pereyra.

FC Turín - AS Rím 1:2 (1:1)

Góly: 31. Bianchi - 22. Osvaldo, 60. Lamela, ČK: 81. Balzaretti (AS Rím).

US Palermo - FC Bologna 1:1 (1:1)

Góly: 5. Iličič - 17. Gabbiadini.

AC Miláno - SSC Neapol 1:1 (1:1)

Góly: 30. Flamini - 33. Pandev, ČK: 72. Flamini

/v drese hostí hral Hamšík do 70. minúty/

31. kolo Primera División - viac v článku:

Rayo Vallecano - Real Sociedad San Sebastian 0:2 (0:2)

Góly: 6., 14. Agirretxe, 10.000 divákov

Real Zaragoza - FC Barcelona 0:3 (0:2)

Góly: 20. Alcantara, 39. a 53. Tello

Atletico Madrid - Granada CF 5:0 (2:0)

Góly: 4. Costa, 27. a 47. Falcao, 63. Garcia, 70. Kasmirski, 41.000 divákov

Athletic Bilbao - Real Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 2. a 68. Cristiano Ronaldo, 76. Higuaín

29. kolo I. nemeckej bundesligy - viac v článku:

VfB Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 2:0 (2:0)

Góly: 29. Dominguez (vlastný), 34. Gentner, 53.430 divákov

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Góly: 27. a 55. Ji Dong-Won, 29.000 divákov

32. kolo francúzskej Ligue 1 - viac v článku:

Nice - Sóchaux 3:0 (0:0)

Góly: 51. Traore, 59. Digard, 83. Cvitanich, 10.000 divákov.

Olympique Lyon - FC Toulouse 3:1 (1:1)

Góly: 8. Grenier, 49. Kone, 63. Gomis - 28. Yedder, 30.000 divákov.

OSC Lille - Olympique Marseille 0:0

34.000 divákov

9. kolo druhej fázy (Torneo Final) argentínskej Primera División:

San Martín San Juan - Boca Juniors 6:1

San Lorenzo - Racing Club Avellaneda 1:4

CA Lanús - All Boys Buenos Aires 2:1

24. kolo ruskej ligy:

FC Volga Nižnij Novgorod - Anži Machačkala 0:3

Spartak Moskva - Amkar Perm 2:0 - Martin Jakubko hral od 63. min, Michal Breznaník (obaja Perm) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí

30. kolo holandskej ligy:

Heerenveen - Willem II Tilburg 3:2

AZ Alkmaar - FC Utrecht 6:0

RKC Waalwijk - Feyenoord Rotterdam 1:1

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 2:3

Turnaj UEFA Development v Rumunsku:

Slovensko "16" - Srbsko "16" 1:2 (1:1)

Gól SR "16": 6. Pobijak

22. kolo poľskej ligy:

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:1 - Brankár Richard Zajac a Róbert Demjan absolvovali celý zápas, Anton Sloboda a Juraj Dančík nehrali. Michal Piter-Bučko (všetci Bielsko-Biala) odohral druhý polčas. Demjan v 88. min dosiahol jediný gól duelu

Lechia Gdansk - Jagiellonia Bialystok 2:3 - Ľuboš Hanzel nehral za hostí

23. kolo českej Gambrinus ligy:

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Góly: 67. D. Kolář, 90. P. Horváth (z pok. kopu)

29. kolo rakúskej ligy:

Sturm Graz - Austria Viedeň 1:1

27. kolo švajčiarskej ligy:

FC Bazilej - FC Zürich 3:1

Young Boys Bern - FC Thun 1:2

Grasshoppers Zürich - FC Sion 1:1

23. kolo maďarskej ligy:

Györ - Videoton Fehérvár 1:1 - Marián Had nehral. Peter Molnár nechytal, brankár Ľuboš Kamenár (všetci Györ) nefiguroval v zápise o stretnutí. Tomáš Tujvel nechytal za hostí

Kecskeméti - Újpest Budapešť 1:0

29. kolo tureckej súťaže:

Kasimpasa - Akhisar Belediyespor 0:1

Gaziantepspor - Kayserispor 0:1

Elazigspor - Istanbul Büyüksehir Belediyesi 1:0 - Róbert Vittek (Istanbul BB) nehral pre zranenie

Fenerbahce Istanbul - Eskisehirspor 1:0 - Miroslav Stoch (Fenerbahce) nefiguroval v zápise o stretnutí

Belgická liga - skupina o titul - 3. kolo:

Anderlecht Brusel - FC Bruggy 1:1

Poradie: 1. Anderlecht 36, 2. Racing Genk 35, 3. Zulte Waregem 34, 4. Standard Liége 32, 5. FC Bruggy 31, 6. Lokeren 27.

29. kolo gréckej súťaže:

AEK Atény - Panthrakikos 0:1

Aris Solún - Asteras Tripoli 5:1

Giannina - Kerkyra 1:0

Levadiakos - PAOK Solún 0:1

OFI Kréta - Atromitos 2:2

Olympiakos Pireus - Panathinaikos Atény 1:1

Panionios Atény - Škoda Xanthi 3:3

Veria - Platanias 5:0


Hokej:

Finále play-off nemeckej DEL (hrá sa na tri víťazstvá):

Kolín nad Rýnom - Eisbären Berlín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) - stav série: 0:1

Švédska Elitserien - 2. zápas finále:

Lulea - Skelleftea 2:4 - stav série: 2:0

Turnaj A-skupiny I. divízie MS:

Japonsko - Kazachstan 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Kórejská republika - Taliansko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Veľká Británia - Maďarsko 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Turnaj B-skupiny I. divízie MS:

Holandsko - Estónsko 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)

Poľsko - Litva 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Ukrajina - Rumunsko 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)

Play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Plzeň - Zlín 5:2 (2:1, 3:1, 0:0) - stav série: 2:2

Góly: 15. BALEJ, 15. Straka, 25. Jeřábek, 27. Vlasák, 38. T. Sýkora (BALEJ) - 10. Linhart, 27. Holík

Skupina o udržanie - play-out:

Olomouc - Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Nedvěd

Mladá Boleslav - Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 5. Toman, 11. Mikulík, 32. Pabiška, 49. Nouza, 56. Pabiška


Tenis:

Turnaj ATP World Tour 250 US Men´s Clay Court Championship v americkom Houstone:

Finále:

John Isner (5-USA) - Nicolas Almagro (1-Šp.) 6:3, 7:5

Dvojhra - semifinále:

Nicolás Almagro (Šp.-1) - Rhyne Williams (USA) 6:2, 6:1

John Isner (USA-5) - Juan Monaco (Arg.-3) 1:6, 6:4, 6:4

Štvorhra - finále:

Jamie Murray, John Peers (V. Brit./Aus.) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 1:6, 7:6 (3), 12:10 (zápasový tajbrejk) za 85 minút

Turnaj ITF kategórie Futures v gréckom Heraklióne:

Štvorhra - finále:

Erik Chvojka, Mathieu Rodrigues (Kan./Fr.) - José Checa-Calvo, Adrian Sikora (Šp./SR) 6:1, 6:3

Turnaj ATP série Masters v Monte Carle:

Dvojhra - 1. kolo:

Pilipp Kohlschreiber (16-Nem.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:4, 6:2

Alexandr Dolgopolov (Ukr.) - Bernard Tomic (Aus.) 6:2, 6:4

Grigor Dimitrov (Bul.) - Xavier Malisse (Belg.) 6:3, 6:2

Turnaj v Casablance - viac v článku:

Dvojhra - finále:

Tommy Robredo (Šp.) - Kevin Anderson (2-JAR) 7:6 (6), 4:6, 6:3

Štvorhra - finále:

Julian Knowle, Filip POLÁŠEK (1-Rak/SR) - Christopher Kas, Dustin Brown (Nem.) 6:3, 6:2

Turnaj WTA International BNP Paribas Katowice Open:

Finále:

Roberta Vinciová (2-Tal.) - Petra Kvitová (1-ČR) 7:6 (2), 6:1

Štvorha - finále:

Lara Arruabarrenová, Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) - Ioana Raluca Olarová, Valeria Soloviovová (Rum./Rus.) 6:2, 6:2 za 59 minút

Turnaj ATP Challenger Tour Taroii Open de Tenis v brazílskom Itajaí:

Dvojhra - semifinále:

Jozef Kovalík (SR) - Steven Diez (Kan.) 4:6, 6:1, 6:3 za 128 minút


Cyklistika:

Preteky Amstel Gold Race - viac v článku:

1. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff 6:35:21 h, 2. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar, 3. Simon Gerrans (Aus.) Orica-GreenEdge, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-Quick Step, 5. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 6. Sergio Henao (Kol.) Sky všetci +22 s, ... 34. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step, 36. Peter Sagan (SR) Cannondale obaja +57 s, Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step nedokončil


Motorizmus:

Veľká cena Číny formuly 1 v Šanghaji - viac v článku:

1. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus-Renault +10,1 s, 3. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +12,3, 4. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull-Renault +12,5, 5. Jenson Button (V. Brit.) McLaren-Mercedes +35,2, 6. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +40,8, 7. Daniel Ricciardo (Aus.) Torro Rosso-Ferrari +42,6, 8. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +51,0, 9. Romain Grosjean (Fr.) Lotus-Renault +53,4, 10. Nico Hülkenberg (Nem.) Sauber +56,5

Medzinárodné majstrovstvá cestných motocyklov na Slovakia Ringu:

Do 125 cm3. 1. Peter Rauch 10:42,026, 2. Jaroslav Čech 10:42,803, 3. Jozef Oravský 11:28,101

Superbike:1. Gábor Rizmayer 21:34,535, 2. Dávid Juhász 21:50,550, 3. Vladimír Karban 22:09,064

Rely Portugalska:

1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo R 4:07:38,7 h, 2. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroen DS3 +58,2 s, 3. Jari-Matti Latvala (Fín.) VW Polo R WRC +4:04,5 min, 4. Jevgenij Novikov (Rus.) Ford Fiesta RS WRC +5:27,7, 5. Nasser Al-Attiyah (Kat.) Citroen DS3 +7:43,5, 6. Andreas Mikkelsen (Nór.) VW Polo R WRC +9:39,8

Poradie (po štvrtom z trinástich podujatí):

1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo R 102 bodov, 2. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroen DS3 48, 3. Sébastien Loeb (Fr.) Citroen DS3 43, 4. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta RS 32, 5. Jari-Matti Latvala (Fín.) VW Polo R WRC 31. 6. Dani Sordo (Šp.) Citroen DS3 27.


Hádzaná:

1. kolo nadstavbovej časti v Česku v rámci interligovej súťaže hádzanárok (WHIL):

A-skupina (o 1. - 4. miesto) - 1. kolo:

DHC Sokol Poruba - HK Veselí nad Moravou 28:25 (15:13)

Najviac gólov: Hrbková 8 - K. Salčáková 7

B-skupina (o 5. - 8. miesto) - 1. kolo:

DHK Zora Olomouc - TJ Jindřichov Hradec 37:18 (16:10)

Najviac gólov: Růžičková 9/3 - Eliášová 5

HC Zlín - TJ Sokol Písek 34:35 (19:17)

Najviac gólov: Sobieská 11 - Vyhnalová 9/5

Semifinále národného play-off o majstra SR v ženskej súťaži WHIL (Women´s Handball International League) 2012/2013:

SOBOTA:

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 39:15 (18:9) - stav série 1:0

Najviac gólov: Horňáková 8, Rebičová 7, Tregubovová 7/1 - Polláková 6/1, Štetáková 4

Pok. hody: 2/1 - 8/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 700 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 30:23 (15:11) - stav série: 1:0

Najviac gólov: Veselková 5/3, Szarková 5/2, Porubská 4 - Michnová 10/4, Kostelná a Kankulová po 3

Pok. hody: 8/5 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Budzák a Varga, 650 divákov

NEDEĽA:

Iuventa Michalovce - ŠKP Piccard Senec 42:19 (18:7) - stav série 2:0

Najviac gólov: Snopovová 9/1, Szöllösiová 9, Horňáková 7 - Polláková 6/4, Štetáková a Bačíková po 4

Pok. hody: 3/3 - 5/5 , vylúčené: 8 - 6, ČK: 40. Piskayová (Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 550 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 23:17 (12:7) - stav série: 2:0

Najviac gólov: Porubská a Demajová po 6, Bérešová 5 - Michnová 8/1, Minarčíková 4, Šáteková 2

Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 500 divákov

Odvety semifinále Ligy majstrov v hádzanej žien 2012/2013:

Györi Audi ETO KC (Maď.) - C.S. Oltchim Rm. Valcea (Rum.) 24:25 (10:14) - prvý zápas 24:22, do finále postúpil Györ

RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.) - Larvik HK (Nór.) 19:27 (9:13) - prvý zápas 24:22, postúpil Larvik

Semifinále európskych pohárových súťaží v hádzanej žien 2012/2013:

Pohár EHF žien - semifinále - odvety:

Team Tvis Holstebro (Dán.) - FC Midtjylland (Dán.) 18:24 (9:11) - prvý zápas 29:22, do finále postúpilo Holstebro

H.C. Zalau (Rum.) - Metz Handball (Fr.) 21:26 (8:14) - prvý zápas 15:34, postúpilo Metz

PVP - semifinále - odvety:

Rostov na Done (Rus.) - Issy Paríž Hand (Fr.) 19:20 (10:10) - prvý zápas 22:23, do finále postúpil Paríž

Hypo Niederösterreich (Rak.) - Thüringer HC (Nem.) 24:22 (11:10) - prvý zápas 32:32, postúpilo Hypo

Lýdia Jakubisová strelila 3 góly, Petra Popluhárová (obe THC) nenastúpila.

Vyzývací pohár žien - semifinále - odvety:

H 65 Höör (Švéd.) - Fantasyland Samobor (Chor.) 23:18 (14:8) - prvý zápas 17:25, do finále postúpil Samobor

DHK Baník Most (ČR) - Üsküdar B.S.K. (Tur.) 31:21 (14:11) - prvý zápas 27:31, postúpil Most

Stredná spojka Petra Beňušková (Most) bola s 8 gólmi najlepšou strelkyňou duelu.

SEHA League 2012/2013 - Final Four (Skopje/Maced.) - nedeľa:

finále:

RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.) - RK Vardar PRO Skopje (Maced.) 25:24 po predĺžení (21:21, 10:11)

Najviac gólov: Stepančič 7, Matulič 7/2 -Karačič 5/2

zápas o 3. miesto:

RK Metalurg Skopje (Maced.) - Meškov Brest (Biel.) 26:21 (13:8)

Najviac gólov: Kozlina 7 - Tatarin 6/2


Volejbal:

Extraliga žien - play-off: o 3. miesto - tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

VŠK Paneurópa Bratislava - Volley Project UKF Nitra 3:2 (23, -23, -21, 15, 9) - konečný série: 3:0, hráčky Paneurópy získali extraligový bronz

127 min, rozhodovali: Szász a Schimpl, 250 divákov

Finále play-off extraligy mužov - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 1:3 (24, -17, -28, -24) - stav série 1:1

127 min, rozhodovali: Vaško a Daruľa, 1200 divákov

Druhý turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige žien:

SOBOTA:

MŠK Žiar nad Hronom - VK TASK Martin 3:1 (-20, 20, 23, 23)

VK Slovan Rimavská Sobota - VC UJS Komárno 0:3 (-16, -15, -17)

VC UJS Komárno - VK TASK Martin 3:0 (21, 22, 21)

VK Slovan Rimavská Sobota - MŠK Žiar nad Hronom 1:3 (-18, -17, 23, -9)

NEDEĽA:

VK TASK Martin - VK Slovan Rimavská Sobota 3:0 (10, 15, 22)

VC UJS Komárno - MŠK Žiar nad Hronom 2:3 (20, 19, -16, -20, -6)

Konečná tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale žien:

1. MŠK Žiar nad Hronom 6 6 0 18:5 17

2. VC UJS Komárno 6 4 2 14:6 13

-------------------------------------------------------------------------

3. VK TASK Martin 6 2 4 8:13 6

4. VK Slovan Rimavská Sobota 6 0 6 2:18 0

Pozn.: Prvé dva tímy získali právo štartu v extralige v sezóne 2013/2014.

Druhý turnaj prelínacej súťaže o účasť v extralige mužov:

SOBOTA:

VK Spartak Komárno - TJ Stavbár Prievidza 3:2 (18, -21, -19, 19, 13)

VO AC UNIZA Žilina - VK Slávia Sobrance 0:3 (-20, -20, -16)

VO AC UNIZA Žilina - TJ Stavbár Prievidza 0:3 (-17, -20, -20)

VK Spartak Komárno - VK Slávia Sobrance 3:0 (21, 23, 19)

NEDEĽA:

VK Slávia Sobrance - TJ Stavbár Prievidza 0:3 (-21, -16, -19)

VO AC UNIZA Žilina - VK Spartak Komárno 1:3 (21, -16, -14, -23)

Konečná tabuľka prelínacej súťaže vo volejbale mužov:

1. TJ Stavbár Prievidza 6 5 1 17:5 16

2. VK Spartak Komárno 6 4 2 13:11 10

--------------------------------------------------------------

3. VK Slávia Sobrance 6 2 4 9:12 7

4. VO AC UNIZA Žilina 6 1 5 4:15 3

Pozn.: Prvé dva tímy získali právo štartu v extralige v sezóne 2013/2014.


Curling:

C-skupina MS:

SLOVENSKO - Nórsko 9:10

Švédsko - Fínsko 11:6

Škótsko - Anglicko 7:3

Estónsko - Holandsko 4:9


Atletika:

39. ročník cestného behu na 10 km Velká Morava v Mikulčiciach:

Muži: 1. Kučera 32:49 min, 2. Steiner (obaja VSK Univerzita Brno) 33:21, 3. Kotyza (ASC Bučovice) 33:25, 4. Jakub Valachovič (AC Malacky) 33:36, 5. Ján Matúš (Junior Holíč) 34:31.

Ženy: 1. Patrícia Gánovská (Sport Team Hritz Nová Lesná) 40:23, 2. Kadlecová (AK Hodonín) 41:19, 3. Martincová (MS Brno) 41:59.

31. ročník Behu Galantou na 10 km:

Muži: 1. Áron Kis (Maď.) 33:24 min, 2. Lukáš Hýl (ŠK Malatiná) 33:41, 3. Milan Fedák (AK ZTS Martin) 34:06.

Ženy: 1. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica n/V.) 38:54 min, 2. Lívia Tóthová (Maď.) 40:09, 3. Jitka Hudáková (Trenčín) 42:10.

30. ročník Viedenského maratónu:

Muži: 1. Henry Sugut 2:08:19 h, 2. Solomon Kiptoo 2:08:34, 3. Geoffrey Ndungu 2:08:42, 4. Gilbert Yegon 2:10:40, 5. Josphat Kamzee (všetci Keňa) 2:10:49, 6. Mamo Edeo (Et.) 2:11:54.

Ženy: 1. Flomena Cheyechová (Keňa) 2:24:34 h, 2. Meskerem Assefová 2:31:18, 3. Eyerusalem Kumová (obe Et.) 2:32:24.

Muži - polmaratón: 1. Haile Gebrselassie (Et.) 1:01:14 h (vyhral tretí raz v rade), 2. Hosea Kipkemboi (Keňa) 1:02:01, 3. Mekuant Ayenew (Et.) 1:02:21.

Maratón v holandskom Rotterdame:

Muži: 1. Tilahun Regassa 2:05:38 h, 2. Getu Feleke (obaja Et.) 2:06:46, 3. Sammy Kitwara (Keňa) 2:07:22.

Ženy: 1. Jemima Jelagatová (Keňa) 2:23:27, 2. Abefech Afework (Et.) 2:23:59, 3. Hilda Kibetová (Hol.) 2:26:42.

10. ročník Furčianskeho maratónu - Memoriál Štefana Semana v Košiciach - Furči:

MUŽI: 1. Ján Kucharík (ŽSR Trenčín) 2:53:26 h, 2. Slavomír Lindvai (PHaB Titus Košice) 2:54:56, 3. János Bogár (Maď.) 2:57:35

ŽENY: 1. Alžbeta Tiszová (TUBE City IMS Košice) 3:51:41, 2. Zlatica Semanová (05 BK Furča Košice) 3:58:31, 3. Danica Božová (AO Svit) 4:08:02

35. ročník Behu oslobodenia v Likavke:

Muži (9 500 m) 1. Tomáš Kubej (ŠK KU Ružomberok) 33:22,9, 2. Jan Wydra (Poľsko) 33:47,8, 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 34:04,1, ženy (5000 m) 1. Martina Merková (Grafobal Skalica) 16:25,5

Čirov beh v Radobici:

Muži (5,4 km): 1. Branislav Arbet (JM Demolex Bardejov) 21:29,39 min, 2. Roman Arbet (JM Demolex Bardejov) 21:29,67, 3. Patrik Hrotek (Horná Ves) 21:45,31

Ženy (1,3 km): 1. Laura Balážová (AK Baník Prievidza) 5:02,82 min, 2. Monika Píšová (AK Baník Prievidza) 5:08,29, 3. Brabora Francová (Radobica) 5:42,07

Maratón v britskom Brightone:

Muži: 1. Dominic Kangor 2:10:46 h, 2. Bernard Rotich +5 s, 3. Robert Mwangi (všetci Keňa) +40

Ženy: 1. Eunice Kalesová (Keňa) 2:28:50 h, 2. Aly Dixonová (V. Brit.) +2:20 min, 3. Frashiah Waithaková (Keňa) +4:41.


Kulturistika:

Majstrovstvá Slovenska juniorov v kulturistike a klasickej kulturistike, fitness, bodyfitness a bikini:

Kulturistika:

do 70 kg: Ivan Klinko

do 80 kg: Radoslav Filip

nad 80 kg: Dávid Oravec

Klasická kulturistika: Erik Halaška

Fitness juniori: Matej Plavnický

Fitness juniorky:

do 163 cm: Tatiana Kožuchová

nad 163 cm: Vanessa Lisziová

Bodyfitness:

do 163 cm: Sandra Cabaniková

nad 163 cm: Adela Ondrejovičová

Bikini: Sabina Pleváková

Kulturistika masters: Eduard Cigáň

Nominačná komisia vybrala na ME juniorov v Španielsku týchto pretekárov: Radoslav Filip, Erik Halaška, Adela Ondrejovičová, Sabina Pleváková, Veronika Guľašová


Stolný tenis:

Prvé stretnutie finále Pohára ETTU v stolnom tenise žien 2012/2013 (odveta je na programe 27. 4. 2013 o 18.00 h):

Fenerbahce Sport Külübü (Tur.) - KTS Zamek Tarnobrzeg (Poľ.) 3:1

Viktoria Pavlovičová - Jian Jun 3:1 (9, 7, -6, 3)

Melek Hu - Li Qian 3:1 (3, 6, -7, 8)

Elizabeta Samarová - Han Jing 2:3 (-1, -8, 10, 9, -8)

Viktoria Pavlovičová - Renata Štrbíková 3:2 (7, -10, 5, -8, 8)

Finále Pohára ETTU v stolnom tenise mužov 2012/2013 (odveta je na programe 26. 4. 2013 o 14.00 h):

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Poľ.) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 2:3

Daniel Górak - Grigorij Vlasov 3:0 (10, 4, 11)

Robert Floras - Hou Jing-čao 0:3 (-4, -8, -3)

Pawel Fertikowski - Tan Rui-wu 3:2 (9, -5, -7, 5, 8)

Daniel Górak - Hou Jing-čao 2:3 (2, 4, -11, -9, -1)

Robert Floras - Grigorij Vlasov 1:3 (-11, -11, 9, -1)


Golf:

US Masters po 3. kole:

/Dotácia turnaja 8 mil. USD, PAR: 72/

T1. Ángel Cabrera (Arg.) 209/-7 (71+69+69) a Brandt Snedeker (USA) 209/-7 (70+70+69), 3. Adam Scott (Austr.) 210/-8 (69+72+69), T4. Marc Leishman (Austr.) 211/-7 (66+73+72) a Jason Day(Austr.) 211/-7 (70+68+73), 6. Matt Kuchar (USA) 212/-6 (68+75+69), T7. Tiger Woods (USA) 213/-5 (70+73+70) a Tim Clark (JAR) 213/-5 (70+76+67), T9. Bernhard Langer (Nem.) 214/-4 (71+71+72), Lee Westwood (Angl.) 214/-4 (70+71+73), Rickie Fowler (USA) 214/-4 (68+76+70), Steve Stricker (USA) 214/-4 (73+70+71) a Jim Furyk (USA) 214/-4 (69+71+74).


Vzpieranie:

Majstrovstvá Európy:

Muži - do 94 kg, dvojboj: 1. Intigam Zairov (Azerb.) 396 (180+216), 2. Rinat Kirejev (Rus.) 389 (173+216), 3. Zygimantas Stanulis (Lit.) 372 (172+200).

Trh: 1. Zairov 180, 2. Kirejev 173, 3. Stanulis 172.

Nadhod: 1. Zairov 216, 2. Kirejev 216, 3. Makarenko (Biel.) 200.

Muži - do 105 kg, dvojboj: 1. David Bedžaňan (Rus.) 411 (181+230), 2. Maxim Šejko (Rus.) 404 (184+220), 3. Davit Gogia (Gruz.) 401 (183+218),... 10. Matej Kováč (SR) 355 (160+195).

Trh: 1. Šejko 184, 2. Gogia 183, 3. Bedžaňan 181... 11. Kováč 160.

Nadhod: 1. Bedžaňan 230, 2. Plesnieks (Lot.) 222, 3. Šejko 220,... 10. Kováč 195.

Ženy - do 75 kg, dvojboj: 1. Nadežda Jevsťuchinová (Rus.) 278 (123+155), 2. Lidia Valentinová (Šp.) 255 (120+135), 3. Anastasia Romanovová (Rus.) 245 (110+135),... 8. Lucia Trojčáková (SR) 200 (90+110).

Trh: 1. Jevsťuchinová 123, 2. Valentinová 120, 3. Romanovová 110,... 9. Trojčáková 90.

Nadhod: 1. Jevsťuchinová 155, 2. Romanovová 135, 3. Valentinová 135,... 8. Trojčáková 110.

ženy nad 75 kg: 1. Svetlana Černjavská (Ukr.) 255 (trh 115/nadhod 140) kg, 2. Sabina Baginská (Poľ.) 229 (101/128), 3. Ganna Kosenková (Ukr.) 228 (101/127), 4. Krisztina Magatová (Maď.) 220 (96/124), 5. Yvonne Kranzová (Nem.) 210 (95/115), 6. Jurič Oliverová (BaH) 187 (82/105)

trh: 1. Černjavská 115 kg, 2. Kosenková 101, 3. Baginská 101

nadhod: 1. Černjavská 140 kg, 2. Baginská 128, 3. Kosenková 127

Muži - nad 105 kg, dvojboj: 1. Ruslan Albegov (Rus.) 442 (195+247), 2. Arťom Udačin (Ukr.) 442 (200+242), 3. Jiří Orság (ČR) 422 (185+237).

Trh: 1. Udačin 200, 2. Albegov 195, 3. Irakli Turmanidze (Gruz.) 192.

Nadhod: 1. Albegov 247, 2. Udačin 242, 3. Orság 237.


Vodné pólo:

1. turnaj nadstavbovej časti o majstrovský titul vo Pharma Group extralige mužov:

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - KVP NCHZ Nováky 9:10 (3:2, 3:2, 1:4, 2:2)

Najviac gólov: Kolárik a Mečiar po 2 - Stehlík 3

ČH Hornets Košice - Slávia UK Bratislava 9:3 (3:0, 2:2, 1:0, 3:1)

Najviac gólov: Ďurík 4, Zareva 2 - Nedbal, V. Hruška a Gyurcsi po 1

Tabuľka:

1. ČH Hornets Košice 3 3 0 0 32:17 6

2. NCHZ Nováky 3 1 0 2 27:30 2

3. Modrí Draci Košice 3 1 0 2 25:31 2

4. Slávia UK Bratislava 3 1 0 2 22:28 2


Triatlon:

Druhé preteky Svetového pohára 2013 triatlonistov v japonskom Išigaki:

MUŽI: 1. Ryan Fisher (Aus.) 1:52:46 h, 2. Bryan Keane (Ír.) 1:53:50, 3. Dan Wilson (Aus.) 1:54:02, 4. Grégory Rouault (Fr.) 1:54:31, 5. Ivan Ivanov (Ukr.) 1:54:46, 6. Rjosuke Jamamoto (Jap.) 1:54:57

ŽENY: 1. Ai Uedová (Jap.) 2:05,47, 2. Juka Satová (Jap.) 2:06:23, 3. Juri Ideová (Jap.) 2:06:52, 4. Juko Takahašiová (Jap.) 2:07:22, 5. Charlotte Boninová (Tal.) 2:08:00, 6. Kijomi Niwatová (Jap.) 2:08:16


Dostihy:

Bratislavský 1. míting slovenskej sezóny 2013:

I. Cena Royal Stara (rovina, III. kat., 1200 m, pre 3-ročné a staršie kone, dotácia 2200 eur)

1. Roodee Queen (maj. Gestüt Celtic Hill, tr. Werner Neumann - Viedeň-Freudenau, Rak., dž. Jaroslav Línek, stávková kvóta 25:10), 2. Nucals Star, 3. Caduke

II. Hendikep Rosensturma (rovina, IV. kat., hdcp, 1600 m, pre 3-ročné a staršie kone, dotácia 1700 eur)

1. Dakota Montana (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Peter Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, SR, dž. Jaroslav Línek, 28:10), 2. Hot Favorite, 3. Americký Šerif

III. Memoriál Harryho Petrlíka st. (rovina, II. kat., 1400 m, pre 3-ročné žrebce, dotácia 3000 eur)

1. King of Marmalade (maj. OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečka, tr. Zuzana Kubovičová - Senica-Čáčov, dž. Róbert Šara, 23:10), 2. Quick Dart, 3. Billy Tiger

IV. Cena Petržalských novín - Memoriál Jindřicha Němčanského (prútené prekážky, 3300 m, pre 4-ročné a staršie kone, dotácia 1800 eur)

1. Final Flash (maj. OMS Vladimíra Levárskeho a Petra Šimečka, tr. a dž. Jaroslav Brečka - Javorec, SR, 26:10), 2. Odrobina, 3. Cox Orion

V. Memoriál Josefa Břečku (rovina, II. kat., 1400 m, pre 3-ročné kobyly, dotácia 3000 eur)

1. Yordana (maj. ELPAM, tr. Jozef Lehocký - Jablonica, SR, dž. Ján Havlík, 146:10), 2. Zilia, 3. Springolina

VI. Cena starostu mestskej časti Bratislava - Petržalka - 40. ročník Jarnej ceny Petržalky / hlavné dostihy (steeplechase, 3800 m, pre 5-ročné a staršie kone, dotácia 2100 eur)

1. Quai Brany (maj. MIKO Racing Zoltána Mikóczyho, tr. Jozef Rosival - Dunakeszi-Alag, Maď., dž. Jaroslav Myška, 87:10), 2. Bystruška (dž. Martin Cagáň, 141:10) SR, 3. Zagroškudla (jazd. Jan Derych, 196:10) SR, 4. Le Jackpot, 5. Night King, nedokončili Clodine, Eldorado a Gargantus (štartovalo 8

Čas: 4:42,04 min

Výrok rozhodcov: boj 0,5 dĺžky - 11 - 2 - 2,5


Hokejbal:

Semifinále play-off extraligy v hokejbalovej extralige mužov (hrá sa na tri víťazstvá):

Prvé zápasy - sobota 13. apríla:

HBK Nitrianski rytieri Nitra - Imperial Vitamins Martin 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) - stav série 1:0

Góly: Beniač, Thron, Hrivnák - Wagner, Zluky

HBK hokejmarket Skalica - LG AZhokej Bratislava 4:5 po predĺžení (0:3, 2:1, 2:0 - 0:1) - stav série 0:1

Góly: Kolínek 2, Sobol, Černek - Sedláček 2, Kanich, Varga, Zemeš

Druhé zápasy - nedeľa 14. apríla:

HBK Nitrianski rytieri Nitra - Imperial Vitamins Martin 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) - stav série 2:0

Góly: R. Kašša 2, Beniač - Kollár, Lipovský

HBK hokejmarket Skalica - LG AZhokej Bratislava 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) - stav série 0:2

Góly: Sobol, R. Smetana, Mikeska - Vavro, Ondrušek, Hrabárik, Čapka


Vodný zjazd:

Slovenský pohár v zjazde na divokej vode:

dlhý zjazd - 1. kolo SP

C2: 1. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (Sokol Žilina) 12:26,6, 2. Ján Šutek - Štefan Grega 12:32,4, 3. Matúš Kunhart - Peter Šoška (obe Dukla Žilina) 12:41,4

K1 muži: 1. Peter Slašťan (UK Bratislava) 12:14,6, 2. Boris Rajniak (ŠKP Bratislava) 12:21,4, 3. Patrik Kraus (Dukla Žilina) 12:31,1

K1 ženy: 1. Mária Bandžáková (UK Bratislava) 13:06,0, 2. Katarína Kopúnová 13:15,2, 3. Petra Starzlová (obe ŠKP Bratislava) 13:54,2

C1 muži: 1. Martin Medveď (Sokol Žilina) 13:31,9, 2. Adam Pirický (UVL Košice) diskv.

2. kolo SP

C2: 1. Vala - Slučik 11:36,3, 2. Šutek - Grega 11:44,5, 3. Kunhart - Šoška 11:54,9

K1 muži: 1. Slašťan 11:18,3, 2. Rajniak 11:27,5, 3. Kraus 11:36,8

K1 ženy: 1. Bandžáková 11:58,1, 2. Kopúnová 12:06,8, 3. Barbora Janíková (TU Zvolen) 12:51,9

C1 muži: 1. Medveď 12:30,2, 2. Pirický 14:34,3

šprint - 1. kolo SP

C2: Vala - Slučik 156,71, 2. Kunhart - Šoška 156,81, 3. Šutek - Grega 157,63

K1 muži: 1. Kraus 152,58, 2. Rajniak 154,46, 3. Martin Janata (ŠKP Bratislava) 155,02

K1 ženy: 1. Kopúnová 162,53, 2. Bandžáková 168,40, 3. Janíková 178,20

C1 muži: 1. Medveď 166,25, 2. Pirický 197,58

C1 ženy: 1. Kopúnová 192,57

2. kolo SP

C2: 1. Vala - Slučik 155,06, 2. Kunhart - Šoška 155,98, 3. Šutek - Grega 157,34

K1 muži: 1. Rajniak 148,79, 2. Slašťan 150,86, 3. Pavol Hronský (ŠKP Bratislava) 153,66

K1 ženy: 1. Kopúnová 166,73, 2. Bandžáková 166,95, 3. Janíková 177,87

C1 muži: 1. Medveď 165,16, 2. Pirický 203,02

C1 ženy: 1. Kopúnová 193,51


Streľba:

4. ročník Memoriálu Vojtecha Vargu st.

trap

muži: 1. Jakub Majer 117 (v kvalifikácii) - semifinále 14, finále 13, 2. Michal Hojný (obaja ČR) 115 - semifinále 14, finále 12, 3. Roman Gese (SŠŠR MV SR) 117 - semifinále 13, finále 13

juniori: 1. Jan Borkovec (ČR) 115 - semifinále 13, finále 13, 2. Filip Marinov (SŠŠR MV SR) 112 - semifinále 11+5, finále 10

veteráni: 1. Vojtech Varga (ŠKP Trnava) 111

ženy: 1. Jana Mezeiová 63 - semifinále 13, finále 13, 2. Mária Markovičová 60 - semifinále 11+5, finále 8, 3. Dagmar Filoviatová (všetky SŠŠR MV SR) 57 - semifinále 10+1, o 3. miesto 8

dvojitý trap

muži: 1. Filip Praj (SŠŠR MV SR) 123 - semifinále 27, finále 27, 2. Štefan Magyarics (ŠSK Barczi) 119 - semifinále 21, finále 25, 3. Filip Huťan (KBS Šaľa) 109 - semifinále 20, o 3. miesto 24

skeet

muži: 1. Tomáš Nýdrle 119 - semifinále 14+10, finále 15, 2. Luboš Rychlík 120 - semifinále 14+10, finále 14, 3. Jakub Novota (všetci ČR) 119 - semifinále 14+9, o 3. miesto 16,... 6. Oliver Pistovčák (SŠŠR MV SR) 119 - semifinále 9

juniori: 1. Peter Zemko (SŠŠR MV SR) 111 - semifinále 13, finále 12

ženy: 1. Monika Zemková 66 - semifinále 13+2, finále 16, 2. Danka Barteková (obe SŠŠR MV SR) 72 - semifinále 14, finále 11, 3. Jitka Pešková (ČR) 66 - semifinále 13+0, o 3. miesto 15


Moderná gymnastika:

Majstrovstvá Slovenska v modernej gymnastike v Brne:

Viacboj:

1. Xénia Kilianová (ŠK ŠOG Nitra) 49,849 bodu (obruč: 12,633, lopta: 13,283, kužele: 12,433, stuha: 11,500), 2. Marianna Podlucká (TJ Slávia STU Bratislava) 49,349 (obruč: 12,700, lopta: 12,933, kužele: 11,133, stuha: 12,583), 3. Jana Duchnovská (KMG Charm Prešov) 47,765 (obruč: 10,133, lopta: 12,183, kužele: 12,933, stuha: 12,516), 4. Alexandra Pokorná (TJ Slávia STU Bratislava) 46,631, 5. Lucia Selecká (TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady) 44,882, 6. Renáta Smilnická (ŠK ŠOG Nitra) 42,716, 7. Alexandra Ivaničková (ŠK ŠOG Nitra) 39,233


Orientačný beh:

Preteky CESOM v orientačnom behu v Šajdíkových Humenciach:

Dlhá trať:

Muži: 1. Jan Šedivý (ČR) 86:25, 2. Christoph Brandt (Rak.) +3:10, 3. Piotr Parfianowicz (Poľ.) +3:55,... 12. Michal Krajčík (Akademik TU Košice) +10:07

Ženy: 1. Karoliina Sundbergová (Fín.) 72:07, 2. Ildikó Szerencsiová (Maď.) +7, 3. Ursula Kadanová (Rak) +2:05, 4. Jana Macinská (Akademik TU Košice) +4:18

Celkové poradie (sobotňajší šprint + nedeľňajšia dlhá trať):

Muži: 1. Christoph Brandt (Rak.) 115:55, 2. Piotr Parfianowicz (Poľ.) +3 s, 3. Adam Chromý (ČR) +17 s, ... 8. Michal Krajčík (Akademik TU Košice) +5:52

Ženy: 1. Karoliina Sundbergová (Fín.) 98:11, 2. Ursula Kadanová (Rak.) a Ildikó Szerencsiová (Maď.) obe +2:13,... 5. Jana Macinská (Akademik TU Košice) +6:38


Florbal:

Play-off extraligy mužov vo florbale:

sobota 13. apríla

ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Grasshoppers Uniza Žilina 7:2 (0:0, 2:2, 5:0) - stav série: 1:0

Góly: Kiačik 2, Ondrášik 2, Mitucha, Heleš Pe., Lamačka - Grlický, Kvasnica

nedeľa 14. apríla

ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Grasshoppers Uniza Žilina 8:2 (4:1, 3:0, 1:1) - stav série: 2:0

Góly: Heleš Pe. 3, Kiačik 2, Zeliezka 2, Bulko - Pazderka, Radil.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal?
  2. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
  3. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  4. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  5. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  6. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  7. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  8. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  9. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
  10. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
  1. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal?
  2. Aj vy môžete mať pekný trávnik, poradí vám expert
  3. Výrobky, ktoré chutia a voňajú ako z domácej zabíjačky
  4. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
  5. Profesionálne sa predaj nehnuteľností dá robiť jedine exkluzívne
  6. HÝBSA Slovensko odštartovalo turné po Slovensku. Buďte pri tom!
  7. Každý štvrtý 70-tnik na Slovensku má cukrovku, pribúdajú mladší
  8. 5 hviezdičkové apartmány priamo na pobreží - Dubrovník
  9. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  10. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 16 949
  2. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal? 14 927
  3. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy) 12 581
  4. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 11 818
  5. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií 7 551
  6. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 6 715
  7. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky 6 405
  8. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 5 707
  9. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 3 681
  10. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 3 655

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Krajcer: Najväčšiu podporu v koalícii má Rezník, zaujímavá je kandidatúra Ruttkaya

Exminister kultúry pre SME hovorí, že aj koaliční poslanci ho presviedčali, aby kandidoval.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Hráčov NHL mohla odradiť zlá skúsenosť.

Neprehliadnite tiež

Tureckú hviezdu NBA zbavili občianstva a obvinili z terorizmu

Basketbalista Enes Kanter má problémy v domovine. Prišiel o občianstvo.

Pohárová Európa skutočnosťou, Kleščík si neželá post sovietskej krajiny

Fortunaligová sezóna v podaní AS Trenčín priniesla drámu až do konca.

Wenger si medailu nechá, klub počas sezóny trpel kvôli jeho budúcnosti

Arsenal je najčastejší držiteľ trofeje FA Cupu.

Luis Enrique sa s Barcelonou rozlúčil s deviatou trofejou

Messi aj Andres Iniesta majú na konte v drese Barcelony už 30 veľkých trofejí.